Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  
Autor Téma: Karma  (Přečteno 8370 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 14. Květen, 2010, 15:20:24 »

Jak mě tady někdo říkal, jestli by nešlo přidat ke každému příspěvku možnost jeho hodnocení uživateli (jak je to teď všude možně oblíbené - palec nahoru/dolů), tak to bych tady moc rád měl, stále zkoumám jak by to šlo udělat, ale nikdo to zatím nestvořil pro tohle (open-source) fórum.

Zkusil jsem zapnout Karmu, která se teď zobrazuje u každého jména - jde o celkovou oblíbenost uživatele, nejde o hodnocení daného příspěvku, ale můžete dát bod nahorů/dolů komukoli chcete.

Třeba to k něčemu bude - nedokážu posoudit.
« Poslední změna: 15. Květen, 2010, 10:05:58 od neon » Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 14. Květen, 2010, 16:32:57 »

Díky za jakoukoli snahu. Já na to mám pohled ten, že když se mi líbí příspěvek, chtěl bych poděkovat. Jenže to bych děkoval často a kdyby takhle děkoval každý asi bysme nic jiného nepsali. Samozřejmě poděkování potěší a podpoří v psaní, dodatečně díky všem za reakce na mé příspěvky Smiley
     Takže bych jen kliknul u příspěvku na plus a nezahlcoval vlákno. Samozřejmě v určitých situacích bych nadále vyjádřil poděkování písemně.

Jako pisatel příspěvků bych se zase podíval kolik plusů a mínusů dostanu a podle toho by to pro mě mohlo mít nějakou zpětnou vazbu, co jsem napsal, jak to asi na lidi působilo, jestli to bylo nebo nebylo přínosem.
     Logicky, kdybych dostal sto mínusů k jednomu příspěvku a jeden plus, tak bych to vyhodnotil tak, že ten příspěvek pro čtenáře moc přínosný nebyl a naopak.
     Plusy tedy vnímám jako poděkování a kladnou reakci. Tato možnost, která tady teď je, je zajímavá z celkového pohledu na uživatele, ale pro mě jako přispěvovatele nepřinese konkrétní vyjádření čtenářů ke konkrétnímu příspěvku.     
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 14. Květen, 2010, 18:01:58 »

Jj, souhlas - to hodnocení by byla dobrá zpětná vazba.
Tahle karma asi k ničemu nebude - trošku to pak zavání, že by se někdo mohl cítit dotčen.

K tomu hodnocení jsem si jen představil, jak by spousta lidí třeba dala palec někomu, kdo by zde napsal něco proti makrobiotice a přitom by to byl velice kvalitní příspěvek.. což se ale pořešit asi nedá.
Ono obecně, už jenom to, že by měl nějaký příspěvek hodně jakýchkoli hodnocení poukazuje asi na jeho kvalitu.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 14. Květen, 2010, 18:23:28 »

super! Banan
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 14. Květen, 2010, 18:50:24 »

Ne že by to bylo důležité, ale napadlo mě to, že když je možné si srovnat uživatele podle počtu příspěvků, datumu registrace, on line stavu, abecedního pořadí, emailu, webu a já nevím čeho všeho ještě, že by pro milovníky statistik mohlo být zajímavé pořadí podle kladných reakcí, ale nechci už do toho moc šťourat, možná tam na to už není místo. Smiley
     S těmi příspěvky souhlas. Například něco napíšu, někoho to naštve, dá mi mínus, ale donutí ho to o něčem přemýšlet a v konečném důsledku ho to třeba někam posune. Nebo obráceně, dám mínus, ale příspěvek mě donutí nad tématem přemýšlet a tím mi to něco dá i když se mi ze začátku příspěvek nemusí líbit.

Mám takovou zkušenost i ze života. Když jsem si myslel, že mi někdo není nakloněný, donutilo mě to vyvíjet nějakou aktivitu a posunulo mě to možná dál, než kdybych měl pocit, že dotyčný stojí na mé straně. Dokonce bych řekl, že některé skutečnosti kterých si vážím, se mi podařily právě díky lidem, které jsem vnímal tak, že mi nebyli nakloněni. Smiley
     Takže by se možná dalo napsat, že lidé o kterých si myslíme, že nám nejsou nakloněni, že nestojí na naší straně, mohou být vlastně lidé, kteří nás mají něčemu naučit a díky kterým se můžeme v životě nějakým způsobem někam posunout. Smiley
     Ostatně ztráta něčeho může znamenat zisk něčeho jiného. Smiley
« Poslední změna: 15. Květen, 2010, 14:07:26 od agarek » Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 14. Květen, 2010, 22:49:10 »

Teď jsem to vyzkoušel, dal plus nebo mínus lidem, co tady byli za poslední dny, ale koukám, že to není za příspěvek, ale celkové hodnocení. Já myslel, že půjde o kvalitu a názor na daný příspěvek. Smiley Alespoň jsem si ověřil, kdo mi je sympatický, kdo není a kdo byl, ale už není. Smiley
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 14. Květen, 2010, 23:02:54 »

Já tak nějak jsem se nedobrala ještě toho, co znamená ta karma (=odhaluje se, že nejsem horlivý čitatel internetových fór) Prosím někoho o nějaké stručné vysvětlení. Sympatie a nesympatie vůči osobě na základě jejích příspěvků...?
No, na internet se toho dá nasázet spousta, je to tak snadné dělat plusy minusy. Citlivější ať si to moc neberou; na druhou stranu ta snadnost a nezávaznost jednoduchého hodnocení to hodnocení stejně znevažuje a netřeba ho brát nijak vážně.

Stejně je to ošemetné s psaním do fór. V tom smyslu jak to jako téma započal myslím Michal (o té neupřímnosti, resp. upřímnosti). Tady na internetu z nás kouká jen kontrolovaný pidikousíček, o zbývající části osobnosti se ostatní můžou jen dohadovat.
« Poslední změna: 14. Květen, 2010, 23:14:03 od Iren » Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 14. Květen, 2010, 23:06:58 »

Doba INTERNETU  Grin
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 14. Květen, 2010, 23:10:09 »

a přece si člověk může pěstovat saláty a tak
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 15. Květen, 2010, 10:04:27 »

Zatím z toho mám pocit, že to časem zruším, ale je to zajímavá sociální hra.

V prvním příspěvku vysvětluju jak to funguje.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 15. Květen, 2010, 14:15:36 »

škoda, že k tomu ještě není i vidět, kdo komu dal palec nahoru / dolů, tak by se smazala i anonymita a byla  by z toho pěkná zpětná vazba vztahující se ke konkrétnímu jedinci.. Vsadím se, že by hned ubylo anonymních mínusů.. i plusů? Nevím.

Obecně nejsem fanoušek těchto zevšeobecňujících hodnotících tendencí.
Každý jsme, jaký jsme, a máme co říct těm lidem, kteří jsou na stejné vlně.. abych se lépe vyjádřila: ne každému tady a teď přijde vhod či užitečné či zajímavé to, co říkám, ale jiným zase jo a jestli se budu dívat jen na ty s hodně plusy, tak možná mi unikne něco, co mě může obohatit..

Už to nerozpiplávám. Souhlasím s agarkem, že hodnocení k příspěvkům místo uživatelů by bylo efektivnější. 
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 15. Květen, 2010, 14:34:10 »

jj, ještě že to je anonymní... totiž z 80% dal mínus. pauli, odě mě máš +1/ -1  Wink
« Poslední změna: 15. Květen, 2010, 14:35:45 od giorgino » Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 15. Květen, 2010, 16:05:05 »

Já si to myslela, s tou anonymitou. Ono je jednoduché dát palec dolů a tím to hasne...

Jak mám +1/-1 chápat, giorgi? je to jako 0 / 0 ne? Ono se to tak vlastně neguje..  buď mě hodnotíš pozitivně neboi negativně.. ale pokud jsi to bral podle příspěvků, tak to potom chápu..

Každopádně jak vidno, je to taková "hra", jak zmínil neon.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 15. Květen, 2010, 16:16:12 »

jj, hodnotil to jako příspěvky... jeden včera a jeden dnes. když se dá plus i mínus, tak se to neneguje, koukal.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 15. Květen, 2010, 22:56:05 »

Líbil se mi příspěvek od Pauliny (dnes 13.15)   z95
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení