Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: Co je více jin, co je více jang? Bíla rýže nebo celozrnná?  (Přečteno 6065 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #30 kdy: 05. Březen, 2010, 13:13:13 »

Citace
Pokud si dovolí odvolávat se na akupunkturisty k tomu, aby vysvětlovala věci obráceně

Já si nejsem jistý jak jsi to pochopila. Jestli tak - že akupunktura je právě ten opačný pohled na energii než makrobiotika?

Citace
že makrobiotici něco objevili a zbytek světa se plete

A na mě tvoje psaní vyznívá pořád stylem "někde je jasný pohled, některý z nich má pravdu", zatímco já tíhnu k tomu "každý má pravdu, záleží z jakého bodu se díváš". Pak není potřeba zatracovat jedno, ani druhé.

Co není jasné na tom pohledu forma/struktura, když se zaměříme jen na orgány v těle?
Asi potřebuju ještě jednou zopakovat otázky a nebo ty si to potřebuješ přečíst znovu  GayFight
« Poslední změna: 05. Březen, 2010, 13:20:29 od neon » Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #31 kdy: 05. Březen, 2010, 13:28:18 »

Neone, ty otázky jsem napsala celkem jasně a stručně. Tak si je přečti, jestli chceš. Jestli nechceš, taky dobře.

Kyticka Tao, které lze postihnout slovy, není věčné a neměnné tao. (Lao C´)  Kyticka
« Poslední změna: 05. Březen, 2010, 13:44:28 od dwarf » Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 05. Březen, 2010, 13:51:44 »

K čomu to bazírovanie na slovách .

Medziprodukt zhutňujúcej energie bude hustejší a tvrdší, medziprodukt expanzívnej bude redší. Či ho nazveš jin alebo jang je jedno. Konečný produkt neexistuje.
Ak budeš tvrdý stále zhutňovať, v extréme sa ti roztečie ako plazma a stále dokola. Priestorové vnímanie napovie.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 05. Březen, 2010, 14:28:23 »

Dwarf,
mně nic na tvém příspěvku, názoru a zkušenosti nepřišlo iritující.
Jen jsem se nechala inspirovat k úvaze.
Pojala jsem Neonem vznesenou otázku tady na fóru jako diskusi, kde se můžou naše vlastní názory rozvíjet pod vlivem příspěvků druhých. V tom mi přišlo, že to má smysl.
Sama v těchto otázkách jin/jang nemám jasno a všechna fakta nebo teorie ani nemám načtené a nastudované, přiznávám. Tak se spíš ptám.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #34 kdy: 05. Březen, 2010, 14:49:17 »

Dwarf: nezjednošuj to takhle, to je pak diskuze o ničem... to mi nemůžeš napsat stejnou otázku jiným stylem, když ti říkám, že jsem ji nepochopil Wink

A kdybysme to měli uzavřít rčením o bezeslovnosti, tak dáme celému vláknu uplnou korunu Grin
To rčení je ale samozřejmě nádherné.

Já z tvého psaní velice často cítím osobní rovinu. Jakobys obhajovala svoje názory, postoje, jakobys měla pocit, že na tebe někdo útočí svým psaním (nejenom v tomhle vlákně).
A přitom mě jde o diskuzi, o nápady, o sdílení různých pohledů a k tomu potřebuju taky odpověď na to co jsem se tě ptal já Smiley

Jak jsi pochopila to psaní Průchové? Akupunkturu je tam podle tebe podávána s rozdělením jin/jang jako makrobiotika nebo TČM?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #35 kdy: 05. Březen, 2010, 14:53:35 »

neon-  Já z tvého psaní velice často cítím osobní rovinu. Jakobys obhajovala svoje názory, postoje, jakobys měla pocit, že na tebe někdo útočí svým psaním (nejenom v tomhle vlákně).
A přitom mě jde o diskuzi, o nápady, o sdílení různých pohledů a k tomu potřebuju taky odpověď na to co jsem se tě ptal já Smiley -----  přesně tak to z dwarf cítím i já..
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 08. Březen, 2010, 15:34:03 »

Včera jsem si ráno uvařil rýži natural, dnes bílou rýži. Jako první jídlo, aby to nebylo ovlivňováno jídlem několik hodin před. Vzhledem k tomu, že mi vyhovuje mírně jang až hranice pásem kvůli glykémii, často zvýšené až do HI, tak u obilí se to posuzuje hůře než u luštěnin. u ovoce a jinovejch olejů to jde až do velké žízně a hladu. u toho obilí, když si po ránu uvažím kroupy či tu bílou rýži, není to úplně ok, ten jin tam trochu sejtím v porovnání se špadlou, natural rýží, ale stále je to obilí a je ustředu a po ránu ok. Nejedná se teda o objektivní zkoušku, nýbrž subjektivní, a výsledek je následující: kulatá bílá rýže je lehce jinovější než kulatá rýže celozrnná.
« Poslední změna: 08. Březen, 2010, 15:37:38 od giorgino » Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #37 kdy: 08. Březen, 2010, 17:42:12 »

Pokud se dohodneme na tom, že to, co vysušuje, zhutňuje, je tvrdší, kompaktnější, atd. je JANG, tak "oloupaná" rýže je jinovější než jangovější celozrnná. Mimochodem J.P. ji radí občas jíst (tu loupanou) kvůli přibrání na váze, i přesto, že zahleňuje a taky třeba v případě, když někdo nechce tolik "eliminovat" - ty eliminace by se měly zbrzdit.
Jinak, kdo jí jenom rýži natural (kvůli tomu, aby se pořádně "čistil") a ještě k tomu z papiňáku, tak se celkem slušně zakrátko zjangizuje. Takže nejsou náhodou "jangáči" v jangu, že jedí jangovou stravu? : )
No, čekám, že máš Neone v rukávu nějaký chyták z jůesej, tak už je možná na čase ho vybalit.

Dwarf: Zaujala mě jedna věc. Když už tady řešíme jin a jang... Zkus napsat, jak si vysvětluješ, že tě v zimě zahřála syrová jablka s ořechy. Příliš stažený krevní oběh?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #38 kdy: 08. Březen, 2010, 19:07:49 »

Wl: právě že chyták žádný nemám Smiley
Samotný Phiya Kushi na celou diskuzi vůbec neodpověděl, nechal otázku otevřenou.
Ale ona ta diskuze sama o sobě byla tak zajímavá, že ji mám nachystanou pro přidání (jen ji musím graficky zpřehlednit z toho formátu co má Facebook).
Ale ještě pořád čekám, jestli Phiya nedá jeho verzi.

Hodil tam jen jednu hlášku v půlce diskuze, něco ve stylu:

"Tak teda jinak. Kterou musíte sníst, abyste byli více v jangu?"

Čímž dává najevo, podle čeho by se měl makrobiotik primárně orientovat a spousta z vás tak také přemýšlí.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 08. Březen, 2010, 23:32:45 »

Koukám, že je tady veselo ...

WI, to vysvětlení je v kterémsi videu o vitariánech, co sem dával neon. Bohužel ten link nemám a nevím, které to bylo. Mluvil tam takový pán, působil jako laik a na klíně hladil psa ...  Cool Ta část o trávení vařené a syrové stravy, tam je tak přibližně a kolem popsáno, co se děje, když jíš vařené .. což by tě třeba mohlo zajímat.

Neone, máš pravdu, tuto diskusi jsem i já shledala jako bezpředmětnou, proto jsem taky odpověděla tak, jak jsem odpověděla. Že jsi něco nepochopil, to jsem nepochopila zase já. Myslela jsem, že jsi líný to hledat a že se ti tudíž asi odpovídat nechce. Tak promiň.  Embarrassed

El, komentovat nebudu, páč to bychom pak nikdy neskončily ..  Roll Eyes

Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 09. Březen, 2010, 00:01:35 »

Neone, ty jsi napsal, že si to potřebuju přečíst znovu ... a já se ti ještě omlouvám ..  Smich achjo
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #41 kdy: 09. Březen, 2010, 06:51:14 »

Dwarf: v pohodě, ale vůbec to nechápu.. místo omlouvání mi to prosimtě radši vysvětli? Smiley
Nevím teď jaký je tvůj závěr z toho článku, z celé situace?
Mě by zajímalo, jestli jsi to předtím chápala tak, že akupunktura = rozdělením makrobiotika?
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 09. Březen, 2010, 12:39:36 »

Neone, máš se hezky?  Wink
Vím, že tě do přírody nikdo nedostane, ale někdy to vážně není od věci ..  naughty
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #43 kdy: 09. Březen, 2010, 13:01:43 »

Dwarf: umíš mluvit k věci? Proč ta změna? Smajly, narážky na něco co nechápu.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #44 kdy: 09. Březen, 2010, 14:22:27 »

dwarfe, neleze na tebe jaro?  ty poslední příspěvky - já tě nějak nepoznávám Very Happy
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení