Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Nachlazení, chřipky a tak dále....  (Přečteno 3469 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
gore.m
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 06. Březen, 2010, 18:55:06 »

Zdravím,

každoročně podlehnu... letos jsem se držel až do ted. Zkouším různé věci, příznám se, že spíše zmateně testuji a tak mě napadlo zkusit se zeptat: Jaké máte ověřené postupy na zimní neduhy?  Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 06. Březen, 2010, 19:37:33 »

Makrobiotika?
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 06. Březen, 2010, 19:54:04 »

Makrobiotika. Se vším všudy, jako životní styl.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 06. Březen, 2010, 21:35:34 »

No, myslím, že by se to mělo trochu korigovat.
I mb praktikující (se o ni snažící) člověk se může nachladit, ne-li dostat chřipku. Ale průběh je nesrovnatelně snesitelnější, tělo se léčí rychleji (skoro takhle: stačí kousek umeboši, trochu klidu a jde to rychle pryč). Pro mě paradoxně tuto sezonu v prosinci bylo malým triumfem, že jsem po asi deseti letech dostala nejspíš chřipku a s horečkou - dlouho moje tělo totiž už nebylo schopné vyvinout horečku, která má pro nemoc taky svůj smysl. Čili mb mi postupně přivolává zpátky normální ozdravné procesy, vysvětluju si. Za dva dny klidu na lůžku, bez jídla to bylo pryč. Ale samozřejmě to uvádím jenom jako jednu individuální zkušenost.
Jinak moc léčebných prostředků nepoužívám (skoro spíš z lenosti), ale třeba při bolesti v krku se mi osvědčuje kloktání šalvějového výluhu a Priessnitzův obklad na krk. Z mb recepisů ráda popíjím lotosový (nebo lotoso-daikonový) čaj (s kapkou sójovky), ale to i hlavně proto, že mi velice chutná.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 06. Březen, 2010, 22:09:04 »

Četl jsem to tady ještě než napsala Iren a s tím korigováním jaksi souhlasím. Předtím to trochu zavánělo, jako když si člověk stojí za svým. Kupříkladu makrobiotik říká, že makrobiotika a nic jiného --- tak mi přišel příspěvek od Bystromily. No, znáte to, jak občas člověk druhému vnucuje to svoje, že? Samozřejmě Bystromila to tak vůbec nemyslela, ale člověku který prvně zavítá na tyto stránky a nezná makrobiotickou "řeč" by to tak mohlo znít. Neříkám, že překypuji empatií, to ne, ale mi to tak znělo, kdybych jsem přišel prvně.

Druhá věc je, gore.m, kdyby se ti zde zalíbilo a šel do změny životního stylu, tak z vlastní zkušenosti ti něco napíši. Není dobré se do něčeho hrnout pohlavě. A pokud to člověk dělá jen kvůli nějaké nemoci, nějakému neduhu, tak v pořádku, ale rovnou je lepší si najít k tomu i nějaký vztah, nemyslím ženskou,  ale třeba že to dělám rád a s potěšením, neboť nejde pouze o jídlo, ale o životní styl. Je to lepší. On to ale člověk časem stejně pocítí, začně si všímat některých věcí a tak. No, uvidíš sám, chlape.
« Poslední změna: 06. Březen, 2010, 22:12:16 od giorgino » Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 07. Březen, 2010, 13:59:44 »

Nechtěla jsem gore.m vyděsit  nebo odradit, jen mi MB živ. styl vyhovuje a mělo to vyznít jako doporučení Smiley A přišlo mi zbytečné se tu rozepisovat o čajích, umeboškách apod., když je o nich diskuze v jiném vlákně. Nakonec, když MB toho člověka osloví, cestu k informacím si určitě najde  Wink
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 07. Březen, 2010, 16:52:25 »

A já zas svým příspěvkem nechtěl vyděsit tebe, Bystromilo.  Wink
Zaznamenáno
gore.m
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 07. Březen, 2010, 18:33:23 »

Tak nějak se makrobioticky stravuju. I když spíše mixuju různé jiné styly jako je Ayurveda atd.

K tomuhle tématu mě spíše vedl čaj který jsem letos prvně vyzkoušel z shitake a sójovky. Ulevilo se mi při nachlazení i mi zmizela náhodně se objevující suchá kůže na rukou. Takže můžu jen doporučit.

Zřejmě by bylo nejvhodnější mé návyky "vychytat" ale přiznám se, že jsem už trochu líný co se nějaké ideologie týká se dál vzdělávat  Smiley

Jinak na umebošky jsem zapoměl a to je mám v lednici :-)) Ach ta hlava  Very Happy Ale UME ocet mám v jídle skoro každý druhý den...
« Poslední změna: 07. Březen, 2010, 18:35:31 od gore.m » Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 07. Březen, 2010, 18:48:45 »

A já zas svým příspěvkem nechtěl vyděsit tebe, Bystromilo.  Wink

Neděsíš, neboj Grin
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 15. Leden, 2012, 14:09:11 »

Ahoj,
chřipka je projev myslím jinový. Zrovna jsem si něčím takovým procházela nedavno. Čaj ze švestiček a kuzu pomohl. No jo, ty ánoce a to cukroví, když ono je to dobré... Ale už jsem z toho venku. U někoho to má jiný průběh. Ovoci se snažím vyhýbat a jogurtům též. Teplotu jsem myslím neměla.
Jarka
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 14. Březen, 2013, 14:45:43 »

Ahojte,

prosím Vás, nevíte někdo, jestli je moje děsná ospalost taky forma eliminace? Loni jsem touto dobou měla chřipku, teď mám jen 3 týdny mírně oteklou sliznici v nose. Ale chce se mi strááááášně spát i když spím v noci dost...
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 14. Březen, 2013, 15:46:50 »

Spousta inspirace k léčení je taky u tohoto článku - především v diskuzi:
http://www.jimejinak.cz/2013/03/jak-muzete-byt-nemocni-kdyz-jite-jinak/
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení