Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Klistýr od A do Z  (Přečteno 7520 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 01. Březen, 2010, 17:31:46 »

Na MB jsem asi 9 měsíců, zvažuju, že bych zkusila výplach tlustého střeva pomocí klistýru, ale vůbec nevím, "jak na to".

Koupí se v lékárně nějaké pomůcky? (hadička + nádobka...)
Kolik tekutiny a jakého složení?
Jak často a jak dlouho provádět?

Jaké máte zkušenosti s klistýrem?

Díky za rady
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 01. Březen, 2010, 17:39:58 »

jj, v lékárně nebo prodejně se zdravotnickými potřebami si koupíš nádobu s hadičkou. tuším, že se to prodává jako komplet i s tou trubičkou, která se strká do zadečku.

tekutina - to záleží na tobě, jestli vodu nebo urinu. voda ti vyplavý mikroflóru, urina ne, ale zas má toxiny. s urinou dosáhneš lepších výsledků, zvláště když ji po několikátém pokusu vyvaříš na 1/2,  a později na 1/4. 1/4 doslova strhává usazeniny a ložiska na sliznicích. jenže výplach působí jen na sliznici a střevo má plno vstev, znáš to. nedosáhneš tím všeho... můj názor je, že výplach střeva na mb není až tak podstatný, ale kdo jej nezkuzí, že jo? Smiley
« Poslední změna: 01. Březen, 2010, 17:49:34 od giorgino » Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 01. Březen, 2010, 20:55:02 »

Citace
Jaké máte zkušenosti s klistýrem?

Souhlasím s Giorginem. Ale pokud jsi nejsi jistá, nevíš jak na to, zkus se objednat na hydrocolonterapii. Je to odborně a šetrně vedený výplach tlustého střeva, po něm Ti mimo jiné terapeut doporučí, jak v případě potřeby přirozeně obnovit střevní mikroflóru.
Zaznamenáno
berinda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 02. Březen, 2010, 07:23:43 »

To se můžu sama od sebe objednat "jenom tak"? Bez doporučení praktického lékaře? Předpokládám, že to bude v tomto případě placená služba, na kolik to asi vyjde?
Zaznamenáno
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 02. Březen, 2010, 07:44:52 »

http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=1540

http://www.editasipeky.sk/www/?clid=123
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
berinda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 02. Březen, 2010, 09:22:44 »

Díky moc za super odkazy! Myslím, že po 9 měsících MB bych to mohla vyzkoušet a očistit tlusté střevo!
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 02. Březen, 2010, 11:18:56 »

To se můžu sama od sebe objednat "jenom tak"? Bez doporučení praktického lékaře? Předpokládám, že to bude v tomto případě placená služba, na kolik to asi vyjde?

Tady je odkaz na jedno regenerační centrum i s popisem a s cenou téhle procedury:
http://www.rc-iris.cz/index.htm

Nevím, jestli tuhle terapiii poskytuje i nějaké zdravotnické zařízení na doporučení lékaře a s úhradou od pojišťovny.
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 02. Březen, 2010, 19:58:02 »

není lepší šanka? rozhodně vyjde levněji... pár litrů vody a trocha soli
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 02. Březen, 2010, 20:51:52 »

Jak tady padlo něco o hydrocolonu, tak ten není špatnej. Tam je pár dní nějaká dieta, ale když děláš mb, tak vlastně dietu nemáš, akorát nejíš syrovou zeleninu, ale vařenou. já na tom jednou byl, chodil 3x obden: pondělí, středa, pátek. pak bral lactobacillus, ale pokud jíš pickles, tak to je to podobný. je to lepší, jak experimentovat s klistýrem aspol., ty peníze nejsou vyhozený, jen pak trvá pár dnů, než se odvodníš. Very Happy
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 02. Březen, 2010, 21:10:19 »

U hydrocolonu koluje teorie ohledně paměti vody, založené na Masaru Emoto výzkumech - tudíž jim tam lítá prej dokola voda, která byla již použita na někoho jiného - ale asi to blbě popisuju, ať to tu rozvede kdyžtak někdo jiný - já sám nevím jak tam ta voda proudí, neznám mechanismus.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 02. Březen, 2010, 23:54:18 »

zajímavé. to by museli mít čističku. Very Happy no, člověkem projde asi 50 litrů za jednu návštěvu. tam kde já byl, v Jablonci, tam dost kladou důraz na hygienu a je to o něco dražší než to dělaj někde v nemocnici a tak...
Zaznamenáno
berinda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 03. Březen, 2010, 07:34:45 »

Klidně bych podstoupila v nemocnici "hydrocolon", ale v oblasti mého bydliště (Zlín) neznám zdravotnické zařízení (znáte?), kde bych toto mohla podstoupit - zkusím si koupit irigátor a experimentovat jako ostatní.
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 03. Březen, 2010, 08:37:58 »

hihi, pobavil mě název tématu:
klistýr od A do Z
(klistýr do A nebo klistýr do Z, hihi)

jinak mě to docela děsí..
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #13 kdy: 03. Březen, 2010, 09:27:06 »

Tohle je sice vitariánský propagátor - ale k tématu klystýru toho může říct hodně, mě se ta krátka kniha zamlouvala.
Je tam pěkně vztaženo vidění, že v těle je vše propojeno a každá část střeva vyživuje/vyhřívá určitý orgán, je tam taky řečeno, která část který (nevím jestli se to shoduje s TČM).
Díky té knize jsem se začal dívat na klystýry z jiného úhlu a taky na takový detail, že když se ti chce na záchod, tak okamžitě mazej, protože jak to zadržuješ.... Grin

http://vitarian.cz/ebooks/walker-tluste_strevo_bez_zacpy.pdf
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 03. Březen, 2010, 16:37:26 »

Klidně bych podstoupila v nemocnici "hydrocolon", ale v oblasti mého bydliště (Zlín) neznám zdravotnické zařízení (znáte?), kde bych toto mohla podstoupit - zkusím si koupit irigátor a experimentovat jako ostatní.

Mrkni sem:
http://www.infozlin.cz/hebe/index.html
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení