Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: CO ke kaprovi?  (Přečteno 3040 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 02. Březen, 2010, 10:51:06 »

1 x týdně si dávám rybu - většinou kapra.  Pokud sním asi 200 g masa, měla bych snít asi trojnásobek zeleniny? Nějakou zeleninu ke kaprovi sním, ale rozhodně méně a stejně jsem poté  HLADNÁ!

Minulý týden jsem si ke kaprovi uvařila BRAMBORY (asi po půl roce) a to bylo lepší, než zelenina, kterou mám denně.

Jaký máte názor na konzumaci brambor k rybě 1 x týdně? Dříve jsem je měla denně. Vím, že k masu se namají obiloviny, tak jsem to ani nezkoušela.

Napište mi prosím, co si k rybě dáváte VY?

Díky za inspiraci
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 02. Březen, 2010, 17:52:53 »

berinda : To, že jsi po tom hladná má jednoduché vysvětlení- bez obilovin tam nejsou žádné sacharidy, takže tělo se dostane rychleji do stavu, kdy je nízký obsah cukru v krvi.
Jako jediná rada mě napadá použít jako přílohu jáhly- jsou ze všech obilovin, jako jediné, alespoň lehce zásadotvorné.
Není to ideální, ale lepší než se plácat v hypoglykémii.
Zaznamenáno
MisX
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 16. Září, 2012, 13:41:51 »

vím, že to sem až tak trochu nepatří..ale já se třeba víc zajímám o ájurvédu a tam teda kombinace maso a brambory není ok. Nehledě na to, že celkově brambory taky nejsou moc zdravé, ale to určitě víš Wink. I jednou týdně mi přijde dost, nevím no. Asi bych také sáhla po jáhlích, napadá mě i rýže, ale to asi podle MB nebude dobré, podle ájurvédy to neva, pokud to není bílá rýže.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 16. Září, 2012, 14:07:22 »

Ahoj,
ke kaprovi má také RoLe ke rybě rýži. Nevím, co je na tom zvláštního. Já jsem si docela zvykla na tuto kombinaci. Mé rodině to připadá divné, i sestřenice se nad tím pozastavovala.
Jarka
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 17. Září, 2012, 15:39:57 »

To asi nejde říci - mám 200 g ryby, tak si k tomu dám 600 g mrkve. Třeba takovej ládovač hamburgrů v Mekáči taky asi nekalkuluje, prostě mu tam šoupnou do housky list salátu. berindo, každej je jinej, prostě jestli se cítíš dobře po tom, jak píšeš, tak oukej. Mnoho lidí to neřeší. Prostě jako ten hamburger, klidně si dej k rybě škrob a ještě něco, třeba semolinové těstoviny, ovoce, když Ti to bude sedět. Někdo si to dá se salátkem, někdo s pečenejma bramborama.

Tak mě napadá - pro ty co navštívili toto téma a jedí kapra jednou v roce na Vánoce a do budoucna dostali chuť na kapříka... No, nevím, nevím, není to jistý, jestli si na něm ještě pochutnáte, když Štedrý večer je tři dny po tom "konci světa"!!!

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení