Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: albi  (Přečteno 1661 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
komár
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 12. Duben, 2010, 18:34:41 »

Koupila jsem si namýchanou náplast z brambor taro.Ne zcela účelně.Zřejmě v nějakém stavu zatmění....nevím,jak s ní teď naložit.Je to ošemetné jen tak vyzkoušet třeba na ledviny?poraďte prosím někdo zasvěcený Look Round
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 12. Duben, 2010, 20:53:27 »

náplast z brambor taro, tak to slyším prvně. asi nějakej zázrak ta náplast  Very Happy
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 12. Duben, 2010, 23:14:45 »

Taro je tropická plodina, tak bych s ní v našem podnebmém pásu opatrně... Ale píše o ní Kushi v Potravinách, léku našem vezdejším (str. 177-182) docela ódy. Je prý velmi jin a působí silně. Její smysl: vytahuje z těla toxické a mrtvé složky, odstraňuje otoky, absorbuje horkost.
Použití na záněty způsobené poraněními (zhmožděniny, popálení, fraktury) - náplast může zabránit otoku; dál třeba na hemeroidy, zánět slepého střeva, při artritidě, revmatismu, zánětu čelních dutin,... exémech, u infekčních onemocnění, jako jsou příušnice, TBC... Dál u nádorů, bradavic, cyst.
Osobně bych si ji schovala a na ledvinách neexperimentovala... Ale samozřejmě nevím, co případně máš, Komáre, za problémy.
U nás náplast taro můžou nahradit náplasti bramboro-chlorofylové, chlorofylové nebo z tofu. Pro přiblížení jejího účinku.
Vycházím jen z informací od Kushiho.
Zaznamenáno
komár
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 15. Duben, 2010, 16:00:25 »

Děkuji moc Iren,právě od Kushiho jsem tyto informace už četla.Mám ekzém,tak přemýšlím,jestli by to bylo vhodné aplikovat,pomoct tomu,aby se to vytáhlo ven.Ale vím,že talíř je talíř....a hokusypokusy jsou přecejenom riskantnější.Kushi taky varuje,že se potom můžou na kůži objevit skvrny....tak nevím,ještě si to schovám.Kdyby někdo měl osobní zkušenost,napište!!
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení