Stran: 1 ... 3 4 [5]
  Tisk  
Autor Téma: Plínčin zápisník aneb Makrobiotika a Já  (Přečteno 11857 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
EllaQueBrilla
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #60 kdy: 22. Duben, 2011, 07:49:40 »

Talíř jsem si koupila jedničku.. k potřebě dvojky se snad díky MB nedopracuji

Vždyť ta menstruace je právě v té jedničce.

tu očistu bys mi rozepsat mohla, když bys byla tak hodná

Očista jater a žlučníku
Pro očistu jater a žlučníku je dobré mít předem pročištěná střeva. Připravíme si 2 dcl citronové šťávy se 2 dcl panenského olivového oleje, prohřejeme oblast jater a počínaje 19 hodinou (podle orgánových hodin) pijeme každých 15 minut 3 lžíce oleje s citronem. Celou dobu nahříváme oblast jater.
Vylučování škodlivin a usazenin probíhá během 24 hodin. Druhý den si uděláme klystýr a budeme se nejspíš divit, co všechno se vylučuje. Tuto očistu je dobré např. po týdnu zopakovat – vyloučí se to, čím se poprvé jen pohlo.
Prý se pro tuto očistu dá použít i grepová šťáva – zatím jsem nezkoušela, ale určitě by to mohlo mít příjemnější chuť než citron

koukala jsem, že praktikuješ i střevní a koukala jsem i na ten odkaz, co jsi vkládala do jednoho z deníčků a vyrojilo se mi v při čtení mnoho otázek... ne tak otázek jako otazníků nad praktickým provedením celého toho rituálu.... Vím, že to tam je v bodech popsané jak za sebou a tak, ale to praktické provedení si zatim nedovedu představit.. ale asi bych pochopila, kdybych vyzkoušela.. ostatně jakou je to u všeho :-)

Jj, to chce vyzkoušet. Hlavně během očisty člověka napadá spousta otázek  Wink  A praxe je pak taky vždy trošku jiná, než jak si to nastuduješ, ale k tomu si pak přirozeně příjdeš sama, jak je ti to příjemné. Prostě napoprvé trochu stres a pak pochopíš a je to fajn  Wink  Alespoň tak jsem to měla já. Hele, kdyby sis pro tuto očistu vybrala den, kdy budu mít čas, tak bych ti mohla radit v průbehu, aby jsi byla klidnější.

V MB literatuře se dočítám, že základem úspěchu je trojúhelník STRAVA-CVIČENÍ-DÝCHÁNÍ... na stravu je MB, na cvičení Do-in, jóga, taichi, čchi-kung (nebo co tak jako ráno po probuzení cvičíváte??? chtěla bych inspiraci, protože ani jedno z vypsaných cvičení neumím.. jediné co umím je pozdrav slunci..Takže bych prosila o radu v této oblasti) no a s dýcháním si nevím rady už vůbec.. myslím tím to správné, ne jen fyziologický nepodmínený reflex, který mi zaručuje neudušení Smiley

Mě osobně asi nejvíc dává 5 tibeťanů a pozdrav slunci. Ti Tibeťani jsou jednoduší, nezabere to moc času a výsledky vidět jsou, takže doporučuju. No a dýchání - vyhledej si plný jógový dech, to je asi to, co je v tom "trojúhelníku" myšleno.

někde jsem četla, že jako ranní očista je vhodné tření kůže horkým ručníkem.. to mi taky nějak nejde do hlavy... Co si o tom myslíte? Popř. praktikujete to někdo?

Horkým ručníkem přímo ne, ale třu se masážními rukavicemi. Odloupeš tím odumřelou kůži suchou, pročistíš póry, prokrvíš se a prý tím pomáháš i ledvinám (kůží vylučuješ nečistoty...)
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #61 kdy: 22. Duben, 2011, 08:01:27 »

Technice dýchání se hodně věnuje André Van Lysebeth ve svých publikacích o  józe. Knížek je několik, jedna z nich je věnovaná přímo dýchání.  Jmenuje se to "Pránájáma - technika dechu". Všechny jeho knížky jsou opravdu dobré.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení