Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Stévie, jablečný ocet, batáty, domácí chleba ...  (Přečteno 1558 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
pav
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 07. Červen, 2012, 20:17:23 »

Jsem celkem ortodoxní makrobiotik. Ke slazení používám stévii, o které se nikde v MB nepíše. Používám také poměrně často jablečný ocet (a při té příležitosti jsem si vzpomněl na syrovou zeleninu, což také není MB košér). Nenarazil jsem nikde v MB na batáty, které používám. A také peču chleba (žitný kvásek doma připravovaný, žito, špalda), který je v MB zatracován, ale podle mě patří tisíce let k naší základní potravině. Jaký je váš názor (zkušenosti) na stévii, jablečný ocet, batáty a chelba v MB?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 14. Červen, 2012, 20:54:09 »

Ahoj,
to první slovo neznám, ocet používám umeocet, batáty jsem měla jednou, místo brambor lze použít dýni a chléb jím celozrnný kupovaný, kvásek se nám pokaždé zkazil, dvakrát jsem ho s mamkou zkoušela. O kvásku je tu vlákno, vím. Proč být tak ortodoxní, nevím, já takový přístup nemám ráda, dopřávám si tofu, seita doma vyrobený, občas kupovaný také tempeh a občas i normální jídlo.
Toť můj názor.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 15. Červen, 2012, 08:48:20 »

Na tohle nikdo nedá jednoznačnou odpověď - někdo stévii používá, někdo ne, někdo jablečný ocet ano, někde ne.... MB nemá nikde žádné zákony, jen různé učitele, různé přístupy...
Já třeba stévii beru tak, že je to tropická plodina, a většinou se z ní dělá extrakt/prášek, takže to není surovina v původním stavu. Takže bych ji nepoužívala pravidelně. Na druhou stranu prý neovlivňuje nepříznivě hypoglykemii a někdo ji vyloženě doporučuje na srovnání metabolismu cukrů.
Jablečný ocet je prý hodně jin, ale já ho teď používám vyloženě léčebně, na kvasinky...
Batáty třeba v holandském Kushi Institutu používají zcela běžně, i když jsou tropické, ale prý nejsou nijak extrémně jinové...někdo jiný ti samozřejmě řekne, že to je nesmysl, právě proto, že nejsou z našeho klimatu....
Nevím proč by kváskový chleba byl zatracován, pokud ti ho zdravotní stav dovoluje?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 15. Červen, 2012, 09:40:23 »

Pav : Já jen nechápu, že ses označil za ortodoxního mb ( Huh?)
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení