Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  
Autor Téma: Konstituce - 80/20  (Přečteno 5567 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 29. Březen, 2010, 10:42:08 »

Citace
Souhlasím s Iren a s Hanisek: ano, přiznejme si, že makrobiotici velmi často působí neduživě, seschle a smutně (čest výjimkám!). Bojíme se hledat příčinu? Kde děláme chybu???

Nemůžu si pomoci, ale postavím-li vedle sebe několik makrobiotiků (v tomhle případě lidí, o kterých vím, že MB stylem opravdu žijou) a několik klasikojedlíků/lidí s většinovým, spíše konzumním, stylem života, vyjdou mi z toho makrouši jako viditelně zdravější, spokojenější lidi i přesto, že zrovna třeba něco eliminují, ať na těle, duši či duchu, a jeví se to jako posmutnělost nebo i neduživost (třeba takový odchod ledvinových kamínků není zrovna jásavá záležitost, ztráta někoho blízkého jakbysmet). Makrobiotik je pořád člověk, není to exot mimo lidskou rasu Wink
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #16 kdy: 29. Březen, 2010, 10:54:44 »

Tak myslím že v Pardubicích to bylo hlavně tím,že tam bylo hodně starých a navíc vážně nemocných lidí,kteří třeba s MB i teprve začínají. Prostě žádní svalovci a holky krev a mlíko Smiley
Navíc je období jarních eliminací a to má vliv navíc po zimě na všechny včetně mně.Takže teď nevypadá zdravě skoro nikdo, hlavně když jsme všichni hubeňouři Smiley
Na kurzech a dalších akcích to určitě vypadá mnohem líp! Smiley
Zaznamenáno
slisa
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 29. Březen, 2010, 11:08:34 »

Navštívila jsem už řadu přednášek a všude je to podobné. MB lidi prostě (až na výjimky) vypadají SMUTNĚ, uzavřeni do sebe a jakoby bez života, to mi nevymluvíš. Ať je jaro, léto, podzim nebo zima. Nevím, nevím, jak by (BOHUŽEL!!!) dopadli ve srovnání se vzorkem tzv. normálních lidí jejich věku. Moc bych chtěla, aby to bylo opačně, ale fakta jsou fakta. Proč se bráníme o tom diskutovat, vždyť je to hodně důležité!? Ráda bych přišla na to, kde je chyba. Vymlouvat se na nějakou právě probíhající eliminaci asi nestačí... a zavírat před tím oči a nechtít to vidět taky ne...
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 29. Březen, 2010, 11:16:37 »

Třeba to je právě tím, že nežijeme jen tak, co život dá a co se na talíři objeví, ale že všecko moc řešíme, hloubáme, porovnáváme, analyzujeme, jin-jang, roční období, energie...  když mám větry, tak čím to asi bude? Měla jsem moc čerstvé zeleniny? Neudělala jsem dostatečnou pauzu mezi jídly? Co teď s tím, musím si dát víc pickles... Zatímco všežrout si prostě uleví a neřeší příčiny a návrat k rovnováze, prostě počká až to pomine...

Takže možná ta mb hloubavost (hlavně začátečnická, i s pochybami, dělám-li to dobře nebo ne) u všeho se může navenek zdát jako neduživost, uzavřenost?
Lidi by se měli víc radovat, ze všeho, nemoc nenemoc... ale to je obecně; nemůžeš sliso říct, že takoví jsou VÝHRADNĚ mb, jen se podívej kolem, kolik naštvaných, zakaboněných, pesimistických, ... "normálů" potkáš.
Zaznamenáno
slisa
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #19 kdy: 29. Březen, 2010, 11:33:49 »

Hm, to máš pravdu. Dělá to asi ta uzavřenost do sebe (moc jangu?). Měli bychom se víc radovat, nebrat se moc vážně a v jídle asi nepodceňovat JIN.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #20 kdy: 29. Březen, 2010, 11:41:39 »

Problém makroušu není, že všechno řeší, ale že neřeší základy jin/jang.
Můžem se zahrabat do nekonečného množství manifestací vesmíru a neskončíme nikdy, a budeme mít neustále ve všem chaos - což se tak děje.
A nebo se můžem ponořit na velice krátký čas do pochopení Principu a ten pak budem aplikovat ve všem.
Nechápem základy, neřešíme je.

Nakonec je to o praxi, o zkušenosti, o prožitku, ale když neznám Princip/Klíč, tak nevím, co si vlastně z toho prožitku vybrat, jaké poučení, neudělám si souvislosti, zapletu se do pavučiny příčin a následků.
« Poslední změna: 29. Březen, 2010, 11:44:44 od neon » Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #21 kdy: 29. Březen, 2010, 11:58:30 »

Asi už je to trochu od tématu 80/20, ale já mám dojem,že makroušci obecně nemají dostatek pohybu na čerstvém vzduchu,že moc řeší a rozebírají-u počítače,čtou atd.Někdy není nad to běhat po lese,dát si pořádnou tůru do kopců a hor,zaplavat v přírodě-prostě pořádné okysličení. Tohle třeba potřebuju já a musím to mít  třeba i na úkor MB zákonů,jinak zhynu-přináší to radost v duši i těle-humor,sex,harmonie,čučení na hvězdy a do nebe vůbec...jak to máte vy? Smiley 54
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #22 kdy: 29. Březen, 2010, 13:37:07 »

Citace
Tohle třeba potřebuju já a musím to mít  třeba i na úkor MB zákonů

To není na úkor, cpou to do nás všichni učitelé - Průchová to zmiňovala, Milan Dvořák, Bob Carr - nepohybování panuje v moderní civilizaci jen za posledních několik desítek let, jinak jsme pořádně makali.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 29. Březen, 2010, 14:35:31 »

Jé, nemyslela jsem svou poznámkou, co měla být na okraj, odsouzení makrobiotiky (ti nemocní uzlíčkové strachu) - jen jsem konstatovala, že jsou fáze vývoje na mb cestě a že ti pokročilejší jsou na pohled důkazem, že to funguje.
Naopak, v mb stále věřím!
Jen je dobré si nastavovat zrcadlo (přijdu na symposium, kde je velká koncentrace makrobiotiků, a pozoruji, jak na mě všichni ti lidé působí, a uvědomuji si, že jsem jedna z nich) a zkoušet věci vidět i zvenku.

A pak jsem nechtěla případ s dlouhými prsty brát jako důkaz, že mb teorie jsou ujeté. Byl to jen jeden extrémní, ilustrativní příklad toho, jak se to dá nevhodně zjednodušit. Vím, že ve spoustě jiných případů diagnostika zřejmě sedí. Ale myslím, že je potřeba dělat ji komplexně, započítat souhru tisíce rysů, které jsou u jedné osoby tu jin, tu jang a je z toho zapeklitá skládanka. Což je umění, které učitelé typu paní Průchové a jiných již kapacit, zcela určitě ovládají. A tak jsem vlastně pochopila, že tímto vytrženým příkladem p. Průchová na přednášce chtěla spíš pobavit.

Dlouhé údy - konstituce jin - ale myslím spíš je to orientace do minula než do budoucna. Do budoucna uvažují spíš jangoví lidé - myslí na to, co podniknou, jakou akci v budoucnu. Není to tak? To, že se jinoví víc noří do sebe a do myšlenek, filosofují, až bájí a blábolí, s tím bych souhlasila.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 29. Březen, 2010, 14:46:13 »

Rozhodně to nevidím tak, že by se právě makroušci na rozdíl od jiné populace míň hýbali a měli míň kontaktu s přírodou. Potřeba pobývat v přírodě, troufám si odhadnout, u nich naopak přirozeně stoupne. Pak už záleží na podmínkách a okolnostech (jestli je ta příroda na dosah) - a jestli se s těmi okolnostmi případně poperou (odstěhujou se na venkov na úkor jiných věcí... a jiné alternativy řešení určitě každého napadnou).
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #25 kdy: 29. Březen, 2010, 14:48:54 »

Když to začnem hodnotit, tak jde zase o to, co chci pozorovat, bude to relativní, kam postavím ten středový kolík.

Obecně Kushi popisuje žití v myšlenkách na budoucnost jako jin a na minulost jako jang.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 29. Březen, 2010, 14:49:16 »

Co jsem si v Pardubicích uvědomila - byl hlavně asi strach (nějaký obecný), který jsem u lidí viděla. Možná častěji u starší generace (?) Tak si o tom přemýšlím a zkouším dávat do souvislostí. Ty lidi jsem za to nechtěla kritizovat.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 29. Březen, 2010, 15:17:53 »

byly casy, kdy 95% makrousu zacinalo MB z duvodu sve nemoci, mnozi z nich byli domu poslani umrit... Tito lide prochazeli svym zivotem a prozivali sva utrpeni.
Po 20-30. letech zacina s MB hodne mladych lidi, jako s prevenci a berou MB jako zdravy zivotni styl / filozofii a zacina to byt o necem jinem nez o smutnych, bojacnych lidickach... Takze na vse se muzeme divat z ruzneho uhlu pohledu, osobne mam radost, ze tech mladych je jich v soucasny dobe fakt hodne, to nikdy nebylo.
K seminari: I presto bych chtel sklonit poklonu nad nekterymi drive narozenymi ucastniky i samotne lektorce seminare. Z te stare generace jich tam bylo docela dost a nekteri mohou nam, mladym, jit prikladem. Vzdyt, kdo z nemakrousu by si jsi jel na nejaky seminar skoro ve 100 letech vlakem a byl na duchu mlad, nebo mel perfetkni, energickou, nekolika hodinovou prednasku v letech vyrazne po sve 80. Jsou to zdarne priklady, ze MB skutecne funguje i navod, jak si zkvalitnit sve stari!
Poklona Poklona Poklona
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 29. Březen, 2010, 15:50:44 »

Já osobně musím říct, že z těch makrobiotiků se kterými jsem se já setkala nebo je viděla, tak z většiny jsem neměla moc dobrej pocit.. a to ne že bych z nich cítila jejich strach, ale spíš jsem vnímala, jak jejich energie není vyrovnaná..  z mnoha jsem měla pocit, že jsou bez energie, neumí  se bavit .. pořád probírají jen a jen jídlo.., jsou stažení, při práci a v kolektivu nervozní stresovaní..   Takže mě většina z nich duševně moc nezaujala a ani fyzicky, pokud budu hodnotit mb muže, tak jsem viděla asi 2 co se mi líbili tělesně.. 

hanisek. nevím , jak myslíš, že pak jdeš proti mb zákonům? Dá se říct, že ani něčím co jsi snědla extrémního nejdeš až tak moc proti mb zákonům.. jen by se to dalo udělat líp... 
Já jsem na internetu často- hlavně v práci, ale i doma.. hlavní je pro mě, že u toho nesedím na úkor toho být venku.. doma jsem na netu třeba když uklízím... takže u toho nevysedávám, ale občas nahlídnu.. napíšu..
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 29. Březen, 2010, 16:15:53 »

to mě naopak mb lidi co poznal přišli fajn. samozřejmě pokud se neřeší jen jídlo a tak. kdybych to taky hodnotil po duševní stránce, tak měl z nich dobrej pocit. z fyzický stránky bych to nedokázal hodnotit, snad pokud se člověk dokáže hejbat a nesedí jen na prdeli, protože nějaká konstituce nelze jentak změnit. mně osobně se fyzicky líbí jen jedna mbtička (z lidí), ale tu neznám osobně.. říkám si, že poslední dobou se tady řešej pěkný kraviny - nemyslím zrovna tuto diskuzi - ale nějak mě to tady nebaví a jsem radši venku.
« Poslední změna: 29. Březen, 2010, 16:30:09 od giorgino » Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení