Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: turquoise  (Přečteno 6666 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 12. Duben, 2010, 14:09:07 »

Tak jsem se rozhodla ze si take zalozim denicek, to abyste mi to tady mohli zkritizovat a poukazat treba na veci ktere si neuvedomuji - jsem mb zacatecnik a nemam vubec zadne mb zname. Mam dve deti ktere nebyly mb ziveny takze na ne s tim jdu pomalu a opatrne. Momentalne mam zavislost na kafi, coz jsem se rozhodla odbourat postupne, protoze narazove vysazeni je pro me docela utrpeni.

Vcera (nedele) jsem jedla tohle:

Pred snidani - asi 8 rano: sklenice teple citronove vody (350ml)

snidane: kase z bulguru s osmazenou cervenou cibulkou plus syrove posekane male pampeliskove listy (vyborne) – 60g suchy bulgur, 1 mala cibule, trochu panenskeho slunecnicoveho oleje, nekolik malych listu
Tableta chlorely a tableta ostropestre marianskeho - docasne k uleve abstinencnich priznaku od kafe

Ranni svacina: 2 syrova cela bio jablka

Obed: hrach, kroupy, kysane zeli (plus pridani) – trochu bez chuti – priste pridam celerovy spek a osmazenou cibulku

Odpoledne: salek melty

Vecere: bile testoviny s omackou z koupene passaty a jednoho porku, sojovy syr na vrch, ledovy salat s balsamickym octem a olivovym olejem (vecere byla i pro dva jine lidi, tak jsem musela udelat neco i pro ne prijatelneho)

Po veceri jsem mela paleni zahy a vsimla jsem si ze jsem nesnedla dost zeleniny a az prilis obilovin. Pripomela jsem si co doporucuje jak Pruchova tak Z Teresova - v prvni rade zvysit zeleniny (pri zacatku s mb) - normalne ji jim vic, jen mi to nejak vymackly ty obiloviny a lusteniny a malo casu

Dnes (pondeli)

pred snidani: trochu teple citronove vody (100ml)

snidane: 2 jablka, za chvili 60g muesli (obsahuje cukr a konzervacni latky - nemela jsem naladu varit a chtela jsem neco sladkeho), hrnek melty

behem rana: zbytek citronove vody

obed: Kroupy od vcera s omackou (cibule, olivovy olej, mouka, suseny cesnek, zeleninovy vyvar, kukuricny skrob, tamari, vareny hrach od vcera, vse rozmixovano) – omacka chutnala I me dceri - ji podana pres bile testoviny
syrova mrkev

po obede: maly hrnek instantni kavy – kvuli prilis silnym odvykacim priznakum (asi 2/3 velikosti co jsem pila drive)
« Poslední změna: 12. Duben, 2010, 14:22:30 od torquiose » Zaznamenáno

giorgino
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 12. Duben, 2010, 21:17:29 »

super, torquiose!  Smiley
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 13. Duben, 2010, 10:01:12 »

Dekuju Giorgino  Smiley

Tohle je docela dobry, protoze pak kdyz mam pokuseni sejit z cesty, tak si vzpomenu ze to budu muset zapsat do denicku a pomaha si to rozmyslet.

Pokracovani - vcera:

Vecer jsem nemela cas varit, nebo by to znamenalo jist pozde, takze jsme s dcerou nakoupily hotovky.

Ja mela k veceri salat z kuskusu a pecene zeleniny (koupeny hotovy), coz obsahovalo kuskus, zeleninu a olej. Oleje bylo docela dost ale bylo to dobre. Zelenina obsahovala lilek, jinak mb prijatelne druhy. Pak jsem jeste mela dve kalifornske rolky sushi od dcery (jedna s tunakem, jedna s krevetkami). Krevetky jsou zde relativne lokalni jidlo, neb jsem v anglii.
Dcera mela koupene sushi, a jako dezert si vybrala zrnicka granatoveho jablka a cokoladovou penu. Spatne, ja vim. Jako rostouci dite ma velkou chut na sladke. Budu ji muset zacit delat doma delane zdravejsi sladke.

Dnes:

pred snidani tepla citronova voda

snidane: naparene kroupy od vcera, naparena smes zelene zeleniny (koupeno krajene v pytliku vcera) - brokolice, soya edamame, fazolove lusky, porek, ja k tomu pridala listky koprivy natrhane na nedelni prochazce, pres to vse pak osmahnuta cervena cibulka (tu miluju) a jeden posledni listek pampelisky. Talir byl asi 50/50 kroupy zelenina, abych dohnala predchozi dny.

behem rana: hrnek roibosu

obed: prejedla jsem se protoze jsem si toho prinesla do prace moc a bylo to moc dobry:
cela tuba marokanskeho humusu 170g (cizrna, tahini, cervena cibule, ruzne koreni, olej, citronova stava), pytlik syrove zeleniny (mrkev, brokolice, fazolky, cuketa), a k tomu jeste cela tuba obilneho salatu (zelena cocka, dlouhozrnna ryze, divoka ryze, cervena paprika, cesnekovy dresing, slunecnicovy olej, rapikaty celer, jarni cibule)

po obede: pul hrnku kafe na prekonani abstaku (drive cely hrnek)

behem odpoledne: hrnek roibosu

vecere: posledni zbytek krup smichan s hrachem a ohran s majorankou a cesnekovym praskem, kysele zeli, zbytek koupene krajene zelene zeleniny, naparene (stejne jako k snidani), nekolik cverecku prazene nori rasy (s morskou soli a olejem)
« Poslední změna: 13. Duben, 2010, 20:04:42 od torquiose » Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 14. Duben, 2010, 11:51:26 »

Vecer caj ze susenych kopriv

Na rano jsem planovala jist amasake, protoze jsem mela chut na neco sladkeho, ale zaspala jsem takze zase muesli, k tomu melta
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 18. Duben, 2010, 02:01:32 »

Dneska jsem se znacne vychylila - zasla jsem na kafe a na dort (byl teda mkrvovej, no, ale to je v kombinaci s ostatnimi prisadama suma fuk). Ale co, byl dobrej. Pak jsem mela s nasim sborem charitativni koncert a zapomela jsem se najist nez jsem sla. Takze jsem tam pak jedla pecenou bramboru a baked beans. Brambora byla hnusna, ja je mam normalne moc rada, ale nevim co s timhle delali. Kdybych jedla umelou hmotu, mela bych z toho asi stejne poteseni. No nic, nejde vzdycky vsechno udelat perfetktne.

Jinak budu konecne kupovat piano a pristi tyden zacinam lekce. Moc se tesim. Koukala jsem jestli koupit digitalni nebo akusticke. Rozdil v cene je obrovsky. Nakonec to resim tak ze budu 6 mesicu pronajimat akusticke, coz je relativne levne a tak si dam behem te doby cas na rozmyslenou. Ale myslim ze to bude muset byt akustika, kdyz uz teda. Uvidime.
Zaznamenáno

rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 18. Duben, 2010, 13:10:04 »

miluji zvuk piána..
miluji všechny nástroje, když se na někoho můžu dívat, jak na ně hraje
znáš asi tenhle film, že jo:

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 18. Duben, 2010, 16:15:08 »

Rakwi, to je nadherna hudba, uplne mi beha mraz po tele. Ja uz vim ze to bude muset by akusticke piano. Digi, to je jen elektronicky zvuk ze speakeru, akustika, to je fyzicke rozechveni opravdovych strun. To je co chci delat. Ja ten film myslim videla ale neshledla jsem ho poradne. Myslim ze ho byvaly sledoval v anglictine kdyz jsem jeste anglicky neumela dost na to abych shledla film. Tak to musim teda videt znovu, diky.
Ja se taky hrozne rada koukam jak nekdo dobre hraje, ale hrat sama to je jeste lepsi, je to jako splynout s tim nastrojem a vytvaret spolecne energii krasne hudby. Porad jsem lidem zavidela ze umi hrat na to ci ono, az jsem si rekla kruci a jaka je tvoje vymluva to nedelat sama? Me milovane deticky me k tomu dovedly - starsi dcera nasla pres spoluzaka ucitelku piana, ta mela presne 3 okynka volna, tak jsme se vsechny 3 zapsaly. A piano jsem tak nejak zacala chtit pred par mesici ani nevim jak jsem k tomu prisla. Ze mluvime jeste o filmech a pianu, tak jsem ted skoukla nejake ceske DVD a videla jsem tam trailer na Tajnosti, coz jsem taky jeste nevidela, tak poprosim mamu aby se mi po nich poohlidla.
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 18. Duben, 2010, 16:53:25 »

Ja mam ted co delat protoze koncem tydne mi to piano privezou a ja musim na nej udelat misto - tj prebrat skrin a zbavit se ji. Tak si k tomu znova pustim ten trailer co mi tady poslala rakwicka a dam se do toho, aby me to motivovalo.
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 18. Duben, 2010, 16:56:55 »

Pani teda ja cumim co v te skrini mam. Prazdne ramecky na photo slides. Kde jsem to nabrala? To asi privezla tchyne pred lety kdyz se toho chtela zbavit a bylo ji lito to dat cizimu cloveku. Oprava - bylo to koupeno zde v UK - tak to musel byt byvaly manzilek. Na co to koupil proboha?

Mam tu celou hordu dopisu pro byvale majitele, kteri uz tu neziji 3 roky. A to vcetne posty reklamni. Ted se to na me krasne sesypalo, nebot jsem mohla konecne spravne umisti policku ktera na tom lezela uz roky, diky tomu ze jsem z teto odstranila vyse jmenovane a jine kramy. No takhle mi to pujde jak psovi pastva, to tady vsechno psat, ale kdyz me to fascinuje.

Dalsi - formular na danove priznani pro byvaleho majitele - na rok 2008
« Poslední změna: 18. Duben, 2010, 17:06:26 od torquiose » Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 18. Duben, 2010, 17:47:39 »

V patek mi prisel vyborny pytlik salatu v me bio bedynce. Takove same neobvykle druhy, chutnam tam i stovik. Dala jsem si to dnes k veceri k rizotu z hnede kulate ryze, petrzeli, a sojoveho syra. Samo o sobe me to risoto nenadchlo, ale ten salat to supr doplnil barevne, chutove a nutricne. Problem je ze jsem zvykla varit rizoto z bile ryze. Takove rizoto staci varit jen asi 20 minut, coz na hnedou ryzi samozrejme nestaci. A varit petrzele tak dlouho jako hnedou ryzi to nechci. Tak to budu muset priste predvarit.
Zaznamenáno

giorgino
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 18. Duben, 2010, 18:56:18 »

no já koukám!  Eek v dobrým  Wink

mě by zajímalo, co na změnu životního stylu říkají tvý děti? tuším že to jsou děvčata. a taky baštěj, baštěj?  Smiley
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 19. Duben, 2010, 12:05:06 »

Moje snaha je jit na ne opatrne. Ale abych ti pravdu rekla tak spis strhavaji oni me nez ja je  Smiley Napriklad v sobotu po te co jsme se setkaly s tou ucitelkou piana tak jsme hned sly do jednoho obchudku pobliz se na nejaka piana podivat. Kdyz jsem vesla tam me nejdriv omracily ceny kolem £3000. No nic, sla jsem dal dovnitr. Nakonec jsem sjednala ze 6 mesicu budu male 6-oktavove piano pronajimat za £40 mesicne. Po 6 mesicich uvidim co bude dal, momentalne si myslim ze budu pripravena piano koupit, z cehoz mi slevi to co u nich utratim za tech 6 mesicu. Navic maji rozjednano ze se registruji u noveho vladniho schematu, ktere poskytuje bezurocne pujcky na hudebni nastroje, a v te dobe to budou mit uz ujednane takze toho budu moct vyuzit. Takze na konci tydne budu mit doma male piano. Mela jsem z toho velkou radost, taky krasne svitilo slunicko. Zas mi prisla chut na kafe. Kousek od toho obchudku je kavarna. Hmm. Pak kdyz jsme nasedaly do auta, dcera rekla ma chut na frapucino. Tim me totalne zvrhla (ne ze jsem potrebovala moc) a uz jsme sly do kavarny. Tam jsem prave mela to kafe a mrkvovej dort, mladsi kakao a ruzovy muffin, starsi si dala nejake panini a nevim co uz, ne frapucino ale bylo to dost mlecne. Pak celej vikend jsem jidlo dost placala. A moc se mi nelibilo jak jsem se pak citila. Takze dnes pekne zpatky na zdrave. K snidani byl pro me zase bulgur, osmahnute cukety a neco syroveho salatu z bedynky, o kterem jsem tu psala. Co mely holky to nevim jelikoz byly u taty. Co jedi tam to 100% nevim. Jinak to rizoto jsem delala v patek vecer a dala jsem ho holkam ochutnat. Nejdriv te mladsi a ta rekla ze ji to chutna. Uz jsem se v duchu radovala. Pak ochutnala starsi a zakroutila hlavou. Pote si to rozmyslela i ta mladsi. Ach jo. Tak jsme se dohodly ze jim udelam stir-fry (celozrnne nudle, vegetarianske mrazene karbanatky nakrajene na nudlicky, zeli, nat z kedlubny, porek, mrkev, zazvor, cesnek, tamari, ume, sherry, sezamovy olej atd). To je jedno z mala zdravych jidel co maji rady. K tomu mely syrovou kedlubnu a mrkev pokrajene na tycinky a humus na namaceni. Jsem obrnena velkou trpelivosti a hlavne nebudu nic hrotit ani se sebou a uz vubec ne s nimi. Jinak mala chce furt sladke, coz je tak nejak vlastnost deti, takze budu zase muset zacit neco pect, ale zdraveji. Mam doma takove potlucene hrusky tak z toho asi neco udelam.
« Poslední změna: 19. Duben, 2010, 12:07:56 od torquiose » Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 19. Duben, 2010, 14:23:47 »

Takze den docela dobre zacal - okay snidane, okay obed, pak sedim v praci u kompjutru, moc me to nebavi. Kolegyni za mnou zazvoni telefon. Jako obvykle je to jeji rodina. A jako obvykle se tlumene hadaji. Nesnasim to. Nesnasim to jejich hadani, tu neuctu co k ni rodina ma, tu jeji neschopnost vyzadovat od lidi respekt (protoze ona nema respekt sama k sobe). Nesnasim ze to dela v moji pritomnosti - proc ja to musim poslouchat???!!! Odchazim k automatu a kupuju cokoladu. A aby toho nebylo malo, pak jeste jednu!!! Minuly tyden jsem byla tak v pohode a schopna normalne jist. Proc takhle reaguju? Koukam se na prazdne obaly od cokolad kazda obsahuje 21% doporucene denni davky tuku. Takze jen v tech dvou jsem snedla 42% denni davky. Pekne.
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #13 kdy: 20. Duben, 2010, 14:15:02 »

Tak jsem vcera vecer mela svou prvni lekci piana. Ja jsem normalne do toho hrani na piano zamilovana! Sedim v praci a uz se tesim az budu doma a hrat.
Jinak jsem se dnes zase napravila po vcerejsim uletu. Uvarila jsem rano polevku z cervene cocky. Potrebuju jit nakoupit, takze jidlo bylo tak nejak co dum dal. Objevila jsem pytlik spaldy. Mrkla jsem do radost z jidla a k me radosti jsem zjistila ze spalda se nemusi namacet a vari se jen 20-30 minut, coz je super. Tak jsem ji neco uvarila. Pak jsem si tu spaldu po polevce (ktera mi moc chutnala) nandala na talir s trochou kyseleho zeli, a bylo to nudne. Tak jsem si vzpomela na vselijake ty obilne salaty co jsem si koupila minuly tyden a co mi tak chutnaly. A rozhodla jsem se ze z toho zkusim vyrobit neco jako salat. Vcera vecer jsem take koukala do vegetarianske kucharky kterou jsem si koupila k vanocum a jednu vec co jsem si z ni zapamatovala bylo ze "miso and ginger are match made in heaven". A myslelo se to tam v kontextu zalivky. Ja miso moc nerada ale treba ho jen blbe pouzivam. Tak jsem se rozhodla ze to zkusim. Obzvlast pote co jsem cuchla k misu co mi lezi uz mesice v lednici a ono to nevonelo spatne. Udelala jsem zalivku s misa, jemne posekaneho zazvoru a vody. Do spaldy jsem zamichala trochu kyseleho zeli a prelila to tou zalivkou. Zdalo se mi to jeste malo slane tak jsem pridala trochu morske soli. A bylo to docela dobre, uz me to pak chutove uspokojovalo. Budu vic takhle experimentovat.
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 22. Duben, 2010, 01:57:56 »

Tak zitra si nejaka pani prijde pro tu skrin ktere se musim zbavit. A proto ji dnes pred spanim musim mit vyklizenou. Uz to skoro mam ale je 1 rano a uz to fakt dre. Uz tu koukam na nejake stolete harddisky a jine kraviny a roztodivnosti a vzmuzu se tak akorat na "what the f... do i do with this s..." Tak do toho, uz je to jen jedna policka plus nejake kramy na vrchu - to uz vydrzim.
V patek privezou klavit a to bude moji sladkou odmenou.
Zaznamenáno

Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení