Stran: 1 ... 4 5 [6]
  Tisk  
Autor Téma: Jak začít s makrobiotikou  (Přečteno 34612 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #75 kdy: 20. Únor, 2010, 19:32:23 »

Ahojky, já těžko odpovím, neboť taky v lecčems tápu. Konkrétně ten alkohol... to by mě taky zajímalo. Smiley Sama nepiju, možná tak jednou za tři měsíce dvě decky bílého, možná tu a tam nějaký ten přípitek, ale přítel chodí nejméně dvakrát týdně po tréninku s chlapy na pivo. Dá si tak dvě tři. Malá. Trochu se kvůli tomu občas hádáme, je-li to OK, nebo není...  Eek

Ahojte Vsichni Very Happy

Obracim se na Vas zkusene po doporuceni Neona s nekolika otazeckami..
predne:

Co rikate na cervene vino a pivo..samozrejme v primerenem mnozstvi..jsem spise jin a do MB pred tremi mesici jsem se stravovala takrka jen jin..na pivo mam chut jen ve velkem horku, ale to vinko mi nejak od jara do podzimu cervene v podobe decky sedelo a v zime jako svarak:-) Snad mne nebudete mit za alkoholika..ale skoro pul zivota jsem zila na Morave,..tak se to asi podepsalo;-)

Co rikate na kavu..vim, jak to s ni je, ale jeji chut mi prijde jakoukoli vitakavou nenahraditelna..mozna je to spise mou hypotenzni konstituci..spolu se sojovym mlekem.

Co rikate na soju..k ni je toho hodne, ale jen mne zajima jeji vztah k neplodnosti ze..nema se nic prehanet, ale uplne se ji vzdat? Chutna mi sojovy dezert s zele..asi bude sladky..;-(

Poradte tip na cela zrna v pozdnim lete - varim rano jahlovou kasi a k obedu ci veceri sahnu bud po jecnych kroupach, kerndotu, ryzi nebo bulguru..Pohanku si nechavam na zimu a tak mne ted nejak prechazi fantazie..

Dekuji vsem za mile rady,
s pozdravem,

Kaminek:-)

Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #76 kdy: 12. Březen, 2010, 11:02:04 »

Tak já nekomentuju kávu,alkohol,soju-na to jsem začátečník (i když první dvě položky určitě ne,soja je hodně diskutabilní-podle mého názoru Smiley. Spíš co se týče začátku s MB.Nahromadila jsem různé knížky,pár přečetla a stále pročítám postupně další.Ale mám dojem,že každý potřebujem stejně tu svou cestu-podle života,názorů,nemocí,různých okolností.Takže mám dojem že to chce jakousi kostru,nejlépe v podobě základního kurzu-v mém případě to byla Naďa Kubíková-a pak hlavně kontakty s lidmi a taky se do toho vrhnout po hlavě a vařit (občas metodou pokusu a omylu Smiley!No a ono se to časem začne rýsovat...Já jsem vždycky chtěla mít všechno nastudované předem,ale tady se mi fakt osvědčuje ten skok po hlavě,hlavně se nebát a užívat si to.Dneska konečně pozoruju změny-tudíž odměny-a sama si tak dávám dohromady,kudy vede moje cesta a co je pro mne vhodné,čas ukáže ale praxe je nezastupitelná :love:Jo a taky hodně lásky-sama k sobě,druhým lidem,zvířatům,přírodě a taky "díky za každé nové ráno".To fakt funguje!
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #77 kdy: 17. Březen, 2010, 20:52:13 »

Ja s kavou prestavam protoze zacinam mit nejake nevysvetlitelne pichani v ledvinach a nejak intuitivne citim ze to ma neco spolecneho s kavou. Podarilo se mi ji totalne vysadit asi na 3 mesice, pichani prestalo, a pak jsem si zkusila dat jednu a nez jsem to vedela, tak zas piju 1-2 denne a kdybych mohla (co se tyce spani, bolesti hlavy atd) tak jeste vic. A pichani se zas vratilo. Pred 3 dny jsem nad s sebou opet zapraskala bicem a rekla jsem si ze ja proste uz kafe pit nemuzu, ze sice nevim co by se stalo kdybych dal pokracovala, ale citim ze to nevede k nicemu dobremu. Tohle je totalne individualni pocit, sdilim to tady jako jeden z mnoha pohledu na vec.

Premira alkoholu - na to clovek nemusi byt Mb aby vedel ze to neni dobre. Mam presne stejne chute co se tyce alkoholu, kavy a typu alkoholu plus zavislosti na pocasi, jako Kaminek, ale nejak, nevim proc jsem to dost omezila. Prilis prisne to neresim, kdyz dostanu chut tak si dam (cervene vino). Ale jen malinko.
Zaznamenáno

Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #78 kdy: 18. Březen, 2010, 08:54:36 »

tak já tápu v mnoha věcech,lépe řečeno znám teoreticky,ale praxe je horší-hlavně výdrž :Da proto rozhodně potřebuju vlídný bič nad sebou,abych věděla proč ne.takže rozhodně Deštné v Orlických horách a základy MB I. koncem dubna,už se hlásím a moc se těším,zas budu vědět co jo a co ne a proč mnam
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #79 kdy: 19. Březen, 2010, 11:42:20 »

k tomu alkoholu - já si myslím, že je to individuální věc, každý si musí najít svoji cestu. Z vlastní zkušenosti a z pozorování svého mb okolí mohu říci, že čím více se člověk blíží jakési rovnováze, tak na alkohol moc chuť  nemá. A po čase zjistí, že mu stačí opravdu málo, aby byl v náladě. Na začátku mb jsem si občas dala sklenku vína, teď tak jednou za několik měsíců. Naopak ale musím říct, že s mb mi začalo chutnat plzeňské pivo, které bych dříve nepozřela. Tak si občas v létě dám.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #80 kdy: 28. Březen, 2010, 12:54:09 »

Jeste k tomu alkoholu - to aby se clovek dostal do stavu kde mu staci malinko, v mem pripade se proste odvinulo od toho, ze jsem to velmi omezila, ne z MB stravy. Proste lidove receno uz nejsem zvykla. Neomezila jsem to kvuli nejakemu zdravotnimu problemu nebo kvuli makrobiotice, ale kvuli tomu ze se mi nelibilo jak na me vetsi a castejsi mnozstvi pusobilo. Taky jsem se sama sebe ptala proc to vubec potrebuju a jestli by clovek nemel mit plnou schopnost se bavit za strizliva.
Ale to kafe, to me muci. To me fakt muci. Uz jsem ho nemela nekolik dni, a to je u me co rict. Holt proste presmerovat myslenky, zmenit pohled.
Zaznamenáno

Katus
Host
0 0
« Odpověď #81 kdy: 28. Březen, 2010, 20:15:56 »

Ahoj, Torquiose, nic si z toho nedělej. Já taky patřím mezi závisláky na kafi. Podařilo se mi přestat kouřit, sladit, alkohol jsem omezila na minimum, ale bez kafe prostě žít nedokážu, alespoň zatím jsem se o to ani nesnažila,.... nevím, nevím, jak bych to v práci vydržila, kdybych si nemohla dát za celý den ani jedno kafe. Navíc někdy mám takový stavy, asi nízkej tlak nebo co, že je fakt potřebuju, pobolívá mě hlava a nedokážu se na nic soustředit, dám si jedno kafe a jsem zase v pohodě.  Nic jinýho na to zatím nezabírá. Ale snažím se to nepřehánět, jedno kafe denně maximálně, i když sem tam si dám i dvě, ale to nemůže být zas moc pozdě, protože bych jinak neusnula.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #82 kdy: 28. Březen, 2010, 21:48:29 »

Katus, to je super ze se ti podarilo prestat kourit. Ja taky prestala, pred dvema roky. Koho by napadlo ze bych mela takovy problem se vzdat kafe kdyz jsem zvladla prestat kourit? Ja a kafe, my proste mame love-hate vztah. Ted kompenzuju meltou, ale musi to byt specificky jemne mleta melta v malych pytliccich, pak je jeste takova hrube mleta ve velkych pytlich a ta obsahuje cervenou repu a ne ze by mi nechutnala ale neuspokoji tu touhu po horkem. Kdyz jsem ted naposled sekla s kafem pred asi 2-3 tydny, rekla jsem si ze to udelam tak ze kdyz me v praci prepadnou ty unavove stavy z odvykani, tak si dam jen 1/4 hrnecek kafe. To mi doda kofein, takze abstak prejde. A ono to funguje. Navic obyc instatniho nescafe uz jsem se nedotkla nekolik mesicu, vubec uz by mi nechutnalo, jedine Altarica, ta jo. V praci kolegove delaji denne prekapavane a bozsky to voni. To je to ceho jsem si davala 1/4 hrnecek. Tak ted si s sebou nosim svou zachranou Meltu a ona me uspokoji, protoze mi taky chutna, a doda mi to tu horkou chut po ktere tak touzim.
Kdybych nemela tyhle divne pocity v ledvinach, tak nevim jestli bych mela dostatecny duvod s kafem prestat. Je to trochu jako s cigarama, je to vsude kolem tebe a jeste to dobre voni.
Uz se mi jednou podarilo prestat ne nekolik mesicu, minuly rok, a ver tomu nebo ne, pak uz mi kafe ani nechutnalo. Nevim co me to napadlo si ho pak dat znova, asi sentimentalni vzpominky nebo co. Myslela jsem ze to uhlidam a dam si jen obcas, ale uz jsem se presvedcila nekolikrat ze jsem clovek ktery "obcas" nezvlada. Nez jsem se rozkoukala, uz jsem byla zas na dennim kafi.
Ted muj nejvetsi zbyvajici problem jsou obcasne sladkosti. Dneska jsem snedla 2 toasty s maslem a marmeladou  Embarrassed
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 4 5 [6]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení