Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Katus  (Přečteno 7455 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Katus
Host
0 0
« kdy: 20. Duben, 2010, 23:32:25 »

Tak jsem se nakonec taky rozhodla založit si svůj vlastní deníček, abych sem mohla plácat páté přes deváté, co mě zrovna napadne. Mám totiž obrovskou potřebu se někde vykecat  a v blízkém okolí je málo lidí, co by tohle dokázali pochopit a neměli mě za blázna... připadám si jako takovej outsider v práci mezi kolegama, v přítelově rodině a ještě k tomu v cizí zemi:-).
S makrobiotikou jsem se seznámila asi před rokem a od tý doby se snažím postupně převést v praxi, bohužel ne vždycky s vysledky, jakých bych si přála dosáhnout. Pomalu a jistě hubnu, dneska jsem se dostala pod rekordních 44 kg (měřím 160) a pěkně to se mnou psychicky otřáslo. Tolik hodin strávených za sporákem a naprosto k ničemu, že si říkám, jestli se třeba neženu jenom za nějakou svou fantazíí, když se snažím na makrobiotice přibrat. Je to vůbec možný?
Každopádně, tenhle víkend jsem udělala pokrok a vyrazila konečně na svůj první španělský kurz MB vaření. Opravdu to stálo za to, fakt nechápu proč jsem s tim tak dlouho otálela, než jsem se někam vyhrabala. Konečně jsem si připadala jako mezi svými.  A jídlo bylo výborný, kdybych takhle jedla každý den, určitě bych přibrala.  Ale sama doma na to prostě zatím nestačím. Škoda, že si nemůžu dovolit osobního MB kuchaře Smiley
Lektorka mě uklidnovala, že to je normální zezačátku na MB hodně zhubnout, ona prý byla kost a kůže, když začala, jenže ona se léčila z rakoviny vaječníků, já se z žádné vážné nemoci neléčím, chci prostě jen žít zdravě. No moc mě to nepovzbudilo:-(
No nic, ale prozatím jsem rozhodnutá vydržet a nevzdávat, a proto si od tedka budu psát tenhle deníček. Snad to pomůže:-)

Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 21. Duben, 2010, 07:45:38 »

...tak konečně někdo "na stejné lodi", i když třeba zdravá, ale mírně  nejistý pochybující začátečník-právě tak to teď zrovna cítím i já Smiley
tak se taky drž,určitě bude v tomhle i jiných směrech líp-musí!!!... Smiley

Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 21. Duben, 2010, 09:26:44 »

ahoj Katus, ty zijes ve Spanelsku? Kde?
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 21. Duben, 2010, 10:54:31 »

Ahoj,

Hanísku, dekuji za povzbuzujici zpravicku. Je treba se navzajem podporat Smiley

Nena, ziju v Toledu.

Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 22. Duben, 2010, 08:25:29 »

Dala bych ti tak pět kilo, nechceš?
hmm, ale jak to zařídit..
Ahooj!
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 22. Duben, 2010, 15:09:32 »

Diky, Rakwicko! Nejsi sama, uz mi to nabídlo vic lidi. 5 kilo by mi uplne stacilo. Ale tak snadno to asi nepujde... Undecided
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 22. Duben, 2010, 15:16:36 »

co? co? rozdávání špeků? já bych měl taky zájem o pět kilo.  Grin

Katus, snad ti to trochu pomůže, ale máš BMI 17,19. Já mám jen 15,09.  Wink Nějak po letech mě už nebavilo se tím trápit a tak to neřeším. Smiley

« Poslední změna: 22. Duben, 2010, 15:18:18 od giorgino » Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 22. Duben, 2010, 22:40:49 »

Je, Giorgiono, tak to jsem ráda, že na tom ještě nejsem tak zle;) Jen jsem sklouzla tenhle týden trochu pod normál, a dostala jsem strach, co když to tak půjde dál a budu z toho mít ještě nějaké zdravotní problémy. Tak jsem si hned uvařila těstoviny, už mám zjištěno, že po nich mi jde váha nahoru a podařilo se, alespoň prozatím. Taky mi doporučila jedna španělská lektorka jíst víc bílkovin(ryby, luštěniny) a zeleniny, nepřehánět s obilím, tak se toho snažím držet (mimochodem, napsala na tenhle problém celou knížku i s receptama, tak se chystám se ji co nejdřív pořídit).
Copak já už jsem si taky na tu svojí hubennost zvykla, ale okolí ne. Když jedu jednou za půl roku domů do Čech, už se předem děsím babičky reakce, vždycky to obrečí, prý aspoň to kuře, kdybych si dala, když jí řeknu, že jím přece ryby, to podle ní není nic... Starým lidem to člověk nevysvětlí. Kolikrát mi volá jenom proto, aby se mě zeptala, jestli už jsem přibrala, a co jí na to říct, aby si nedělala starosti?
Pro mě je zatím důležitý, že se cítím dobře, jsem zdravá (po alergii tohle jaro ještě ani památky), mám spoustu energie a jsem jaksi psychicky vyrovnanější než dřív (teda pokud zrovna nemám depky z hubnutí Wink. Kdybych byla vrhtlá a k tomu nemocná, či neduživá, tak bych se nerozmýšlela a sekla s tím, ale tak tomu naštěští není.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 23. Duben, 2010, 01:11:47 »

hlavně buď vpoho  Wink
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 29. Duben, 2010, 23:21:32 »

Já jsem si blbá myslela, že jsem konečně na alergii s MB vyzrála a ona zatím ta potvora na sebe jenom nechávala čekat, aby se projevila až dneska. Všechno kolem kvete a voní a mě už z toho zase svědí nos o pálí oči Undecided Prozatím se ale nedostalo na ty nekonečné záchvaty kýchání, šla jsem se schválně projít po polích za naším barákem a ustála jsem to, že jsem ani jednou nekýchla, i když mi neustále teklo z nosu... tak snad nějaký pokrok tam bude, doufám Grin Jinak se mi loni osvědčil pampeliškový čaj, bohužel ne z čerstvých, ty španělské jsou nějaké zakrslé, těm českým mají co závidět, a stejně bych si tady netroufala nic volně rostoucího utrhnout a sníst, přece jenom žiju ve městě a všechno je tu takové znečištěné...škoda Sad
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 30. Duben, 2010, 06:46:01 »

Ahoj katus,

z toho si nic nedělej! Neznamená to žádnou tragedii... jen jsi prostě pořád ve větším jinu než bys měla být...  Takže šup a něco s tím udělej  Wink za chvilku budeš mít klid...  Vyřaď slady, čerstvé ovoce, ořechy.. všechno hodně jin.. atd.. vyčisti nos-když ti zněj teče... do očí mi pomohl sezamový olej na noc, udělej si zázvorovej obklad.. a uvař si pořádný jídlo  Wink

Na alergii vyzraješ jen tím, že se vyčistíš a posuneš si jídelníček do mírného jangu...

Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 30. Duben, 2010, 10:50:52 »

El má pravdu. Ono ať jde o jakoukoli chronickou záležitost, ale i akutní, tak to "jangovější" pásmo to uklidní.
« Poslední změna: 30. Duben, 2010, 10:56:11 od giorgino » Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 01. Květen, 2010, 22:47:51 »

Dík moc za radu El, asi máš s alergií hodně zkušeností, co? U mě se projevuje pouze v tomhle období kýcháním, pálením očí, atd. A po zbytek roku nic. No ale je fakt, že jsem to poslední dobou trochu přeháněla se sladem a možná i s ovocem, nemluvě o kafi, které bych měla asi úplně vyřadit, ale nějak se mi to nedaří Undecided No, pokusím se s tím něco udělat... jenže jsem teď jaksi zmatená z toho, co vlastně jíst, bylo mi totiž nedávno doporučeno ubrat jang, abych přibrala.... tak fakt nevím, no asi bude fakt nejlepší, když si domluvím osobní schůzku s nějakým MB lektorem tady ve španělsku, aby mi poradil...

Dneska jsem měla takovou radost, že jsem se dostala po dlouhé době na 46 kg, ale hned mi ji zkazila moje tchyně tvrzením, že vypadám pohuble a pobledle a zda bych si neměla udělat krevní obraz, abych neměla anemii a jestli mi při tom mým stravováním náhodou něco nechybí... Snažila jsem se jí trochu vysvětlit v čem MB spočívá a zdálo se, že ji to i zaujalo, ale bohužel patří k lidem, kteří se neradi vzdávají svých zarytých přesvědčení, tak těžko říct, zda tohle někdy pochopí nebo bude alespoň tolerovat. No musím přiznat, že mě podobné reakce okolí nedodávají moc sebedůvěry Cry
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 01. Květen, 2010, 23:03:10 »

Katus,

s tím co si ostatní myslí si nedělej hlavu.  Hlavně buď vpoho. A když se nebudeš cítit nej, tak zajdi na fórum a napiš něco hezkého do deníčku. Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 02. Květen, 2010, 09:34:29 »

Já myslím, že ta tvoje váha není vůbec tak hrozná. Já mam 168cm a cca 50-53kg a uplně nejlíp se cítím, když mám kousek pod 50.. Jako dítě jsem byla hubeňoučká a babičky mi pořád říkaly, jak vypadám nemocně, ale to je prostě jejich pohled- mají nejradši tlustoučké dětičky se špíčkama.. Podle mě ,á ale člověk být hubený a mít na těle místo tuku vidět svaly....
Řeš to, pokud se cítíš blbě.. pokud ne, je všechno v pořádku. Na začátku mb jsem taky hubla, tělo se čistilo, ubývala voda, tuk z míst, kam nepatří.. teď mám zas váhu jako před tím..

Na tvém místě bych vyřadila hlavně rýži.

k tomu jangu- pokud dodržuješ takovou tu základní mb z knížek, tak v ní podle mě není nic tolik jang , aby se to muselo vyřadit. Každé hubnutí není o nadbytku jangu. A už vůbec to neplatí o hubnutí na začátku mb, kdy se tělo čistí..

Hlavní je vařit, tak aby to bylo pestré.. pokaždé jiné, pokaždé čerstvě uvařené- to je to nejdůležitější.

Okolí většinou mb nechápe, je to zásah do jejich života, jejich ego cítí, že jim někdo může vzít to co mají rádi na co jsou zvyklí, taky můžou začít víc cítit, jak je jejich život ničí.. a to všechno je bolí a pak jsou zlí na lidi, kteří se snaží se sebou něco dělat a hledají záminky a nejlíp jejich egu dělá říct tomu člověkovi, jak blbě vypadá a že je určitě nemocný. říkají to, protože tím zakrývají to, že se sami necítí zdravými, krásnými..  Jak by asi bylo babičce, kdybys za ní přišla a řekůa jí, ty hele babi, ty máš tohle a tamto, určitě jsi nemocná, měla bys jít k doktorovi..  to by se asi pořádně rozčílila a uvnitř by jí to hryzalo..  a to je právě to, co lidi chtěk dělat ostatním..

Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení