Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: winnyfred  (Přečteno 5458 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
winnyfred
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

387411288
Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 22. Únor, 2010, 19:34:44 »

Ahoj,
takže na popud Jirky jsem si tedy taky založila deníček.
A co tu ode mně můžete čekat? To nevím většinou asi mé poznatky při poznávání ezoteriky doporučení knih s tímto tématem a nebo hudrování na to jak mojí dcerce rostou zoubky ( až vyroste ten první vyvěsím nejspíš vlajku). Takže nic moc zajímavého, ale třeba to někoho zaujme  Very Happy
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 22. Únor, 2010, 20:52:04 »

paráda winnyfred, vítej mezi deníčkáři Smiley

Myslím, že o čtenáře nebudeš mít nouzi  Grin
Zaznamenáno
winnyfred
Jr. Member
**

387411288
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 22. Únor, 2010, 21:05:51 »

děkuji.
Tak tedy, dnes jsem dělala jeden článek pro bohyni byl o energiích. Studováním energií se zabývám již nějaký čas, ale pochopila jsem teprve nedávno a to po přečtení a shlédnutí Celestinského proroctví.  mluví se v něm o tom jak se dá energie vidět, předávat dál a přijímat. Donedávna jsem dovedla pouze enrgii cítit, ale včera díky své dceři jsem nejen energii viděla ale naprosto zřetelně cítila...to bylo, no to se ani nedá popsat když se setkají dvě energie a dohromady sílí je to naprosto neuvěřitelný pocit. Určitě kdo se o toto zajímá tak si celestinské proroctví přečtěte Very Happy
Zaznamenáno
winnyfred
Jr. Member
**

387411288
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 22. Únor, 2010, 21:07:56 »

ještě něco mám tu jedno malé pozvání

26.3. – 28.3. 2010

Zveme Vás na příjemný víkend zaměřený na meditaci, relaxaci a práci na sobě

Začátek:    Pátek 17 hod
            Konec:    Neděle 15 – 16 hod

Program   
   Meditace
   Povídání o čakerním systému
   Relaxační masáže a harmonizace
   Malování mandal
   Tvořivost
   Výlet na rozhlednu a do okolí

Ubytování
   Penzion Pod sjezdovkou
→   Radka Adamcová www.ubytovani-severak.cz           
→   Apartmány jsou vybaveny soc. zařízením a kuchyňkou
Co sebou
   Vycházková obuv
   Oblečení na doma
   Pastelky
   Blok
   Dobrou náladu

Cena za víkend 1000 Kč
cena zahrnuje ubytování, povlečení, relaxační masáž s harmonizací a lektora

Stravování
   Individuální
   Možnost objednat
→   2x oběd a 1x večeře + tekutiny po celý    víkend za 200 Kč

Těší se na Vás Marcela, Radka,Alena a winnyfred

Přihlášky na:
e-mail:
klarka.kl@gmail.com
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 22. Únor, 2010, 21:21:34 »

Kláro, paráda ten Tvůj deníček. Smiley

Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 23. Únor, 2010, 15:18:48 »

On je Celestinské proroctví i film?
Knížku jsem četla několikrát, ale to bylo už pěknou řádku let nazpět a už tenkrát jsem měla takový neodkladný pocit, že tohle musím ve své knihovničce mít (abych se k tomu mohla vracet).
Je zajímavé, že zrovna před pár dny jsem nad ní přemýšlela a ty o tom teď píšeš.. indicie říkají, že na čase se k ní vrátit:)

Dáš sem poom odkaz na tvůj článek?
Zaznamenáno
winnyfred
Jr. Member
**

387411288
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 23. Únor, 2010, 17:12:54 »

jj vše se děje z nějakého důvodu. K mým článkům se dostanou pouze zaregistrovaní členové, ale odkaz jsem dám tak se dyžtak zaregistruj Very Happy

Tak jsem si dnes byla zas stoupnout na snowboard když už jsem měla konečně pocit, že mi to jde za celou dobu jsem spadla jen jednou a nejela jen pluhem, jsem se tedy odhodlala nechat se vyvézt vlekem nahoru. No to co nastalo byl hromadný grupáč válejících se lidí a pod nimi samozřejmě já. A jak to dopadlo ? Pan vlekař po mých pěti pokusech ztratil trpělivost a myslím, že ještě velice slušně mě vykázal z jeho rajonu Very Happy Tam se nebudu moct ještě dlouho ukázat akorát fakt nevím kde se to naučím Sad

tady je ten odkaz

http://forum.bohyne.net/viewtopic.php?f=55&t=161
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 23. Únor, 2010, 17:21:10 »

winny,

ten grupáč na vleku si dokážu představit  Very Happy jinak když budeš chtít, můžu přijet s lyžema, neboť jsem hledal ještě u otce a našli se. jinak do toho Polska nejedu, pač otec chce, abych mu do konce března s něčím pomohl a do konce března to musí být hotové, alespon splatim posledni dluh, uff to ze mě spadlo. Very Happy tak když budeš chtít, přijdu, když nebudeš mít nikoho na hlídání, tak se můžem projít, můžeš vzít kočárek a postavíme sněhuláka.  Grin
Zaznamenáno
winnyfred
Jr. Member
**

387411288
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 23. Únor, 2010, 17:29:26 »

jasně určo přijeď Very Happy
teď je teda obleva takže nic moc ale bude líp. Tak do toho polska pojedeš jindy Very Happy
Jinak jak jsme spolu řešily tu knihu tak jsem s týmem bohyně daly hlavy dohoromady a je to na dobré cestě uděláme kolektivní dílo do kterého zařadíme naše poznatky a vědomosti, taky s menším povídáním o wicce, ale aby to nebylo nudné , ale čtivé, ale taky něco jiného než teď vychází tak jsem zvědavá co s toho vznikne  Very Happy
Zaznamenáno
winnyfred
Jr. Member
**

387411288
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 23. Únor, 2010, 18:52:40 »

ještě bych se s Vámi chtěla podělit o moji nejoblíbeněší květinu a to Levanduli.

Tahle květina když ji poznáte blíž je naprosto perfektní a prostě dokonalá
V létě když kolem projdu a otřu se sukní a pak zasvítí slunce všude kolem se rozvine ta omamná vůně a nebo když zafouká vítr provoní celý kopec. jéjí vůně člověka obejme a nepustí je to láska na celý život  Very Happy

tady je pár informací pro pochopení

Levandule - léčivý dotek pro neklidnou duši

Podle její výrazné a nezaměnitelné vůně ji poznáte i se zavřenýma očima.. a už je možná ani nebudete chtít otevřít.. levandule je pohlazení pro neklidnou duši, levandule cesta do snů.. je to úžasná bylina, která vás léčí už jen tím, že voní..

Ve spojitosti s levandulí se nám nejspíš vybaví Francie a její rozsáhlá levandulová pole s pravidelnými dlouhými řadami stříbřitých keříků s temně fialovými květy. Levandule původně pochází z oblasti středomoří, ale pro svoji velkou popularitu se odtud rozšířila po celé Evropě, části Asie a jistě i na další kontinenty. Najdeme ji ve velkém množství druhů a barevných kultivarů, mezi nejrozšířenější patří např. levandule lékařská, širokolistá, klasnatá, zubatá atd., setkat se můžeme i s levandulí kvetoucí bíle a růžově. Je velmi vyhledávanou rostlinou, a to jak pro okrasu, léčivé účinky, jako koření, ale i pro další zpracování v kosmetickém a drogistickém průmyslu.

Pro své silné aroma byla levandule oblíbena už v dobách dávno minulých, její sušené květy se sypaly po domě pro osvěžení vzduchu i jako ochrana před hmyzem. Levandulové svazečky nebo sáčky se umísťovaly do prádelníků jako ochrana proti molům a pro provonění prádla. Přidávala se i do koupelí a mýdel, do parfémů, krémů a vonných olejíčků.

Jak správně pěstovat levanduli
Tato bylina má ráda slunce a lehčí písčité a zásadité půdy, pokud se nám podaří jí takové podmínky zajistit, odvděčí se nám bujným a bohatě kvetoucím keříkem. Některé druhy levandule jsou choulostivější na mráz, ty je potřeba na zimu přenést do zázemí, nebo přikrýt, levandule lékařská však běžně přestojí i mrazy kolem -15°C i více. Na jaře je důležité keřík ostříhat, aby znovu hustě obrostl, ne však až těsně u země. Nepotřebuje přílišnou zálivku, vydrží i poměrně dlouhou dobu bez vláhy, bez slunce by však strádala.

Když přijde čas sklizně..
Levandule běžně kvete v závislosti na druhu a podmínkách od června do srpna. Květenství či celé stonky s květy sklízíme těsně před rozkvětem, pokud bychom je sklízeli až v době květu či po něm, po usušení by se rozpadly. Stonky s květy sušíme nejlépe svázané do menších kytiček a zavěšené, samotná květenství pak v tenké vrstvě na roštech či papíře. Suché květy určené pro přípravu čaje uskladníme v dobře hermeticky uzavíratelných nádobách, aby si zachovaly své aromatické látky.
Listy můžeme sbírat od jara do podzimu, čerstvé i sušené se v domácích podmínkách používají hlavně jako koření.
Pro léčitelství má největší význam uklidňující účinek levandule, a to jak při vnitřním, tak vnějším použití.

Léčivé účinky levandule při vnitřním užití
Sušené květy se už tradičně používají pro přípravu čaje, který má relaxační a uklidňující účinky. Takový čaj je vhodný všude tam, kde bojujeme s neduhy jako je nespavost, nervozita, stres, deprese, pocity napětí, bolesti hlavy, nepříjemné stavy v období klimakteria a pod.

Levandulový čaj je vhodný i při trávících potížích, pomáhá při žaludeční nevolnosti, plynatosti a žaludečních a střevních kolikách. Přidávat ji můžeme i do bylinného čaje pro léčbu nemocí z nachlazení, spojených s dýchacími problémy, jako je angína, chřipka, rýma, bronchitida, zánět dutin a podobně.
V lékárnách a specializovaných prodejnách lze také koupit levandulové výtažky, tinktury a oleje, je však vždy nutné zkontrolovat, jsou-li určeny pro vnitřní použití a dodržovat předepsanou indikaci. Těhotné ženy by se užívání levandule měly raději vyhnout.
Ve středomoří se lístky levandule používají jako koření do dušených pokrmů, pro úpravu ryb a grilovaných a pečených mas, pro svou nahořklou chuť a výrazné aroma je však potřeba s ní šetřit.

Léčivé účinky levandule při zevní aplikaci
Vdechované aromatické silice levandule jsou tím pravým balzámem pro neklidnou duši. Polštářky a pytlíčky plněné sušeným levandulovým květem jsou odedávna pomocníkem lidem trpícím nespavostí, stresem, depresí či bolestí hlavy. Dříve se nosily i na krku či po kapsách, s čímž se dnes již pravda nesetkáme, zato máme k dispozici spoustu přípravků a výrobků s obsahem levandule, které nám prokáží minimálně stejně dobrou službu. Koupit nebo jednoduše vyrobit si můžeme už výše zmíněný polštářek plněný sušenou levandulí a vložit ho pod polštář, jeho vůně nás příjemně uvolní a usnadní nám usínání. Vyhledávané jsou i éterické oleje do lamp, potpourri, přísady do relaxačních koupelí, mýdla, tělové krémy a oleje, při jejich koupi se nám vyplatí hledět na kvalitu a raději zvolit přírodní produkt od osvědčeného výrobce.

Levandule má i ochranný účinek při aplikaci na kůži. V době morových epidemií se věřilo, že při mytí rukou ve vodě s levandulí se lidé vyhnou nákaze. Pravdou je, že látky obsažené v levanduli ochraňují kůži před přílišným rozmnožením škodlivých mikroorganismů.
Sušené květy levandule někdy najdeme v bylinných receptech pro ošetření problematické pleti, např. pro léčbu akné nebo ekzému.
Speciální krémy, oleje a alkoholové výtažky z levandule se používají pro masáže při revmatických bolestech či pro uvolnění a relaxaci svalů, některé i pro jemné masáže kůže na čele a spáncích při migrénách.
Zaznamenáno
winnyfred
Jr. Member
**

387411288
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 07. Březen, 2010, 20:19:32 »

tak já nevím jestli je to tím jarem či co, ale když jsem se v pátek vrátila z prahy zase domů do hor tak jsem byla taková nabitá a celý víkend jsem uklízela a přestavovala byt. Moje drahá polovička si sice ťukal na čelo a vůbec se mu do toho nechtělo, ale pod hrozbou celibátu se do toho přeci jen pustil a výsledek ? jsem totálně sedřená a utahaná, ale vznikl větší herní prostor pro Barunku neboť už začíná lézti a pokaždé se někde o něco bouchla tak jsem pro ni aspoň trochu vytvořila větší prostor.
Zaznamenáno
xylda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 08. Březen, 2010, 07:39:34 »

Pod hrozbou celibátu? Grin Grin To funguje? Rofl
Zaznamenáno
winnyfred
Jr. Member
**

387411288
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 08. Březen, 2010, 08:55:50 »

občas ano Very Happy
Zaznamenáno
winnyfred
Jr. Member
**

387411288
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 15. Březen, 2010, 12:04:39 »

dnes jsem zažila zas další šílenou noc Barunka je nemocná Sad celou noc jsem ji měla u sebe v posteli a ruku jsem měla položenou na jejím hrudníčku abych si byla jistá, že dýchá Sad Hrozný pocit tohle to. Co je to opravdový strach člověk pozná až když má dítě ....
Zaznamenáno
winnyfred
Jr. Member
**

387411288
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 16. Březen, 2010, 11:18:52 »

tak jsem včera vezla Barborku na pohotovost měla pořád teplotu přes 39 děsný a jako by toho nebylo málo tak po cestě do nemocnice nás nabourala rolba Sad to už je druhé auto během půl roku tak nevím jestli mám jen takovou smůlu a nebo jsem fakt děsnej řidič. Každopádně si nás v nemocnici nechali přes noc Barušce daly kapačky na snížení teploty a ukázaly mi jak jí dělat studené obklady a dnes ráno nás klíďo zas pustily domů. Prej udržujte ji v klidu a v teple z bytu máme pomalu saunu jak můj muž topí jak o život a udržovat ji v klidu ? dyŤ je to miminkok chce si hrát moc v klidu nevydrží ale rychle se unaví. Bojím se o její srdíčko musí to být hrozná zátěž pro to maličkaté tělíčko Sad
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení