Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Jak rychle přibrat na váze  (Přečteno 5101 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Elza
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 17. Duben, 2014, 09:22:50 »

Ahoj, prosím poraďte. Potřebuju přibrat, ideálně co nejrychleji, ale v rámci makrobiotiky.
Co jíst, jak zvýšit kalorie? Každý den chroupu ořechy, semínka, sušené ovoce, olej přidávám i do kaší, 1x za dva týdny mám lososa, ale přesto porád pomaličku ztrácím váhu.
Děkuju, Elza
« Poslední změna: 17. Duben, 2014, 12:54:41 od neon » Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 17. Duben, 2014, 12:44:45 »

Nj. ale ještě nějaké informace by se hodily. Wink Tož, jak dlouho zkoušíš mb a co jsi dělala předtím? Myslím tím normální strava, vegetariánství, a tak.
Kolik měříš, vážíš a je ti cca let?
Zaznamenáno
Elza
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 17. Duben, 2014, 20:01:33 »

MB zkouším asi 9 měsíců, předtím jsem asi rok jedla hodně dietně (hodně zeleniny, žádný cukr, málo tuku, ale maso, mléko a brambory). Je mi 17 měřím 166 a vážím 44 kg.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 17. Duben, 2014, 21:01:33 »

Co jíš jako základ (přílohu)? Tak nějak procentuelně. Po celozrnné rýži se nepřibíra.
Po ovsi třeba víc.

Po bílé rýži a bílých těstovinách taky víc.

Po tempuře taky logicky přibereš.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 18. Duben, 2014, 07:36:17 »

Elza: Zapomeň na to, že při praktikování MB půjde něco super rychle, v tvém případě nabrat váhu. Tenhle problém jsme řešili skoro každý a jeden zaručený recept, který by fungoval univerzálně neexistuje. Kalorie je něco, co se ve slovníčku MB v podstatě nepoužívá. Při MB dáváš tělu šanci, aby se dobře spravovalo samo a to může trvat dlouho.

Píšeš o své předchozí "dietě" a z ní mi vyplývá, že to bylo něco mezi dělenou stravou a nebo něco podobného, kde je značně omezen přísun tuků a sacharidů (přílohy). Rozhodně z toho cítím touhu po ultra štíhlém těle. Nezlob se, ale pokud mi někdo napíše "žádný cukr", tak tomu moc nevěřím. Možná proto tvoje tělo reaguje, jak reaguje. Není zvyklé (a při tvém věku bez přípravy ani připravené) brát energii ze složitých cukrů na čemž je MB při používání obilovin a luštěnin postavena. Zopakuji svůj oblíbený koan udělený mi paní J.Průchovou na otázku, kdy přiberu- až začneš míň jíst.

Přidat tuky je dobrá cesta, ale důležitější je správně žvýkat, jíst v klidu, spojit se s MB poradcem a dát tělu čas. Chápu, že to není ve chvíli, kdy tě okolí sleduje drobnohledem kvůli úbytku váhy jednoduché. Přeju hodně síly, štěstí a trpělivosti.
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #5 kdy: 19. Duben, 2014, 09:11:52 »

Ahoj.
No, váhu máš opravdu nízkou. V podstatě jako někdo, kdo držel týden či dva hladovku...  Wink
Jsi ve vývoji, je ti 17, což není zrovna věk pro nějaká radikální řešení  - v jídle. Nevím teda, jestli řešíš nějaký závažný zdravotní problém, ale každopádně já bych to viděl taky tak, že by sis měla hlavně a včas s někým důkladněji promluvit. Tady z internetu totiž toho, co konkrétně potřebuješ, moc nepobereš.

Takže jestli chceš jít cca mb směrem, což není tak špatný nápad, tak si pohovoř s někým, kdo se tomu věnuje nejlíp profesionálně (možná paní Strnadelová by ti mohla vyhovovat) nebo s někým, kdo se tomu věnuje normálně. Např. ještě teď v dubnu bude 27.4. taková jedna akce v Toulcově dvoře v Praze a tam bude makrobiotiků spoustu, a to včetně mb „týnejdžrů“, takže tam bys mohla ledacos pochytit.
Jmenuje se to nenápadně – Zrnosetí, ale zajdi a uvidíš. http://www.zrneni.cz/aktuality/zrnoseti-2014
No a když už tady dělám někomu reklamu, tak se třeba koukni, co během roku podniká Duhový koník. Prostě mě napadlo, že by se ti i tahle informace mohla hodit. Wink

Jinak odhadem bych si tipnul, že by  v tvém případě stačilo pravidelně, korektně jíst. T.j. nevynechávat hlavní jídla nebo je nenahrazovat ořechy či ovocem, ale dát si každý den normální přijatelnou (alespoň přibližně) mb snídani, oběd, večeři (t.j. nějakou bílkovinu, obiloviny, zeleninu) případně svačinu mezi tím a přibereš. Někdy jíst těstoviny, někdy kváskovej chleba, rybu klidně častěji, někdy seitan, lžíci dvě luštěnin i k snídani atd.
Pak si ohlídat i kombinace. Konkrétně, jak si počínat s ořechy a ovocem.
Ale co a jak, to by bylo nadlouho a hlavně tě osobně neznám.

Ať se daří! Wink
« Poslední změna: 19. Duben, 2014, 09:19:44 od W » Zaznamenáno
Sim
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 19. Duben, 2014, 16:47:12 »

něco jsem k tomu našla zde, ale je to jen pro členy klubu: http://www.jimejinak.cz/2014/03/jak-se-katce-podarilo-nabrat-ztracena-kila/
Zaznamenáno
Elza
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 30. Duben, 2014, 19:09:50 »

Tři kompletní jídla mám určitě každý den, zhruba ve stejný čas také. K tomu ještě svačiny (většinou kaše). Budu se teda snažit přidávat chléb, ryby...
Jinak, jaké jsou nesprávné kombinace s ořechy?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 30. Duben, 2014, 21:52:05 »

Ořechů nejíst příliš a tepelně si je upravit - opražit na sucho na pánvi, či třeba vařit s obilovinou.
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 01. Květen, 2014, 21:05:37 »

....

no a nemáš nějaký větší výdej energie, třeba jestli sportuješ?

ty ořechy se právě většinou s ničím moc nekombinují, je to kvůli stravitelnosti (stejně jako ovoce se jí taky hlavně samostatně s dostatečným odstupem od dalšího jídla).
ještě tak občas třeba vlašáky s rýží.  takže spíš trochu ořechů samostatně, třeba k svačině, ale to tě nevytrhne.
jinak ale semínka (např. slunečnice, sezam, dýňová) se dávají k obilí běžně.
Zaznamenáno
Elza
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 04. Květen, 2014, 13:31:58 »

Sport tak 2x týdně a jinak ještě procházky. Semínka jím každý den určitě. 
Dneska jsem se vážila a mám zase o kilo míň...  Sad
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #11 kdy: 05. Květen, 2014, 08:57:55 »

Hele, něco by bylo dobré změnit. Co, to je takhle těžko říct, ale hubnout bys už neměla. Informací moc nedáváš, takže těžko poradit líp.
Prostě jak jsem ti psal, měla by sis s někým zavčasu promluvit.

Jestli se ti chce, napiš schválně jídelníček. Třeba teď příští tři dny - kolik, čeho a kdy sníš. Všechno komplet. Někde tam je určitě "zakopaný pes". Wink
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení