Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Přejídání, přejídání, přejídání  (Přečteno 7960 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 30. Duben, 2014, 13:54:53 »

tvoje vůle patrně pokořena bude...

možná máš laťku vysoko a mohla by sis dovolit ji trošku snížit. co já vím
taky se koukni, jestli máš dost bílkovin - ryby, seitan,luštěniny.....nebo i jednou za čas si dát ještě maso??

btw. už jsi někdy mluvila snějakým mb či mb-čkou? Wink
Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #31 kdy: 07. Květen, 2014, 19:27:17 »

Ahojte, mb delam uz rok a mam ted posledni mesic mozna uz dva velkou krizi v prejidani. Jsem proste hrozne rozjezena a porad bych jenom jedla. Porad myslim jenom na jidlo a kolikrat to ani nevydrzim do svaciny na 15 hod a snim ji uz o pul druhe, protoze mam hlad, az me z toho boli zaludek. Jenze pak v 15 hod mam zas hlad a svoji svacinku mam snezenou,tak sahnu po necem nemb, treba makovci, sice pohankovem, ale urcite je v nem smetana Sad Ale proste si nemuzu pomoct. Nejhorsi je, ze jim opravdu obrovske porce, az se pak citim k prasknuti, nasledne prijde nadymani z toho velkeho mnozstvi jidla. Tak porad koumam, jak to, ze tak najednou a kdy nastala ta zmena. No a napadlo me, ze to bude makro restauraci, na kterou jsem narazila pred par tydny, a do ktere chodim od te doby pravidelne jak na obedy, tak i na sladke mb dezerty. To jidlo je vytecne, sama takhle dobre a chutne neumim varit, ale myslim, ze to je dost okorenene a slane, moje jidlo je rozhodne planejsi. Drive jsem jedla obedy z termosky, kde byla polivka s lusteninou, do ni jsem si pak dala dva kopecky ryze natural, svacina ryzove domaci placky a byla jsem v pohode. Myslite, ze to bude tou restauraci? Ale je to mb, i kdyz je pravda, ze nekdy udelaji polivku, kde jsou brambory, tak to si nedam, nebo spenat, jsou asi trochu volnejsi...Ale uz fakt nevim, co se sebou mam delat! Nepomohl by mi ze zacatku drzet nejaky pust? Treba ryzovy, at se mi zcrvkne zaludek a vytribi opet chutove poharky? A mohlo to moje prejidani zapricinit mb jidlo z restaurace?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #32 kdy: 07. Květen, 2014, 23:02:57 »

Obecně, když se přidá sůl, tak stoupne i apetit. Tak to mám aspoň já.

Na druhou stranu jsem zase  u sebe zaznamenal, že plané jídlo taky není ta cesta. Není v tom ta dynamika.
Mám pocit, že když trošku víc solím (miso, shoyu, umeocet), tak mám víc energie, jsem živější.

Další věc, co jsem tu už několikrát psal... někdy se tomu přejídání jen tak nevyhnem. A i po letech makrobiotiky můžou být cykly, kdy se to vrací a přejídáme se.

Já zpětně po letech vidím, že se to postupně ustáluje. Že jsem to možná zbytečně moc psychicky řešil dříve, stačilo spíš zklidnit, snažit se to jo, ale tak nějak v klidu, příjmout to.. a časem se to srovnává.

Pokud netloustneš, tak je prostě vidět, že tělo neumí dobře zpracovat to co sníš.

Napsali jsme tu toho hodně.. tak si to přečti - dobře kousat, pickles, zařadit větší podíl bílé rýže, bílých těstovin, ryb, tempura a tak.

A taky pohyb - nevím kolik ho máš.. já když celý den sedím u počítače, tak mám pořád na něco chuť (hlad).. zatímco když jezdím na kole, chodím, tak jím míň.
« Poslední změna: 07. Květen, 2014, 23:04:35 od neon » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #33 kdy: 08. Květen, 2014, 11:18:41 »

Ahoj,
Zazněla zde otázka. Co se zbytky jídla. To je problém u MB, jestliže má mít vše čerstvé. Pak se stává, že se člověk stresuje dost kvůli jídlu. Zase na druhou stranu čerstvé je vždy lepší. Někdy se divím, jak to někteří stíhají dělat, vždy čerstvé jídlo. Polévka, pokud je v ní zelenina, asi bych nebyla ráda, kdyby mi zbývala, ale takový tuláš je dobrý i druhý den, myslím chuťově. Svíčková také. U omáček bych to asi až tak neřešila.
Udělat dynamiku v jídle, to chce opravdu praxi. To snad umí jen na kurzech, já osobně ne. Kdo je  kreativní, tak určitě mu to problém nedělá.
Viktorie, pokud ti to v té restauraci chutnalo a snědla jsi toho víc, je možné, že ses přejedla. Když je to dobré, člověk toho sní obvykle víc, když mu to chutná.

Jarka

Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení