Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotický systém, lidé a jejich separace  (Přečteno 1399 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 31. Březen, 2010, 15:11:42 »

La Tibor napsal:
Citace
Makrobiotik, ktery pochopi, ze strava je programovani mozku, mysli a tela proste NEMUZE zaroven byt shovivavy ke kulture bucku a piva.

Souhlas, hrajeme si na nevyhraňování postojů, abysme nebyli mimo mainstream, abysme nebyli nařčeni z velkého separatismu, ale co je na tom? Tohle je cesta k záhubě každého kvalitního systému - vychází to z nepochopení podstaty těchto systémů -> přiznání si pravdy - makrobiotický systém prostě je jiný a bude jiný než to co je běžné kolem nás - vychází z nedualit (manifestace nejsou oddělitelné, jsou různé strany jedné mince), narozdíl od západního pohledu (který řeší například zdraví a nemoc odděleně, vitamín a enzym odděleně, atd.) - podle mě nám právě tento široký informační záběr dává masku chaosu před oči, protože zastírá jednoduchý Princip, který by v makrobiotice měl převládat - sami nevíme co dřív řešit, jestli vitamíny, minerály, enzymy, zdraví, nemoc, 5 elementů, jin/jang - informační chaos, který jsme si udělali sami a udělá si ho každý systém, který si bude hrát na to, že se nechce nijak vyhraňovat a začne nabalovat do sebe všechno, v rámci teorie - "nic neodmítejme".

Někde jsem četl i pěknou teorii na to, které systémy (komunity) v historii lidstva přežily, měly úspěch a vzkvétaly - jeden z bodů tam byl ten, že to byly ty, které se nebály otevřeně říkat, že jsou jiné, odlišné, než je běžný standard - takové chování pro mě taky znamená, že člověk má jasno v tom co dělá - naopak, když někdo zahrnuje "všechno a nic", tak mi jen ukazuje na to, že jasno moc nemá....  ale to už moc zobecňuju.
« Poslední změna: 31. Březen, 2010, 15:13:54 od neon » Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 31. Březen, 2010, 15:30:09 »

Myslíš tím stát si za svým ať to stojí co to stojí? Pokud cítím, že cesta, po které jdu, má srdce, vše ostatní jde stranou, někdy pomalu, někdy rychleji. Čtu teď knížku od Elisabeth Haich - Zasvěcení. Mluví se tam o 7 letech v naprostém osamění a sedmi zkouškách z lidských ctností: jsou to oproštění od smyslnosti, ješitnosti, hněvivosti, chtivosti, závisti a citlivosti a na druhé straně schopnost odolávat vnějším vlivům. Jestli to znamená rozkvět, tak je to skvělá cena.

Kultura bůčku a piva je odsouzená k zániku a ať už se to stane jakkoli, přeju každému, aby se mu stalo právě to, co potřebuje.

Makrobiotika je jednoduchá Wink nebo v ní někdo vidíte složitosti? Sem s nima, rozcupovat, rozebrat, poděkovat, pustit 53

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 31. Březen, 2010, 15:40:31 »

Já vlastně nevím co jsem tím chtěl přesně říct, to se mi stává často, dojdu na to většinou až po tom psaní Smiley

Nejde mi o revoltu, o násilnou cestu vůči bůčkařům, či komukoli - to by nebylo nikdy makrobiotické.
Jen spíše k tomu poznání těch jednoduchých pravidel (jin/jang), na nich založit denní prožitky, zkoumání a tím pádem získávat i větší důvěru.

Mě to teď více zajímá, protože se k těmto jednoduchým pravidlům konečně po x letech makrobiotiky dostávám (nevím proč jsem tak dlouho spal) - a bez jejich pochopení bych nikdy neměl takovou důvěru v makrobiotický systém - stále bych přijímal po očku názory různých dalších teorií - neříkám, že nepřijímat nic, ale právě po pochopení Principu, se to přijímání stane logickým doplňováním, nad kterým máme stále nadhled.
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 31. Březen, 2010, 16:07:42 »

Myslela jsem osobní cenu, ve smyslu ať to stojí co to stojí, něco, co budu muset já sama se sebou udělat, se svým životem. Koneckonců, jak to vidím, stejně si všechno, co potřebuješ, přitáhneš. Začneš potkávat lidi, dostávat informace, najdeš odvahu, budeš inspirován....Tohle téma jsi nazval separace. Ta je možná tou cenou, ale záleží, jak si to kdo ohodnotí.

Možná, že komunity, které se začínají objevovat jako houby po dešti, aspoň já je začínám objevovat Grin, jsou to, co přinese blízká budoucnost jako skvělou příležitost k opravdovému životu. Sparkle
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení