Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Strava maminky při kojení  (Přečteno 1598 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
pettyc
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 30. Březen, 2010, 14:53:44 »

Dobrý den,
jsem tady úplně nová a chtěla bych Vás moc poprosit o rady.
Jsem kojící a mám 3-týdenní mimi a potřebuji poradit s jídelníčkem, jelikož nic nestíhám a ani se mi moc vařit nechce a miminko mi trpí větry.
Mohu celý den jíst třeba jen natural rýži nebo jáhly?
Poraďte mi prosím nějaký velmi jednoduchý jídelníček .
Děkuji.
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Březen, 2010, 17:52:07 »

Ahoj Pettyc,tak možná konkrétně poradí někdo pokročilejší v MB  než já,ale každopádně střídej během dne víc obilovin a druhů zeleniny...já ti mohu spíš doporučit dvě knížky-buď "Chudáci děti a jak je chránit" od J.Průchové (starší knížka, asi už rozebraná) a asi vhodnější i protože novější-a ta bude v každém knihkupectví-od.V.Strnadelové a J.Zerzána-Radost ze zdravých dětí. Tam jsou recepty a doporučení pro děti všeho věku i kojící maminy. Ta knížka ti určitě nejvíc pomůže-konkrétní jídelníčky nic moc neřeší, je třeba to střídat a vhodně doplňovat, hlavně vzhledem ke kojení Smiley
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 30. Březen, 2010, 18:15:18 »

Pettyc,
podívej se na web http://makrobiotika.aspone.cz/mb/Deti.aspx   Kromě spousty receptů je tam i diskuze a určitě tam najdeš něco na téma jak se stravovat při kojení.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 04. Duben, 2010, 23:31:34 »

psychika zeny i dite je velmi dulezita, hlavne v prvnich tydnech zivota novorozence.
vetry jsou problematicke, nejlepe je vhodne se snazit elimimovat potraviny, ktere vetry zpusobuji (nektre ovoce, zelenina napr. kvetak, popr brokolice atd.) - pozorovat co vetry zpusobuji. Rozhodne se nedoporucuje, aby maminka jedla samotnou ryzi, popr. jahly. Je nutne, aby zaradila nektera specifika - rasy, kojikoku, mochi atd., dostatek seminek, zeleniny atd. V opacnem pripade bud miminko bude stradat, nebo maminka na to doplati v podobe vycerpanosti, hubnuti, odvapneni atd...
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení