Stran: 1 ... 5 6 [7]
  Tisk  
Autor Téma: ekzem a kozni potize  (Přečteno 37244 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #90 kdy: 05. Prosinec, 2014, 11:03:57 »

Myslím, že málokdo z nás může s čistým svědomím říct, že se nemá vůbec z čeho čistit... Smiley U ekzému je asi každá rada drahá (ale u čeho ne, co?), může souviset s čímkoliv. Jak dlouho třeba sestra MB praktikovala a jak poctivou? Brala před otěhotněním HA či jiné léky, případně kolik let od té doby uběhlo? Měl čistou stravu i otec děťátka? atd. atd.

Osobně se mi jeví jako nezanedbatelné (ne-li klíčové) i "duchovní" hledisko, u kožních vyrážek se uvádí něco jako "volání o pomoc", upozorňování na nějakou disharmonii (třeba i nějakou zdánlivě drobnou mezi rodiči a celkově v rodině). Je-li tomu sestra otevřená, ať si pročte třeba Tvoje dítě jako šance pro tebe, popř. Nemoc jako cesta, Co nám tělo říká, Nemoc jako řeč duše... Cizí do toho vážně těžko uvidí. Zkusila bych případně terapii typu kineziologie, regrese apod., s dítětem se při nich pracuje skrz jednoho či oba rodiče.

Z osobní zkušenosti, taky jsem měla kožní problémy, od raného dětství, dědičné po několik generací. Po změně stravy před šesti-sedmi lety se to poměrně dost zlepšilo, ale po čase vždy zase přechodně zhoršilo a tak pořád dokola. K úplnému zhojení došlo asi před dvěma lety po podstoupení dvouleté homeopatické léčby a právě několika "hlubinných" terapií, kdy mi došly určité důležité duševní a duchovní souvislosti. Tím nijak nepropaguji např. homeo oproti MB a ani vliv stravy nikterak nepodceňuji, každý musí najít tu svou optimální cestu a poskládat si svoje puzzle sám.

Držím palce, Viki, ať se vše vyřeší, přijdete tomu na kloub a sestra i neteřinka jsou brzy v pohodě...
« Poslední změna: 05. Prosinec, 2014, 11:11:54 od Jitřenka » Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #91 kdy: 05. Prosinec, 2014, 19:11:59 »

Ahojte
 holky, moc dekuju za rady! Sestra uvazuje nad homeopatii uz delsi dobu, ja osobne si taky myslim, ze by mohla pomoct a s tou terapii to taky neni spatny napad. Podle me je moje neter dost vybusna, ze vseho zacne plakat a vztekat se, kdyz neni po jejim, takze asi neni uplne klidne dite a moji sestru taky vsechno vytoci, podle me az zbytecne, je hrozna puntickarka a vsechno musi byt perfektni a to samozrejme neni mozne, tudiz je v neustalem stresu...Ale zajimave je, ze ten ekzem se ji objevil v tehotenstvi, kdy byla naprosto v klidu a tesila se na prichod miminka...To je mi zahadou..
Zaznamenáno
happy.lenulka
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #92 kdy: 06. Duben, 2015, 16:11:58 »

ahoj. Končím 7. měsíc těhotenství a nejím striktně makrobioticky, ale jím hodně dle zásad a zdravě... Nyní jsem šestý den zcela bez živočišných potravin. Nevím, zda to s tím souvisí, ale na prsteníčku levé ruky se mi udělaly puchýřky, které strašně svědí a dokonce mi i prst natíká a přijde mi jako bych v něm měla i trošku zánět. Mám to jen na tom jednom konkrétním prstu... Asi je to nějakou chybou ve stravě, jím teď víc ovoce než mimo těhotenství a sem tam si dám zdravý moučník (slazený suš. třtinovou šťávou). Prvně jsem si myslela, že je to jen pupínek do kterého se mi dostala nějaká infekce z prstýnku, který na tom prstu nosím.
Vyčetla jsem, že je to nejspíš nadbytkem JINGu ve stravě a špatnou funkcí tlustého střeva.
Zkoušela jsem už na to obklad ze šťávy ze syrové brambory, tea tree olej v kombinaci s bambuckým máslem. Vnitřně jsem zkoušela Banchu (tu piju pravidelně, denně), čaj z Kombu a zařadila jsem více dýňových semínek. Snažím se jíst už druhý den striktně mb a omezit na minimum ovoce. Nemáte nějaký typ, čím bych mohla potlačit ten zánět nebo jak urychlit hojení? Díky
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 5 6 [7]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení