Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Automat na rostlinné mléko  (Přečteno 8884 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
aldomoro
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 22. Únor, 2010, 13:21:51 »

Máte někdo zkušenost s tímto na první pohled výborným pomocníkem do MB kuchyně?
http://www.biosfera.cz/cz/novinky/veganza-rostlinne-mleko-snadno-a-rychle/
Veganza je dle prodejce ideální právě na přípravu rostlinných mlék. Aktuálně to řeším, protože cca 1x za 5 dní musím složitě vařit a skladovat mléko pro naše dva malé 1,5 leté žrouty. Přístroj se zdá být dobrým pomocníkem co vše zjednoduší. Díky za názory, případně zkušenosti.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 26. Únor, 2010, 21:36:39 »

Ahoj, to je fajn, že něco takového vymysleli. I když si myslím, že skalní makrobiotici v rámci svého sebemrskačství budou chtít vše dělat radši ručně ..  Wink
Osobně mi jednou za čas stačí kupované obilné mlíko, už není pravda ani to, že jsou předražené, 35Kč/l mi přijde jako slušná cena ..
Nevíš, jak je ta "konvice" velká? Z těch obrázků to není poznat. Díky.  Sparkle
Zaznamenáno
aldomoro
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 27. Únor, 2010, 00:25:15 »

Ahoj, to je fajn, že něco takového vymysleli. I když si myslím, že skalní makrobiotici v rámci svého sebemrskačství budou chtít vše dělat radši ručně ..  Wink
Osobně mi jednou za čas stačí kupované obilné mlíko, už není pravda ani to, že jsou předražené, 35Kč/l mi přijde jako slušná cena ..
Nevíš, jak je ta "konvice" velká? Z těch obrázků to není poznat. Díky.  Sparkle

Technické parametry:
Objem: 800 - 1300 ml
Napětí: 230 V
Výkon: 750 W
Frekvence: 50 Hz

viz: http://www.biosfera.cz/veganza-pristroj-na-vyrobu-rostlinneho-mleka/produkt/cz/ (podrobny popis)

A jeste k te cene. 35.-/l mi prijde docela dost vzhledem k vyrobnim nakladum, ktere jsou podle me hodne nizke. Jednou za cas OK, ale zkus to kupovat dvema hladovym krkum, ktere vychlastaji litr denne.... Zatim jsem se nerozhodl, vitezi varianta vyrobit naraz 5l v papinaku.....
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 27. Únor, 2010, 04:56:15 »

copak to máš doma za hladové krky? pijou to místo kojeneckýho mlíka?
Zaznamenáno
aldomoro
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 27. Únor, 2010, 08:55:13 »

Presne tak...... v tuto chvili uz ani ne misto materskeho, ale misto umeleho kojeneckeho (Beba)
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 27. Únor, 2010, 09:06:22 »

To je super Smiley a co jim do toho dáváš? - myslím co kolik a v jakém poměru.. A co na to pediatr ?  Já vim, že je to pracné, ale pořád je to el.přístroj a to by to mléko dost zdegradovalo. Kolik dětem je?
Zaznamenáno
aldomoro
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 27. Únor, 2010, 13:15:22 »

Pediatrovi jsme nic nerikali, recept dle Strnadelové z "Radost ze zdravych deti". Je tam zakladni recept s tim, ze obmenujeme vicemene jen lusteninu (adzuki, cizrna, soja, cocka). Zpocatku jsem daval 2/3 obilneho a 1/3 Beby protoze nechteli samotne obilne. Ted uz v pohode a jede jim uplne bez niceho (neslazene, neochucene). Kazdopadne zmizel jednomu ekzem, ktery chytl na podzim.

Recept zakladni je:
60dkg ryze natural, 20dkg jahel, 15fkg azuki, 5dkg olejnatych semen (napr. sezam), kousek Wakame.

Jahly zatim neobmenujeme, ale zacnu. Sezam menim za ruzne seminka a lusteniny uz jsem psal. Jo a stari je cca 1,5 roku.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 27. Únor, 2010, 13:23:43 »

jo to je supr, kéž by takových bylo víc...
Zaznamenáno
Dei
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 28. Únor, 2010, 10:56:06 »

a kolik ta sranda stoji?

balená mléka bych moc nekupovala, co jsem slyšela, tak ta výroba není zrovna nejlepší, nejsou dělalá z vařeného obilí, ale jak to dělají to přesně nevim, i když pořád lepší než umělé. ale taky si je občas koupím, ale alespon je povařím před pitím, naředím banchou. nebo z toho dělám občas puding - nemusí se už sladit, což je trošku výhoda Smiley
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 28. Únor, 2010, 18:59:33 »

Dei, nezlob se, ale nemyslím si, že by obilná mlíka vyráběli všichni výrobci stejnou technologií. Píšeš, že je nejdřív povaříš, tak to už mi přijde úplně zavádějící, protože se s tebou vsadím o co chceš, že velké a obzvláště mezinárodní firmy mají tak přísné hygienické standardy, že domácí výroba je proti nic naprosto nechutná záležitost. Měla jsem na starost dohled nad jistou potravinářskou výrobou v jedné velké firmě, takže vím, o čem mluvím. O nezávadnosti bych měla pochyby v případě výrobků z Polska a Číny a u malých výrobců. Je mi jasné, že to tady bude působit, jak červený hadr na býka, ale je to tak. Zavedení ISO a HACCP není zadarmo a malé firmy si je nemůžou dovolit (protože se tím mj. obvykle zvýší počet zaměstnanců). Viděla jsem jich několik a vesměs opravdu nebylo o co stát.
Výjimky potvrzující pravidlo samozřejmě existují všude.
Myslím, že jiné představy MB o přípravě obilného mlíka představují jinou kapitolu. Vlastně mi není tak moc jasné, proč se tady tak brojí proti pasterizaci, když je to jenom zahřátí na vysokou teplotu - a co jiného asi tak MB s jídlem dělá (mluvím o vaření)?? Je fajn, že o tom sem tam někdo přemýšlí, takže třeba miso v bublající polívce neuniklo pozornosti těch, co nepřebírají bez přemýšlení cokoliv, co nějaký "guru" řekne ..  Wink

Cena toho automatu je na tom odkazu - 2tis.Kč
« Poslední změna: 28. Únor, 2010, 19:12:27 od dwarf » Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 28. Únor, 2010, 22:30:38 »

Citace
proč se tady tak brojí proti pasterizaci, když je to jenom zahřátí na vysokou teplotu - a co jiného asi tak MB s jídlem dělá (mluvím o vaření)??
Napadá mě, jestli nejde o to, jak dlouho po uvaření/zahřátí na vysokou teplotu se jídlo konzumuje (?) Mlíčka v krabicích z obchodu určitě stojí v regálu dýl než např. uvařené mlíko doma na stole. Nemluvím samozřejmě o domácích kompotech ap., které jistojistě na hodnotě pozbudou.
Tím krabice neodsuzuju a ani všechny postupy mb nevynáším do nebes.
S misem ovšem je to záhada, už jen proto, že různí mb propagátoři mají různé přístupy.
Mimochodem, zajímalo by mě, jestli se dá poznat, zda koupené miso je skutečně nepasterizované/nesterilizované (nevím, co se přesně dělá) čili "živé". Kromě toho, že se to třeba tvrdí na etiketě. Je na to nějaký jednoduchý experiment, víte někdo prosím?
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 28. Únor, 2010, 23:25:32 »

pamatuji že na kurzech KMŽS říkali, že jakékoli miso v to igelitu je "mrtvé", nebo tak nějak to říkali. Viděl někdo třeba bílé miso ve sklenici? Jinak na miso se dá dívat ze dvou pohledů- můžeš jej používat pouze jako koření a nějaké bakterie ti jsou ukradené, nebo ti o ně jde a chceš opravdovou kvalitu. Já bych asi věřil Sunfoodu (rýžovému ročnímu a ječmenému tříletému ve sklenicích). Jednou když jsem si dělal polívku, tak jsem měl jaksi pocit, že ta živá kultura mi řádí v žaludku. Tak takhle.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 01. Březen, 2010, 07:05:55 »

Jedinou odpověď ohledně tepelné úpravy misa v horké polívce, která mi zatím dávala smysl, jsem dostal tu, že je pořád nějaké procento enzymů, které přežijí.

Ale evidentně o enzmymy tam asi nejde - opět se to podle mě musí zredukovat na velice obecný závěr - "po přidání do horké polívky to má prostě tu správnou energii" - což mi ale moc nevadí, protože při takové redukci se pak dá chápat makrobiotika mnohem líp a nezaplete se člověk pořád dokola do vědeckého pohledu.

Giorgino - bílé miso dodává pokud vím ve sklenici (živé a velice kvalitní) jen Danfood

Sunfood a Danfood maj misa na 99% živé, řekl bych Smiley
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 01. Březen, 2010, 21:51:27 »

Tak úplně "vědecky" to neřeším. Jen jsem se ustálila na misech od Sunfoodu na polívky, protože těm opravdu i na první pohled-počuch věřím. Zatímco jiná misa používám jako to "okořenění", např. na dušení růžičkových kapust...
Měla jsem konkrétně na mysli misa ve skleničkách od firmy Danival - znáte je? Píšou, že nejsou sterilizovaná. Ale ve srovnání se Sunfoodem mi například ječné připadalo takové jiné, jaksi hutnější a příchutí... nevím, jak přesné vystihnout, skoro jakoby karamelizované. Tak mě napadlo, jestli je opravdu živé.
A pak jsem si chtěla nějak otestovat misa ve vaničkách, co prodávají v asijských obchodech (třeba v Korunní v Praze, kde jsou hlavně korejské a japonské potraviny). Jako ochucovadla jsou dobrá, no a jsou levnější...
Tak tolik moje malá sonda do mis.
Spíš to spadá pod samostatné téma "miso", že jo.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 01. Březen, 2010, 22:09:07 »

Spadá, ale to je právě ten "problém", kde to rozseknout, když miso téma začalo dohromady v tvé reakci o mléce Smiley
Tohle se u fóra bude dít pořád.. nevím jestli to nějak moc řešit.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení