Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Peti  (Přečteno 3152 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 31. Březen, 2010, 12:48:46 »

Tak to s deníčkem zkusím i já. Na mb jsem 3/4 roku a poté, co jsem si pomohla od alergických projevů tak, že neberu prášky a funguju líp než před tím a přírodně vyléčila několik bronchitid, jsem nějak usnula na vavřínech. Naštěstí mě z toho probudilo jaro a eliminace. Už týden mi neustále tečou a opuchají oči a já stejně nejsem schopná nasadit dietku, pustít se do půstu a spíš naopak si jídlem řeším nějaké osobní věci a v praxi to pak vypadá tak, že jsem schopná zchřoupat celý balíček  úžasných vaflí s rýžovým sirupem v 9 večer. to dobrá makrobiotika není, tak jsem se na sebe včera naštvala. K snídani jsem si dala umebošku, k obědu rýži s vařeným květákem - malou hrstičku, protože jsem to řádně prožvýkala a hodlám na postu vydržet tři dny. Jestli nevydržím, tak jsem sralbotka.
Jsem zvědavá, jak to dopadne. každopádně ze založení deníčku mám radost. Tak tě deníčku budu informovat.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 31. Březen, 2010, 13:24:25 »

Není možné, po x měsících se někdo další přidal.. mám radost a vítám tě Peti do klubu deníčkářů  53 Potlesk
Zaznamenáno
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 01. Duben, 2010, 21:41:22 »

Dík za uvítání. deníček potřebuju jako sůl.
Půst jakž takž zvládnut. Dneska jsem si k tý rýži ale musela dát trochu kyselého zelí. A koušu a děti na mě spěchaj, kdy  už půjdeme něco dělat a já pořád koušu a koušu.
Jsem závislá na sladkém a dneska se mi v samošce, kam jsem šla jen pro mouku stalo takový pokušení (asi jsem měla hlad). Stála jsem tam nad těma čokoládama a říkala si, že se přece nic nestane, když si jednu malou koupím. Pak jsem řekla "Pane Bože, já to přece chci zvládnout! a šupitala jsem pryč. Uf, jsem za to moc ráda. Stejně si tim sladkým řeším nějakou psychiku, ale zatím nějak nevím, jakou.
Taky pořád eliminuju. Jaro mi nějak dává zabrat. Tečou mi oči, pořád mě bolí v krku a ještě se mi blokla krční páteř, takže nedotočím hlavu. Moje skvělá a osvícená sousedka, která mi v sobotu odborně promačkala chodidla, mi potvrdila, že tam mám nějaké negativní emoce. Na druhou stranu je skvělé, že je mi hodně blbě vždycky, když je Vojta doma a může se postarat o kluky (je jim 3 a 5). A Pán Bůh taky moc pomáhá.
Včera jsme s klukama udělaly krásný makro linecký ve tvaru kytiček, beránků a kočiček  a oni byli tak šikovní a vykrajovali to skoro sami. Zítra se chci pokusit o svůj první makro bochánek, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. A taky jsem si udělala úplně skvělý kalhoty - jsou celý zelený. nemůžu si pomoct, ale úplně mě to do tý zelený teď táhne a až budu chtít jít  do pohádkového lesa za vodníka, tak už mám část kostýmu.
Moc se mi teď nedostává energie, tak se jdeme s Vojtou koukat na 3 mušketýry s M. Yorkem  Very Happy

Zaznamenáno
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 02. Duben, 2010, 19:07:59 »

Dneska byl krásnej den. Vyrazila jsem s klukama na velikonoční výstavu do Hornického domečku, Martínek si tam toho mohl spoustu vyzkoušet, další kupu  času jsme strávili lezením po různých hornických vláčcích a odpoledne jim Vojta schoval poklad, protože na Velký pátek se otevírají hory a vydávají své poklady, tak kluci hledali svůj poklad podle šipek a fáborků. A teď je 7 večer a ono jsou tuhý - nádhera.
Vojta se rozjel s prací na zahradě, takže, když kouknu z okna, vidím vznikající úžasný vysutý záhon. Moc se těším, až tam přijdou ty sazeničky, co mám za oknem.
Jo, ten mb mazanec se mi povedl. Je výbornej, tak doufám, že to zvládnu a nezbufnu ho na posezení.  Embarrassed
Zaznamenáno
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 05. Duben, 2010, 22:54:52 »

Tak je po Velikonocích a byly krásné a podařily se mi i zdravě. Sobotní vigilie byla překrásná. Mám moc ráda vždycky ten oheň před farou a hvězdy a jarní vzduch a jak si pak lidi postupně zapalujou svíčky a jdou do temnýho kostela a pak se zpívá hodně žalmů a čte se hodně ze Starýho zákona a všechno to trvá strašně dlouho, že jsem domů přijela kolem půlnoci úplně zmrzlá. No a hned druhý den eliminačka a hup a už to bylo na průduškách. tak jsem se to snažila zachránit lotusem, ale byli jsme objednaný na návštěvu, takže se mi nepodařilo zachránit nic a večer jsem se dusila tak, že jsem vyměkla a dala si prášek. Ten zabral, že jsem se neudusila, ale ještě si ho budu muset někdy odeliminovat, ach jo.
Dneska už je to dobrý, mám ty očisty naštěstí vždycky takové krátkodobé, asi proto, abych mohla fungovat k dětem. Tak jsme jeli k babičce a tam se odehrávaly velikonoční orgie. K obědu byla husa a pak všude spousta sladkostí, beránků a nádivek a chlebíčků a a a a ....
Moje nádivka z krup  a tofu ovoněná rozmarýnem mojí tchýni chutnala a mazanec naštěstí ne, protože toho bylo už málo a já se bála, že by mi ho snědla. Všichni mi říkali, jak jsem zhubla, no zhubla 12 kg a projevovali o mě obavy, tak jsem moc neargumentovala.
Jsem úplně odvázaná ze zahrady. Ten vysutej záhon, co Vojta vybudoval, je úžasnej. A za oknem už leze brokolice a kapusta a pórek a kedlubny a zítra budu sázet cibuli, no nádhera. V létě mi končí rodičák, tak si říkám, že bych si nejradši sehnala hektar, ten si obdělávala a to bychom si pak snědli, abych do tý práce nemusela.  Třeba vymyslím nějakej byznys, kde se mi to podaří zkombinovat.
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 06. Duben, 2010, 06:26:19 »

Ahoj, Peti. Moc ti přeju, aby se ti nějaký nápad na práci- byznys Eek- vylíhl.  Grin Grin
Zaznamenáno
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 09. Duben, 2010, 14:06:14 »

Teda já to vedu!!!
Najednou mě přestalo bavit vaření a tenhle týden byl fakt hroznej. Strašně jsem to odbejvala a taky si dala pár úplně nemakro jídel a teď mám břicho, jak když vlk sežral Karkulku s babičkou a ještě to kamení navrch. No, po 3/4 roce najednou bum a mě to nebaví. Možná mě stahuje zpátky rodina a manžel - už mě nebaví to pořád tak pytlíkovat, aby to jedli všichni a neofrńovali se nad tím, že jsou v tom třeba kroupy. Vojtovi včera zasvítily očička, když jsem mu řekla, že mu k večeři udělám zapečené brambory, které miluje a já jsem je toho 3/4 roku nedělala. No a mě se pak už vůbec nechtělo dělat nic pro sebe a tak jsem si pár těch brambor taky dala. Nějak mě to najednou táhne k těm starejm chutím. Třeba chleba - vůbec nechyběl a najednou bych se ho ujedla.
No, už mám plán, co uvařím zítra a zbytek dneška si nechám na vyhladovění - to bříško fakt bolí, za blbost se ale platí, že Embarrassed

Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 09. Duben, 2010, 16:39:23 »

Chléb v jistých pravidlech zhotovený si můžeš jednou za čas koupit nebo i upéci.Nemáš žádnou potřebu si to vyčítat.
Zapečené brambory s marinovaným tofu či tempehem a zeleninou na páře Ti neuškodí.
To co Ti škodí jsou výčitky,strach z výčitků a nedodržení jistého záměru...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 09. Duben, 2010, 20:27:04 »

úvaha s hektarem je zajímavá a není tak těžké ji realizovat... možná není potřeba ani hektar, to podle způsobu pěstování, který i zvolíš ( např.permakultura) ...    Wink

Jinak taky si myslím, že nemá smysl si vyčítat co jsi snědla nemb... taky jsem si to všechno dřív vyčítala.. zezačátku mě to odměnilo kýcháním a pálením očí...  teď už tohle neřeším vůbec.. dám příklad.. Měla jsem dvě denní po sobě, po té první fakt unavená a mám jít druhý den znovu, samozřejmě občas nestihnu uvařit nebo si něco připravit.. to bych se muselo utrýznit, kdybych řešila všechno co jsem kdy snědla mimo mb... tak to neřeším a když už něco jím nemb, tak vybírám podle citu.. aby to nebylo to nejhorší o můžu sníst a jím to s pocitem, že mi to neublíží.. že to moje tělo rychle vyčistí.. a až konečně přijdu dom, tak si uvařím něco moc moc fajnovýho Smiley

I proto se moc moc těším až budu moct být na zahradě, pracovat tam, pěstovat a sklízet a vařit a mít na to spoustu času...

A pokud tě přestalo bavit vaření, tak to musíš osvěžit ! Zkoušej .. vždyt to hned nemusí být všechno na 1000% ! může to být i něco typicky normálního a přece to může být z jiných ingrediencí...  TeĎ na jaře zařaď hodně zelenýho Smiley a uvidíš, jak tě to bude bavit ...
Asi každý z nás má období, kdy nemá inspiraci, vařit ho nebaví a pak tláská blbosti...
Zaznamenáno
cokito
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 13. Duben, 2010, 17:04:10 »

ahoj Peti, tvoje zpravy do deniku mi pripominaji moji situaci pred nekolika mesici - resila jsem uplne stejne veci a mela podobne pocity. ted na tohle tema pisu diplomovou praci - jak zdrave stravovani ovlivnuje osobni zivot cloveka a hledam presne takove lidi jako jsi ty, kterych bych se rada zeptala na jejich pocity, vyhody a nevyhody zdraveho stravovani, co se zmenilo od doby kdy zacli jist zdrave apod. proste si o tom popovidat - asi tak na 20 minutek. nebyla bys ochotna se se mnou zkontaktovat? muj email je eva.paulickova@seznam.cz. budu moc rada. kazdopadne drzim palce at se ti dari! Wink Eva
Zaznamenáno
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 18. Duben, 2010, 21:00:08 »

A jak jsi to Cokito vyřešila? Co se týče diplomky, tak se s tebou ráda spojím. poslala jsem ti mail.
Je úplně jasné, že to jídlo nesmím tolik řešit a hlavně si nic zakazovat, protože u mě funguje to, že zakázané ovoce nejvíc chutná. Doufám, že nepohorším skalní makrouše a taky doufám, že se k čisté makrobiotice někdy vrátím, ale teď to zatím nejde. Trápila bych se a tím bych trápila i svoji rodinu. Sice zatím nebudu super pročištěná, no, zatím s tím nic nenadělám, ale pochopila jsem, že strašně moc dělá střídmost a psychická pohoda. Mě do té pohody jídlo nedostane, tam se musím dostat sama a pak jsem schopná skončit s jídlem v 6 večer a necpat se po nocích sladkým. Jsem zvědavá, jak mi to dlouho vydrží, ale mám jasno v tom, které potraviny už do našeho jídelníčku fakt nepatří a u něčeho zas asi nebudu tak přísná. Hlavní je, že  mě už  zase baví vařit.
Jinak si hledám práci, protože mi za 3 měsíce končí rodičák. Je to šílená změna, tak pevně doufám v něco, co bude možné skloubit s rodinou. No a Vojta chce v práci končit, takže procházíme obdobím nejistot, ale zvládáme to skvěle a jsme si oporou.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení