Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Chocolate, Cheese, Meat, and Sugar -- Physically Addictive [video přednáška]  (Přečteno 1879 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 10. Březen, 2010, 08:58:26 »

Tato 40 minutová přednáška se mi velice líbila - ani ne tak kvůli mě, extra nové věci jsem nezjistil, ale je dobře mířena na ty, kteří ještě s přechodem na zdravější životní styl bojují - duch té přednášky je dost motivační.

Točí se to hodně kolem China Study výsledků (možná ten přednášející se taky podílel?), ale je to podané poutavou formou.

Ta motivační část spočívá v navržení 3-týdenního programu - což je perfektní psychologický trik na lidi.
Lidi často nedělají změny ve svém životě, protože mají pocit, že je musí dělat napořád a ta představa je samozřejmě děsná.
Ten trik spočívá v tom, že se lidem tvrdí, že nejde o nic víc než 3 týdny, pak mají padla, finíto.. můžou si vesele pokračovat ve všech čokoládách, sýrech, cukru - ale sami víme, že i kdyby pokračovali, tak:

Za prvé, ten báječný pocit ta zkušenost, kterou tělo získalo, se nedá zapomenout a bude v nich hlodat po celý život, což jim dodá více motivace pro budoucí kroky stejným směrem, když bude krize - když jednou něco dokážem, tak se na to díváme v budoucnu mnohem více optimisticky.

Za druhé, je velká pravděpodobnost, že jim nějaké procento návyků zůstane i po skončení této periody.

Za třetí, jídlo nás mění zevnitř, kompletně i s myšlením. Chuťové preference se přenastavují během pár dnů. Ale trik je ten, že tohle nemůžeme ani nikdy pochopit a mít o tom představu, když se nacházíme v energetickém stavu nižší/jiné úrovně.
Ono nakonec nejde doporučovat ani nic jiného, než - "zkus to na 3 týdny a pak se rozhodni, neanazlyzuj to teď , neřeš to, just do it", protože jakmile začnem bombardovat člověka spoustou, pro nás zřejmých, argumentů, tak on je ani nemůže přijmout, pochopit. Ale za 2 týdny je pochopí naprosto sám, bude mít prožitek a o tom to je. Jakákoli zkušenost někým sdělená je uplně k ničemu, dokud ji člověk nezíská sám.

Na tom videu si akorát uvědomuju, jak droga je naprosto všechno, nejenom sýr, čokoláda, cukr a další extrémní potraviny. Myslím to slovo droga ve smyslu, že tělo musí vyvažovat neustále protipóly. Přechodem na makrobiotiku se nám klidně stane drogou brokolice, sladká mrkvička, slad, kváskový chleba - podle mě by v tom ti vědci taky našly určité chemické znaky drogy - ale ono to je pro mě uplně jedno - jen to zase trochu svědčí o tom, jak by jim pomohl taoistický přístup jin/jang. Oni takhle opět vyselektovali pár potravin, ale vůbec na ně nemají tento geniálně jednoduchý dvoupólový nadhled. Ke každé potravině přistupují uplně odnova, analyzují ji, pitvají, rozdělí na jednotlivé chemické sloučeniny a pak dělají závěry. Trošku nuda už  Roll Eyes A bude to nekonečná nuda, protože rozřezávat se dá do nekonečna a pořád nacházet menší a menší části - proto taky bude nekonečný hon na nejmenší částici vesmíru. Ale naopak - spojovat a skládat Celek se dá velice rychle, ihned Smiley

« Poslední změna: 10. Březen, 2010, 09:01:36 od neon » Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení