Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Syrová zelenina v makrobiotice  (Přečteno 10832 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 30. Březen, 2010, 19:04:56 »

na žádnou- jen reagoval na tvou přezdívku  Wink
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 30. Březen, 2010, 19:28:04 »

A víš že, jsem nedávno uvažoval o tom, jestli není čas na to udělat menší změnu (Základní princip, znáš to) a změnit ji třeba na W... : )
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 30. Březen, 2010, 20:37:07 »

Wl, mně se Wl líbí. záleží na tobě. prostě jen jak vidím W, tak je to pro mě záchod.  Wink Ze zkušenosti ti povím, že měnil přezdívku na Palačinka, a přece se potom vrátil k giorginovi..
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #33 kdy: 31. Březen, 2010, 15:56:12 »

Palačinka: No právě, mě se taky líbí. Co se tvých asociací týče..., s těmi ti nepomohu, ale dobrý psychoanalytik prý dokáže divy: ).
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 31. Březen, 2010, 16:04:21 »

asociace - tak teď je to třeba dobrý, protože jsem chodíš. ale když ses tu objevil po dlouhé době, tak...
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 05. Duben, 2010, 00:00:44 »

Zpět k tématu - zařazení více syrového do jídelníčku resp. zjinovění makrobiotiky (??)

Jak to vlastně je, je dnešní doba oproti pár desítkám let dřív víc jin - nebo jang?
Zdá se mi, že pro obojí pohled jsou hlasy a argumenty.
Viz ta touha po syrovém a zvýšení podílu zeleniny na jedné straně.
Ale zas třeba p. Průchová a její kniha o léčivých bylinách, kde se zmiňuje boom v konzumaci jinu a taky vystavování se jinizujícím vlivům (cukr, tropické ovoce, kvanta ovoce, džusy..., byliny a čaje z bylin, hodně nápojů vůbec..., vliv záření...)

Jde mi o celkový pohled a trend, ne různé makrobiotiky na míru individualitám.
(já např. z nějakých příčin jím hooodně zeleniny v poměru k ostatním složkám, ale po ovoci už třeba někdy mívám vyrážku, na dezerty mám chuť výjimečně, slady nijak zvlášť nepotřebuju)
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 05. Duben, 2010, 00:11:55 »

zeleniny by se melo konzumovat vice nez drive, ale nevim, kdo prisel s tezi, ze by to mela byt syrova zelenina. asi nejaky tiskarsky sotek...
podle mne to je jasne - nejlepe kratkodobe tepelne upravovana ci blansirovana.
zeleninu vidi MB jako mirne zasaditou, tudiz velmi dulezitou. Rovnez hraje svoji roli ve vitaminovym a mineralnim hospodarstvi.

« Poslední změna: 06. Duben, 2010, 10:05:28 od milan » Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 05. Duben, 2010, 12:18:51 »

zeleniny by se melo konzumovat vice nez drive, ale nevi, kdo prisel s tezi, ze by to mela byt syrova zelenina. asi nejaky tiskarsky sotek...

S tím přišli zřejmě všichni ti, co syrovou zeleninu potřebují ke svému životu.
Mě by spíš zajímalo, kdo přišel s tím, že ji člověk nepotřebuje - to musel být něco jako génius, ne?  Eek  Kouleni Ocima
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 05. Duben, 2010, 22:14:59 »

Ani jsem se tak neptala na to, co a kolik čeho a případně kolik syrového jíst (považuju to víc za věc individuální a nezobecnitelnou), ale na charakter doby - z hlediska těch různých pohledů
(zjednodušeně - nepřehánět s bylinami a čaji a pitím, neboť doba je více jin/přidat zeleniny, protože doba je více jang) - jaké je vysvětlení.

Píšu to sice tady v tématu syrová zelenina - ale myslím, že se tu diskutuje o větší potřebě jinu obecně, takže je to provázané.
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 06. Duben, 2010, 08:38:36 »

Ľudia sa vzďaľujú prírode, strácajú cit pre rovnováhu a extrémy sa časom vyhrocujú.
Moja známa, ktorá je konstitučne silný jang, po smrti jin manžela  ochorela na rakovinu prsníka, pretože miluje sladké krémové zákusky a dlhé roky trpí zápalom žíl, pretože pije sladené chemické vody.
Často zisťujem, keď chcem niekomu poradiť, že dotyčný je rozkývaný do oboch extrémov. Nestačí poradiť jednu vec, ale vysvetliť systém. O to je to ťažšie, pretože ľudia vyhľadávajú jednoduché a  rýchle prostriedky ktoré ich budú stáť čo najmenej námahy.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #40 kdy: 06. Duben, 2010, 14:16:24 »

Taky mi právě připadá, že jsme rozkývaní do obou extrémů... a ne žádné černo-bílé jin, nebo jang. Pokud tedy jde o jednotlivce.
Čili nejuniverzálnější odpověď a rada zůstává - držet se co nejvíce středu...
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení