Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Ďábel nabídl svou pomocnou ruku v podobě makrobiotiky  (Přečteno 4485 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
*****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 3465


Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 29. Březen, 2010, 11:51:41 »

často se mi zdál sen o hadovi, který se mě drží svými jedovými zuby a pouští jed

Více takové srandy  Tongue
Zaznamenáno
paulina
Hero Member
*****
Příspěvků: 615Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Březen, 2010, 12:12:54 »

 Smich ... i když na druhé zamyšlení je to spíš  67 a při třetím se člověku chce  Cry
Jasný důkaz klapek na oči... jak jsi na to neone narazil?!?
Zaznamenáno
slisa
Newbie
*
Příspěvků: 32


Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Březen, 2010, 12:43:00 »

Mě naopak tento článek přivedl k zamyšlení a možná mi nechtěně dal odpověď na moji otázku, proč jsou makrobiotici (ve velkém procentu) tak zapšklí. Není to tím, že MB bereme převážně materialisticky? Že uznáváme rovnici jin + jang  = zdraví? Nechybí nám nějaký přesah? Člověk přece není jen hmota, byť bezvadně jinjangově utvářená... Tak a teď, milí diskutující, hurá do mě!  Smiley
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 278Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 29. Březen, 2010, 13:20:51 »

Té paní se ani nesměju, ani ji nelituji... Má svůj názor a stojí si za ním - a proč ne? Já se s ní neztotožňuji, ale připouštím, že může mít svou pravdu. Zdá se mi, že platí :"Víra tvá tě uzdravila" bez ohledu na obsah té víry. Takže může uzdravit (a podle dostupných svědectví i uzdravuje) víra a modlení, může to být makrobiotika ale také homeopatie, bylinky, etikoterapie, alopatická medicína a spousta dalších. Proč né?? BuĎme tolerantnější k jiným názorům - oni nám to budou oplácet stejně a třeba se přestanou ježit jen při slově "makrobiotika", což se mi zdá nyní celkem běžné. Znalosti okolí o tom, o co kráčí jsou zanedbatelné a pokud se ti zvídavější začnou pídit po informacích, často narazí na popuzené komentáře toho, co řekl na toto téma někdo jiný...
B.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
*****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 3465


Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 29. Březen, 2010, 13:31:10 »

Slisa: ok, hurá do tebe - makrobiotika nikdy nebyla materialistická a o jídle, jde o nepochopení, pokud si tak někdo myslí - v knihách od Kushiho tak nikdy nebyla prezentovaná, jen se musí člověk asi pořádně dívat - spíš je zajímavé, že si v tom ten materialismus každý hledá

Jin/jang je právě všezahrnující princip - jsou to sice duality, ale vycházejí z jednoho absolutna (jednoty) - podle mě je dobře, že se jim říká jin/jang a ne třeba dobré/špatné, teplé/studené apod. - takhle aspoň ten princip můžem lépe chápat.
Taoismus nikdy neodděloval materialismus a spiritualitu - bral to jako různé strany jedné mince - nelze to ani oddělit.
Materialismus z pohledu spirituality ani neexistuje - materialismus z vibrací dělá našich pět smyslů, poněvadž zachycují jen úzké pásmo vibrací.

Makrobiotika vždy řešila a bude řešit všechny vibrace Smiley

Paulina: díky Aldomorovi Wink Ďábel Zerzán a čarodějka Strnadelová
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
*****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 3465


Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 29. Březen, 2010, 13:33:49 »

Jak říká Beruška, má svůj názor, proč ne. Článek nijak nezatracuji. Jen jí přeju dar z nebe v podobě otevřené mysli a zahození předsudků a iluzí.

Spíše všichni víme, jak nakupujem Brandon Bays, Tajemství apod. literaturu a aplikujem sílu myšlenky, bo nám to žvýkání nestačí a duchovní praktiky Kushiho nám taky moc nesednou.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member
*****
Příspěvků: 615Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 29. Březen, 2010, 14:50:54 »

Neberte mě zas tak vážně, cokoliv, co zavání "náboženským" dogmatismem / fanatismem mi prostě jde strašně proti srsti.. a ten článek teda přesně spadá do té kategorie.
Je přece taky potřeba vzít v úvahu další, jiné možnosti.. tak jako ta paní, co si přece jen uschovala ty recepty.. ale nakonec ji to stejně převálcovalo.
Aneb jakou moc má lidská mysl.  ..ať už věříte čemukoliv, ono vám to pomůže..jak se zdá.
« Poslední změna: 29. Březen, 2010, 14:55:22 od paulina » Zaznamenáno
xylda
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 223


Zobrazit profil
0 1
« Odpověď #7 kdy: 29. Březen, 2010, 14:57:39 »

Každý svého dortu krůjce Very Happy Že by se autorka toho článku jen strašně moc bála převzít sama za sebe zodpovědnost? Je sice fakt, že věř a víra tvá tě uzdraví, ale nikoli asi tak, že pro své uzdravení ani prstem nepohnu. Njn. někteří jedinci mají ten matrixový skafandr fakt bytelný a průzory pokryté vrstvou pavučin. Držme jí palce.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 420


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 29. Březen, 2010, 14:59:41 »

No, to je síla, co na to říct...
Asi bych to mohl něčím "šťavnatým" smést, ale přivedlo mě to k myšlence, proč se často bojíme jiných (opačných, nových) názorů a kdy je na druhou stranu správné si jít za svým a věřit .
Ta paní možná nenašla sílu otevřít se něčemu novému, co neodpovídalo její předchozí víře. Škoda, ale s tím máme problémy přeci skoro všichni. Všichni jsme naprogramováni na hledání a držení se jistot, málokdo si dobrovolně rozbouráme vlastní domeček v hlavě. Málokdo najdeme odvahu jít do toho dobrodružství a rizika vyslechnout a přemýšlet o něčem, s čím zpočátku bytostně NESOUHLASÍME, k čemu cítíme odpor, co je opak toho, čemu jsem až do teď věřili. Jo, je to těžké. Ale jsem si jistý, že za pokus to stojí.
Někdy mám z některých zdejších přispěvatelů (neon, La Tibor, NEW_PAGE, dwarf,...) zavařenou hlavu na týden, přemýšlím, dumám, někdy ani nestihnu s nimi diskutovat, jak se snažím se na tu dotyčnou "věc", problém podívat jinak, jejich pohledem. Ale vždycky mě to obohatí, i když s nimi nemusím dojít ke stejnému stanovisku. Nevadí, už to, že se na to podívám jinak je pro mě výzva a posun.
Kde je ale ta hranice zahlcenosti "zbytečnými" informacemi ? Neudělala nakonec ta paní dobře, když ze svého pohledu vyhodnotila MB knihu, jako něco co není na její cestě a vrátila se zpět ke své Bibli ?
Hmm, jak poznat které informaci dát šanci na naší změnu a kterou zahrnout do informačního balastu ? Intuice, zkušenosti, vzdělání,...?
Zaznamenáno
xylda
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 223


Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 29. Březen, 2010, 15:09:51 »

Bojovník si vybírá cestu, která má srdce. Kteroukoli cestu se srdcem, a pak ji následuje, raduje se a směje se. Protože zří, ví, že jeho život bude pryč dřív, než se naděje. Zří, že nic není důležitější než to ostatní. - Carlos Castaneda[/i]

Zaznamenáno
dwarf
Full Member
***
Příspěvků: 218Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 29. Březen, 2010, 18:48:09 »

Pozorovateli, dokonce jsem jednou slyšela názor, že duchovně velmi pokročilí lidé se svým zdravím nezabývají ... Že to je jenom něco pro nás "obyčejné lidi". Tak to se mi tedy taky zpočátku hrubě nelíbilo a mám z toho tak trochu zamotanou hlavu až doteď ..  Eek
Co se týká té paní, tak si taky říkám, že jestli duchovno zvítězilo nad jídlem, tak výsledek je vpodstatě pozitivní. A navíc má nesporný literární talent, všimli jste si ..?  Wink
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 29. Březen, 2010, 22:17:21 »

Citace
často se mi zdál sen o hadovi, který se mě drží svými jedovými zuby a pouští jed

po tomhle řádku jsem si vzpomněl, jak si v 18ti pohrával s hadí silou. probuzení jakési energie, která z počátku nestoupala výše a já byl několik dní tak nadrženej, že masturboval asi tak 30x za den... už jsem se těšil na nějaký hadí zátižek s "jedem" a ono z toho je Bio nebo Bůh, spíše by to mělo být Bio, nebo Bůh, ale to je jedno. stejně jako beruška proti tomu textu nic nemám, jde o názor. přesto u některých vět se zasmál. např.: "Bůh mi brzo ukázal, že bere alergii do svých rukou."  Škoda, že nepřipojila kontakt na něj, bych mu hned poslal esemesku.... Na konci paní píše: "A co se týče alergie, budu se modlit dál za uzdravení."
Nejsem specialista na sny, ale vždycky se mi zdá o něčem, s čím se setkávám v realitě, akorát se z toho ve snu stane fantazijní guláš.
Nevím, jak to bylo v Bibli, ale v nějakém příběhu Ježíš a jeho kámoši, pomocníci či co, přišli do nějaké vesnice a vesničané jím nabízeli jídlo. Ježíšovi kámoši odmítli špatné jídlo, ale Ježíš jim říkal, že se jim nic nestane, dlouho se stravují dobře a jednou to nevadí nebo tak to nějak bylo.

« Poslední změna: 29. Březen, 2010, 22:22:09 od giorgino » Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member
****
Příspěvků: 378Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 29. Březen, 2010, 22:24:52 »

při slově modlení se mi ježí chlupy v nose..
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
*****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 800Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #13 kdy: 29. Březen, 2010, 22:57:45 »

Coze?! hahaha
Premyslim, jestli to Strnadelova cetla, jesli vi, ze je pomocnici dabla.

No souhlasim s Paulinou ze nejdriv se clovek smeje, ale pak je to docela smutne. Ja jsem tuhle koukala s kamaradkou na film Cokolada, kde se za pomocnici dabla oznacuje hlavni postava - majitelka cokoladoveho obchudku. A to je fikce a je to v 50 letech. Kdezto tohle je skutecnost a je to ted?! Valim oci.

Ja ani nevim jestli to ma cenu nejak analyzovat, jak k tomu ta pani dospela. Ona to totiz nevysvetluje. Prijde mi to jako symptom vymyti mozku. Citila se po precteni knihy nejaka zmatena, najednou se ji neco jevilo jinak nez jak to mela predtim nalinkovane nebo co, tak jak to cloveku nabozensky fanatismus nalinkovat dokaze, a zbavit ho tak nutnosti myslet, no tak za tim byl dabel no. Neni prvni ani posledni s vymytym mozkem.

No pobavilo me to. Mimochodem ja mam ted objednanou od Strnadelove moji prvni knizku - Radost z jidla, tak uz se tesim, co si tam od pomocnice dabla poctu.

Citace
Někdy mám z některých zdejších přispěvatelů (neon, La Tibor, NEW_PAGE, dwarf,...) zavařenou hlavu na týden, přemýšlím, dumám, někdy ani nestihnu s nimi diskutovat, jak se snažím se na tu dotyčnou "věc", problém podívat jinak, jejich pohledem. Ale vždycky mě to obohatí, i když s nimi nemusím dojít ke stejnému stanovisku. Nevadí, už to, že se na to podívám jinak je pro mě výzva a posun.
To je super Smiley

Citace
Hmm, jak poznat které informaci dát šanci na naší změnu a kterou zahrnout do informačního balastu ? Intuice, zkušenosti, vzdělání,...?
To je halt kazdyho rozhodnuti. Podle me je to krasne ze si muzeme vybrat z takove bohate nabidky. Je taky umeni v tom neutonou. No a nekdy se muzeme zasmat kdyz si precteme takovouhle perlicku.

Citace
duchovně velmi pokročilí lidé se svým zdravím nezabývají ... Že to je jenom něco pro nás "obyčejné lidi".
To mi prijde jako blbina. Samozrejme ze si muzu vzdycky vybrat se svym zdravim nezabyvat, ale to neni nejaky symptom duchovni pokrocilosti. Nase telo je nasim prostredkem interakce s fyzickou plani a tedy dost dulezite. Ale vsechno je zas na druhou stranu zkusenost ktera plati, tedy jak nemoc tak zdravi.

Citace
Nevím, jak to bylo v Bibli, ale v nějakém příběhu Ježíš a jeho kámoši, pomocníci či co, přišli do nějaké vesnice a vesničané jím nabízeli jídlo. Ježíšovi kámoši odmítli špatné jídlo, ale Ježíš jim říkal, že se jim nic nestane, dlouho se stravují dobře a jednou to nevadí nebo tak to nějak bylo.
To jsem ani nevedela. Jak proste a moudre.
Zaznamenáno

midsummer
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 157Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 30. Březen, 2010, 08:16:29 »

.......Ja jsem tuhle koukala s kamaradkou na film Cokolada, kde se za pomocnici dabla oznacuje hlavni postava - majitelka cokoladoveho obchudku. A to je fikce a je to v 50 letech. .......

Mimochodem Čokoláda je taky knížka a je to velmi pěkně a čtivě napsané. Ale má to ještě taky pokračování "Krysařovi střevíce" a to je knížka naprosto kouzelná a okouzlující  Smiley . Rozhodně doporučuji k přečtení. Obě od autorky Joanne Harrisové.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Stran: [1] 2
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení