Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: KDE nakupujete zeleninu?  (Přečteno 1971 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 04. Duben, 2010, 12:35:01 »

Týdně nakupuju zeleninu (asi za 200 Kč přes zimu, v sezonu samozřejmě méně), nakupuju převážně v Kauflandu a Albertu.

Vím, že by bylo nejlepší si pěstovat zeleninu na zahrádce (zrovna dnes jsem na tom začala pracovat:-), nebo si sehnat biozemědělce z okolí (dívala jsem se na net, ceny asi trojnásobné než jsou v marketech), ale obávám se, že asi biozemědělec by nebyl schopný přes zimu a jaro mi dodávat veškerou zeleninu, kterou používám (asi 15 druhů).
(Taky by bylo jistě nejlepší si pěstovat vlastní pšenici, oves, jáhly, rýži......)

Jistě je v zelenině kupované v marketu a dodávané biozemědělcem rozdíl a je otázka, zda-li ta "kvalita" od biozemědělce "vyváží"  případný nárůst výdajů asi o 2000 Kč měsíčně pro moji rodinu :-(

KDE nakupujete zeleninu?

Díky za vaše názory a postřehy
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 04. Duben, 2010, 14:27:06 »

V zimě kupuju zeleninu v malém kamenném obchodě se zeleninou, protože tam je dobrý výběr i kvalita, ceny přiměřené tomu, že je to mimo pěstební sezónu  u nás.
Od jara do podzimu si něco málo vypěstuju, co do množství je to spíš na přilepšenou (mrkev, ředkvičky, cukety, fazolové lusky, zelené natě - k přímé spotřebě) a nakupuju u drobného zemědělce ve vesnici 3km vzdálené od našeho města. Dostanu u něj zeleninu čerstvě utrženou na poli za velmi příznivé ceny a ve velmi vysoké kvalitě. Není to sice certifikovaný biozemědělec, ale i tak nepoužívá chemii ke hnojení ani k ošetření plodin před škůdci. Před několika lety jsem s ním spolupracovala obchodně (když jsem měla krám se zeleninou a ovocem) a už tehdy to přinášelo hodně velmi spokojených zákazníků.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 04. Duben, 2010, 15:36:43 »

Většinu nakoupím v Glóbusu. Je tou kousek a mají tam i biozeleninu, třeba ještě teď mají dýně hokkaidó, což je fajn. I běžná zelenina tam vypadá dobře a sortiment je široký, mají třeba i vodnici - mňam. 
Když bych chtěla do malého krámku, tak ten s dobrým výběrem je přes celé město, zavírá v sedm večer a na víkend si tam člověk nenakoupí, protože závozy jsou někdy v pondělí - úterý, takže v pátek večer už má smolíka - o víkendu samozřejmě zavřeno. Pracující člověk tam podle mě nakupovat nemůže .. Nenene
V Glóbusu mají zeleninu (nejenom) i v pátek v devět večer a to už tam není ani noha, takže se to dá proběhnout a za čtvrt hodiny je nákup vyřízen.  Potlesk
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 04. Duben, 2010, 16:53:43 »

v Kauflandu, ale je to tam samej důchodec (pokud teda znátu tu stránku na facebooku - Jejich revírem je Kaufland, jejich tempo je vražedné - důchodci)  Grin
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 04. Duben, 2010, 18:33:21 »

Nakupuju samozřejmě přednostně biozeleninu-přes sezónu na trhu,jinak různě-Billa,Interspaar,Makro (tam poslední dobou dost), něco Kaufland.Samozřejmě bych uvítala větší nabídku biozeleniny, ale lidi zajímá hlavně nižší cena,kvalita je až na druhém místě, bohužel...,sem tam dostanu od babičky něco ze zahrádky Smiley
Zaznamenáno
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 04. Duben, 2010, 19:34:22 »

V kauflandu, hypernově a v jednom stánku s příjemnými prodavači. Od června budeme mít bio bedýnky až do domu apak taky něco z naší zahrady, ale to je spíš pro radost z toho, že si to sama vypěstuju a sním, tu spotřebu to, myslím, nepokryje.
Zaznamenáno
Renka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 07. Duben, 2010, 13:57:50 »

Zatím nakupuji kde se dá, ale chystám se vrazit na tuto akci, třeba tam najdu pěstitele od kterého budu moci brát přímo. brokolice

SOBOTA 17. DUBNA
11:00 - 1. farmářský trh na Jižním Městě

Chcete si koupit čerstvou zeleninu, jarní sazeničky, kozí sýr, brambory či domácí med přímo od soukromých zemědělců? Tak přijďte v sobotu do Zahrady, bude se zde konat malý farmářský trh. Půjde o první ochutnávku farmářského tržiště na Jižním Městě. Budou zde též k dostání biopotraviny a některé další vybrané pochutiny.

a ještě jsem objevila jedny pravidelné trhy na Praze 9
V sobotu 3. dubna se letos poprvé koná farmářský trh v Praze 9 v Klánovicích, na dvoře Masarykovy základní školy. Od velikonoční soboty s nimi můžete počítat každý týden až do listopadu. Na trhu nabízí prodejci sezonní českou zeleninu a ovoce, kravské a kozí sýry, vajíčka, med, české koláče, květiny a ovocné šťávy, staré a divoké odrůdy ovoce, někdy také uzeniny nebo houby.

« Poslední změna: 07. Duben, 2010, 14:02:24 od Renka » Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení