Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Budoucnost makrobiotiky  (Přečteno 5442 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 15. Duben, 2010, 18:55:05 »

Citace
Wl : New Page: Ke svým názorům na to, kdo a co všechno tě u MB už zklamalo jsi zapomněl dodat pár věcí. Např. že jsi vlastně MB pořádně nikdy nedělal (soudím alespoň podle tvých příspěvků) , a že tvoje zkušenosti s ní pochází hlavně (odkud?) a také, že si se s  žádným z makrobiotiků, které jsi  zmínil, naživo (zřejmě) nesetkal (?).  Jestli se pletu, rozhodně mě oprav. Taky mě docela zaujalo, že se tu do MB (ač sám nemakrobiotik) tak opíráš. Máš svůj vlastní systém, který se ti osvědčuje a měl bys být tedy v pohodě a nad věcí - rozhodně tedy alespoň nad tím, co se tu řeší. Nějaký důvod ale k tomu proč píšeš tak jak píšeš zřejmě bude. Takže, proč tedy vlastně?
No a mimochodem, já znám makrobiotiky, kteří „nezklamali“ (přestože/ a / právě proto že/ – dosaď si sám : ) ) už nějaký ten "pátek" MB, a dost slušně, dělají.
music334
Zaznamenáno
slisa
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #31 kdy: 16. Duben, 2010, 09:05:51 »

NEW PAGE: Souhlasím s tebou. MB sice jakoby bere v úvahu typ člověka, ale připouští jen malé odchylky od doporučených potravin. Myslím, že lidské konstituce, včetně psychiky, životních podmínek, schopností trávit atd. se od sebe liší víc. Podle mě je optimální je dát si tak 5měsíční očistnou (léčebnou) MB (nebo jiný půst!) a pak je tělo natolik citlivé, že člověku napoví, co je pro něj dobré. Jistě potvrdíte, že po několika měsících MB se většinou ozve nechuť dál pokračovat. Tělo hlásí - stačilo, teď už mi dej i něco jiného. Držet se striktně nějakých tabulek je podle mě proti životu. A pokud někdo bere paní Průchovou jako důkaz fungování MB, tak prosím nakoukněte do jakékoli cukrárny, uvidíte tam plno starých dam, velmi veselých a velmi v pohodě. Čímž nechci nabádat k návštěvám cukrárny (!!!), jen chci upozornit, že JEN v jídle to rozhodně není. A pokud chcete namítat, že mezi těmi veselými dámami je plno nemocných, tak máte jistě pravdu, ale prosím vezměte na vědomí, kolik nemocných je i mezi makrobiotiky, ba i mezi mistry MB. Věnovat drahocenný čas neustálému přemýšlení o poměru obilí a zeleniny na talíři mi připadá škoda a zbytečné stresování.
To píšu i přesto, že jsem u sebe mnoho měsíců ty poměry sledovala a nevzala bych do pusy nic neMB - teď už jím volněji a cítím se volněji Smiley U makrobiotiků mi vadí, že většinou o takovýchto názorech nechtějí vůbec diskutovat. Co když dlouhodobě praktikovaná striktní MB někomu škodí?
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 16. Duben, 2010, 09:30:19 »

Dobrý nápad, navrhujem nahliadnuť
- do cukrárne
- do pohostinstva
- do zdravotného strediska
- do nemocnice
- do väznice.
 Funny Lebka
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #33 kdy: 18. Duben, 2010, 01:49:48 »

Souhlasim s Mili ze by Pruchove mohl v jejim veku kazdy jeji vitalitu zavidet. Ona je jedna z tech ktere me z tohoto duvodu k MB pritahuji - takhle chci zestarnou. Sice me nekdy irituje jeji styl vyjadrovani, a nejen styl ale i urcita - nevim jak to presne vyjadrit - militantnost, ano to je to. Nechtela bych se stat nekym kdo jinym bude takhle porad makrobiotiku omilat do tvare a nebo tvrdit ze neni jine cesty. Ale chtela bych takhle zestarnout co se fyzicke stranky tyce.
Ani mi Mili nepripada MB svazujici, spis mi pripada jako svazujici to jak si ji lide obcas vykladaji. Pro me asi vzdy bude nejdulezitejsim, mozna jedinym, ukazatelem jak se po ni citim (nebo po jakemkoliv jidle). Knihy jsou dobre, informace a zkusenosti od jinych jsou dobre, ale nakonec je to moje unikatni telo a ja mam nejlepsi schopnost vycitit co je pro nej dobre.
Do velke miry souhlasim i se Slisou, ale ono je to vsechno na dve strany jaksi. Moji babicce je tolik co pi Pruchove. A pokazde co s ni mluvim a zeptam se co je noveho, mi nahlasi jake kolecko doktoru musi tenhle tyden obehnout a kolik ji staly v posledni dobe leky z jejiho nijak slavneho duchodu. Jako vedlejsi priznak diabetu ma zeleny zakal a musi si kapat nejake dryjacke kapky z kterych ma porad takove zacervenale oci. Je mi to lito. Zato kdyz si vybavim pi Pruchovou v Jak se zije tem co vedi co jedi (coz je teda pro objektivnost 10 let stare - nevim jak je na tom dnes), tak tam hopsa na trampoline, seka drevo a toci hula. Hmm.
Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení