Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Lokální makrobiotická soběstačnost  (Přečteno 12651 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 16. Březen, 2011, 11:46:26 »

A to už je právě o té náročnosti.
My jsme chtěli řešit elektriku solárními panely a vodu studnou, aniž by byla zavedená dovnitř..  Wink
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 16. Březen, 2011, 12:59:12 »

No pokud budou ty panely nějaké přenosné a vyrobená elektrika sloužit jen pro vaši  potřebu, pak by zbýval jediný problémek - kadibudka. Předpokládám, že chemický přenosný záchod by asi nebyl to pravé ořechové.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 16. Březen, 2011, 13:09:17 »

Znáš separační WC?
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 16. Březen, 2011, 13:39:29 »

Ne, neznám.
Jo, a ta studna - to je na stavební povolení, pokud ještě na tom pozemku není.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 16. Březen, 2011, 13:49:33 »

Stavební povolení na studnu je maličkost  Wink

To je takové WC, kde se odděluje moč od stolice. Moč se vsakuje do země, kde je štěrk. A stolice jde zas jinam a patří na kompost... Není tam nic elektrického, ani nic na splachování, hovínka se zahazují většinou pilinama. Fígl je v tom, že pokud není moč a hovínko spolu, tak tam neprobíhá takový ten smradlavý rozpad..  To jen tak v krátkosti. Znám pána, který toto wc má u domu.. a je mi to důkazem, opravdu to tam nesmrdělo.
To tady na chalupě je wc suché a furt se tam musí dávat ty přípravky do žumpy, aby to nesmrdělo..  Roll Eyes
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 16. Březen, 2011, 14:45:30 »

S tímto jsem se zatím nesetkala a netuším, jaký je na to pohled z hlediska životního prostředí. Informace na letáku u výrobku jsou velmi často zavádějící a nepravdivé (důležité je prodat!). Každopádně  do odpadních vod patří i vody z mytí a praní - já vím, zaleje se jimi zahrada, protože nebudeš používat žádnou chemii... Nevím, jestli by to obstálo a asi se posuzuje jinak občasné užívání nějaké chajdičky a jinak trvalé bydlení.
Podle mých zkušeností se doposud přistupuje ke starým septikům, hnojištím a různým jímkám dosti benevolentně, horší je, pokud si na ně někdo začně stěžovat (závistlivý soused, kterému nejsi sympatická atp...). Platí : Není žalobce - není soudce.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 16. Březen, 2011, 15:39:19 »

Já ti nepíšu informace z letáku, toto wc jsem zažila na vlastní kůži..  Wink
Voda z mytí nádobí a praní se dá samozřejmě řešit taky přírodně a to tak, že se použitá voda pouští přes štěrk ve kterém je zasazen orobinec a jiné rákosy.. jejich kořeny umí požírat přírodní odpad a rozložit eko prostředky.. dál jde voda například do jezírka..

Vím o lidech, kteří tak žijí.. takže to nejsou jen suché teorie..

Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 17. Březen, 2011, 07:27:46 »

To co popisuješ, to mi připadá jako biologická čistírna odpadních vod a to skutečně funguje - i když je to z hlediska vodního zákona stavba a na ni je třeba vyřídit nějaké ty byrokratické záležitosti. Timto způsobem lze čistit i odpadní vody z klasického WC bez separace. Jen je nutné mít pozemek (rozloha, spád terénu, zřejmě bude hrát roli i podloží a hydrogeologické podmínky), na kterém by bylo možné toto umístit.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 17. Březen, 2011, 09:30:49 »

Na umístění není náročný, stačí mírný spád a ten se dá při nejhorším vytvořit i na rovině navežením...

Odpad z wc se tam pouštět dá, ale přijde mi to zbytečné..

Za chvíly budem muset mít i povolení na to, že můžu dýchat Wink
Zaznamenáno
veronika26
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 01. Duben, 2011, 13:54:53 »

Koupila jsem knížku Léčivé byliny úplňě jinak od J. Průchové ,tam píše ,že řasy se dají nahradit sušenou pampeliškou a kopřivou ,máte někdo zkušenosti. Dnes jsem se ptala  v obchodě jak to vypadá se zbožím z Japonska a paní říkala, že je to špatný ,přijde jim poslední zasilka a pak se vůbec neví co bude.
Zaznamenáno
xylda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 01. Duben, 2011, 17:57:15 »

Na sušenou pampelišku s kopřivou se chystám a moc se těším na ochutnávku...... rice eat
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 03. Duben, 2011, 21:31:58 »

já jsem tento víkend začala s malými lístky pampelišky a květy sedmikrásky. Dříve naši předci taky neměli řasy a žili...

Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #27 kdy: 03. Duben, 2011, 23:22:26 »

Dříve naši předci taky neměli řasy a žili...

Nemali riasy, ale mali podu (a tym padom napr aj zeleninu) plnu mineralov Smiley
Zaznamenáno
kachina
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 05. Listopad, 2011, 17:43:30 »

Můžete se podělit o zkušenosti se sušenou kopřivou a pampeilškou? Které části rostlin využíváte jako náhradu za řasy a v jakém množství?
usušené rostlinky skladujete jak a jak dlouho vydrží (přes zimu)? :-)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #29 kdy: 05. Listopad, 2011, 20:51:15 »

Ahoj,
někdo už  tady zmiňoval, že naši předci neměli řasy a žili. Já bych to ale nesrovnávala s minulostí, i když ráda bych to taky věděla, jak to bylo. Jenže žili v čisčím prostředí a neměli kolem sebe tolik vznečištěné prostředí. Já bych ty řasy nevysazovala, budou nám scházet minerály. Divoké bylinky se používají na jaře. Se sušením nemám zkušenosti moc, ale určitě bych u kopřivy použila jen listy, stonek ne. Sušila bych bylinky rozložené a pak suché dát do sklenice, to by mohlo vydržet celou zimu. Takhle jsem u babičky viděla sklenice s bylinkami, když jsem jako malá holka je s ní sbírala a ona je po usušení nmačkala - spíš bych řekla upěchovala - do sklenic a zavíčkovala.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení