Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Jak začít s makrobiotikou  (Přečteno 76884 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
chrpa
Newbie
*
Příspěvků: 1


Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #30 kdy: 26. Duben, 2015, 18:55:39 »

zdravím vespolek,
snažím se hlouběji proniknout do filosofie makrobiotický stravy, ale narazil jsem na jeden překvapivý problém - je poměrně jednoduchý dočíst se v makrobiotický literatuře, co všechno bych neměl pít a jíst, ale už mnohem složitější je dopídit se u mnoha "zakázaných" potravin, Z JAKÝHO DŮVODU by se neměly jíst.
tak například se mi nedaří najít nějaký vysvětlení, proč nesmím:

1) jíst zelený a červený papriky - nerostou tady či co? to by mělo teda platit i pro žlutý a oranžový pariky ne?Smiley
2) pít černý čaj (a potažmo i kávu) - stimulanty či co? zelený čaj je taky stimulant ne? černý čaj teda zas až tak stimulující není, když se nepije po litrech nebo opravdový drijáky)
3) jíst mražené potraviny - čerstvou zeleninu přeci taky vařim, dusim atd., tak co je špatnýho na mražený zelenině? snad z důvodu, že neznám její původ a způsob, jakým se dostala ze záhonu až do pytlíku v mrazáku? před tím, než jí pošlu do žaludku, jí minimálně ohřeju, tak v čem je problém?

díky za jakýkoli zasvěcený a osvětlující komentář!:)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member
*****
Příspěvků: 1148


Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #31 kdy: 27. Duben, 2015, 10:39:30 »

Ahoj Chrpo,
V makrobiotice není nic zakázané ani přikázané. Ona nás učí, jak pracovat s energiemi potravin dle ročního období. Papriky si můžeš dát spíše v létě, obsahují vodu, jsou tedy spíše jin. Doporučuji ti nejen číst knížky, ale navštívit nějaký kurz. My jsme např. s přítelem byli ve Špindlerově Mlýně, kde přednášel Honza Jícha a moc pěkné, i Jardovi se to myslím líbilo. A další věc: každý lektor MB přednáší maličko jinak. Makrobiotika lze přizpůsobit na každého člověka, potřeby, zdravotní stav, kondice, zaměstnání atd. A hlavně – NEBRAT NIC DOGMATICKY!!!
Jarka

Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení