Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Katus  (Přečteno 7822 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Wl
Host
2 0
« Odpověď #30 kdy: 05. Červen, 2010, 16:41:28 »

Skvělé, recepty jsou tu. Díky. Je v nich ale opravdu pár problematičtějších míst. Kdyby tě to zajímalo, tak zmíním stručně jenom ty dvě nej...
V tom prvním receptu je to, jak správně tušíš, ta kombinace maso + luštěniny. To je prostě kombinace špatně stravitelná (mimochodem ji zavrhujou dokonce i některé neMB směry). Zkus to třeba někdy jenom s cizrnou nebo jenom s masem. Měl by jít poznat rozdíl.
Ten dušený seitan... Seitan stahuje a pohanka stahuje taky, z obilí nejvíc (v létě se třeba pohanka nemá jíst) a když z ní ještě uděláš karbanátky, tak zvolíš navíc její hodně jangovou úpravu (oproti tomu, kdybys ji třeba jenom uvařila a ještě k tomu třeba napůl s normální rýží atd.). Takže ty jangy se tam pěkně nasčítají... Tohle jídlo tě prostě moc neuvolní: ).   
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 05. Červen, 2010, 22:06:13 »

Dík Wl za tvoje postřehy. Jako naprostý začátečník jsem moc ráda za názory vás zkušennějších.

K tomu receptu z cizrny s rybami, schválně jsem ho sem zařadila, zajímalo mě totiž, jak na něj budou lidi reagovat. Mě osobně tenhle recept taky zarazil. Dokonce jsem kvůli tomu psala samotné autorce na fórum a jsem moc zvědavá, co mi na to odpoví (o její názor se ráda podělím). Však já jsem se také donedávna takovýmto jídlům vyhejbala, paní Průchová myslím někde píše, jak je to strašně špatně stravitelná kombinace, ale světe div se, mě to zas až tak nestravitelné nepřišlo. Přijde mi poslední dobou, že teď prostě potřebuju něco vydatnějšího, že si o to moje tělo říká (vážím 44 kg!), to ale neznamená, že si takhle vyvařuju nějak často, to zase ne, ale jednou za čtrnáct dní, za 3 týdny, cítím, že to moje tělo potřebuje...

Mimochodem, to mi připomělo, že jsem při pročítání Kushiho "MAKROBIOTICKÉ CESTY K DOKONALÉMU ZDRAVÍ" narazila na recept: Dušená lososí hlava se sojovými boby určený pro osoby s anémií, zhoršenou vitalitou a krevními poruchami. Z čehož odvozuji, že za určitých okolností jsou taková jídla pro organizmus asi nezbytná, aby znovu nabral potřebné síly a živiny.

K tomu seitanu a pohance, vím, že stahují, a tak si dávám pozor, abych k nim jedla hodně zeleniny. No jo, teď mi došlo, že když člověk napíše karbanátky, tak se lidem znalé české kuchyně vybaví smažené placky z mletého masa (nějak tyhle detaili opomínám, co žiju v zahraničí Grin). Jednalo se ale pouze o pohanku vařenou s žampiony, cibulí, mrkví, bobkovým listem a s přimíchanými slunečnicovými semínky, z uvařené směsi se pak vytvořily placičky pododné hamburgrům a když vychladly krásně držely pohromadě, takže žádné smažení. No, příště třeba zkusím uvařit pohanku s rýží Wink I když máš pravdu, asi by se teď v létě vůbec neměla, vhledem tomu, že už nám tady na jihu začínají letní pařáky.

Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 07. Červen, 2010, 11:10:50 »

To s tou lososí hlavou je pro mě docela zajímavá informace. Jestli tu knížku najdu, tak se určitě kouknu.
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #33 kdy: 01. Srpen, 2010, 10:55:38 »

Mám ten svůj deníček poslední dobou nějak zanedbaný Sad Myslím, že je na čase, abych znovu informovala o svých makrobiotických úspěších i neúspěších. 

Musím přiznat, že jsem nějak daleko nepokročila ve své snaze přibrat, i když už to vypadalo dost nadějně, začala jsem si dělat já blbá iluze, připadalo mi, že už se mi dělají svaly na rukou (toho si všimnul i přítel), ale nakonec to po pár stresujících dnech v práci šlo zase všechno dolů, ach jo. Takže vlastně můžu být vděčná za svých 44 kg. Taky jsem dostala vynadáno na lékařské prohlídce, kam nás v práci poslali, vážím o dvě kila míň než loni a moje svalová hmota je hodně pod normálem (ale to mě nějak nepřekvapuje)Undecided

Taky si říkám, že jsem tím příbíráním hrozně posedlá, moc to řeším, pořád se vážím... a možná v tom je ten problém, měla bych se odreagovat, nemyslet na to tolik, prostě vypnout... a hlavně neřešit tolik poznámky okolí.

Pořád mi vrtá hlavou, kam všechny ty bílkoviny, když jich sním tolik, ve mě mizí, co s nima moje tělo dělá, k čemu jinýmu je využívá? To by mě fakt zajímalo.

A k těm úspěchům, ráda bych se pochlubila, že jsem se jako MB kuchařka dosti zlepšila, i přítel si oblíbil některé moje výtvory a často si oně říká. Také se mi zlepšilo akné, které se mi dělalo často po tvářích (myslím, že to znamená zahleněné plíce), MB lektorka mi doporučila jíst denně list řasy nori na odhlenění a uhry zmizely. Dříve jsem měla problémy se suchou pokožkou, dělaly se mi na ní červené fleky a svědělo to, myslela jsem si, že to je špatnou vodou, ale na doporučení té samé lektorky se pokaždé sprše drhnu vlhkým ručníkem směrem k srdci, až jsem celá červená, a fakt to pomáhá,  nemusím už na sebe patlat žádná tělová mléka:-)

Příští víkend máme před sebou s přítelem dost náročnou cestu autem ze Španělska do Čech (přítel má strach z lítání Smiley), takže řeším, co si s sebou vezmu k snědku, protože loni mě to dost vycuclo... Ale jinak už se moooc těším domů!!!!
Zaznamenáno
Katus
Host
2 0
« Odpověď #34 kdy: 17. Září, 2010, 19:25:29 »

Ahoj lidi,

musím se pochlubit, ale vypadá to, že už konečně přibírám!!!! Přinejmenším 2 kila šla nahoru a snad to tak půjde dál alespoň 2-3 kila, i když bych to nerada zakřikla Wink Ještě na dovolené doma v Čechách moje babička obrečela, jak jsem hubená, a děda prohlásil, že vypadám strachlivě, což mě teda moc optimismu nedodalo Undecided No a ihned po návratu do Španělska, zničehonic 2 kila nahoře (no nemohlo to být o 2 týdny spíš Wink). Nechtěla jsem se s tím chlubit dřív, říkala jsem si, aby to nebyl jenom falešný poplach, ale asi není. Jsem moc ráda, že už zase vypadám trochu lépe k světu!!!

Asi jste měli pravdu všechni vy, co jste tvrdili, že na začátku MB se hodně hubne, protože se tělo čistí, ale časem se to zase spraví... Docela mi pomohla i ta španělská knížka s výbornými recepty pro lidi, co potřebujou přibrat, i když sem tam trochu polemickými, třeba smícháním ryby a cizrny v jednom receptu či tofu a ryby v druhém, což někomu může připadat nepřípustné... Každopádně to chtělo přidat více zeleniny (zvláště kořenové a kulaté), víc bílkovin (měly by být zastoupeny v každém jídle), o něco méně obilí a hlavně naučit se pořádně vařit (což byl můj problém)... no, ted´už je ze mě hotová kuchařka:-). Za pokrok považuji, že i přítel si občas na mém jídle pochutná... bohužel nad zeleninou stále ohrnuje nos, ale nezoufám, snad mu časem ještě zachutná Wink

Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #35 kdy: 05. Leden, 2011, 20:59:16 »

Ahoj lidi,

že bych zase připsala něco do svého deníčku, dlouho jsem ho zanedbávala, ale nějak jsem neměla, co bych sdělila. Tak jen pro shrnutí, moje váha se nyní ustálila na 46 -47 kg, což už není tak hrozné a už to na další hubnutí nevypadá, sláva Very Happy Chtělo by to ještě pár kilo přibrat, ale jsem ráda, že už mi lidi na potkání nevytýkají, jak jsem strašně hubená. Ani doma o Vánocích mi nikdo nic nevytkl, za což jsem byla moc ráda... a já pořád čekala, kdy to přijde a ono nic.

Ale co mě teď  trápí je deprese, kterou jsem si sebou přivezla z Čech, snad důsledek toho Vánoční přejídání, snědla jsem toho hrozně mooooc, i když jsem se snažila neodbočit od makrobiotiky, moc dobře mi to nešlo (jak vysvětlit babičce, že už nejím její vánoční cukroví?). Prostě jsem to s tím jídlem trochu přehnala a stejně jsem ani deko nepřibrala... Takže teď je mi nějak podivně, na nic nemám náladu ani na to vaření, které mě normálně moc baví, a už vůbec nemám chuť k jídlu. Jen se mi chce spát a jsem pořád unavená. Co s tím?

Dříve jsem mívala takovéto stavy dosti často, ale co jsem změnila jídelníček a životosprávu, našla si přítele, usadila se atd., problémy s depresemi vymizely. Poslední dobou jsem si připadala dost vyrovnaně, tak nevím, co mě to teď najednou popadlo. Zajímalo by mě do jaké míry to může být vinou špatného stravování, i když to třeba může mít klidně i psychický důvod(návrat domů po dlouhé době, s člověkem to trochu zamává). No ať už je to jakkoli, nějak se s tím poperu jako předtím.

Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #36 kdy: 05. Leden, 2011, 21:51:15 »

Ahoj!

To přejde, mám stejné zkušenosti...

Zmatek v břiše = zmatek v hlavě. V tu chvíli, kdy se mlsá a rozhoupává kyvadlo do extrémů, je to ještě legrace, ale když to pak tělo "uklízí", tak přijdou černý myšlenky. Znám to. Naštěstí, když se zase srovnám a přibrzdím, všechny psychopotíže opět vymizí a dostaví se pohoda  Cool

Tak držím palce v překonávání nepříjemných následků radostných vánoc  Tongue
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #37 kdy: 06. Leden, 2011, 11:35:29 »

Díky Myspule,

Jsem moc ráda, že mě někdo chápe. Dřív jsem si myslívala, že jsem případ pro psychiatra, ke kterýmu jsem se naštěstí nikdy nedostala, vždycky jsem si s tím nějak poradila sama, i když ty výkyvy byly někdy příšerný. Teď už vím, že to způsobují hlavně extrémy v jídle, prostě člověk má najednou nadosah vše, co potřebuje, a tak se cpe a cpe. Jenže u mě se pak ty následky projevují takhle.

Už mě taky napadlo, že to může být i jakýsi způsob očisty, což by vysvětlo to moje nechutenství. Zezačátku jsem hodně jedla, říkala jsem si, že jednou za čas si můzu dovolit trochu odbočit, a když to jídlo postaví přímo před vás na stůl, no nejezte to! Ale pak mě jaksi přešla chuť, čímž se mi asi tělo snažilo dát najevo, že už takhle dál ne. A taky jsem to nejspíš přehnala na Silvestra s alkoholem, já co už si alkohol dávám jenom sporadicky a to maximálně skleničku piva či vína. Prostě zase extrémní JIN.

Myslela jsem si, že se po návratu domů dám opět dohromady, ale právě že je mi psychicky ještě o něco hůř. Nejhorší je, že vůbec nemám chuť k jídlu a do vaření se musím přímo nutit. Ale jak ty říkáš, potřebuju pár dní, abych se tělo zase srovnalo a pak to bude zase dobrý Smiley
Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 06. Leden, 2011, 18:00:52 »

Je možné si i doplňkově pomoci procházkami na čerstvém vzduchu: s vyrovnanou páteří, podsazenou pánví a hezky se prodýchávat ...  Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení