Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: Karma  (Přečteno 8371 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
agarek
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 17. Květen, 2010, 16:24:28 »

Pro mě jo. Nula, nula pro mě znamená, že příspěvek nezanechal žádné emoce, že v podstatě nic nedal, nezaujal nebo nestál za reakci a to je snad ještě horší, než kdyby to bylo mínus padesát. Smiley Hodnocení deset, deset znamená pro mě fajn, hlavně pro těch deset plusů to mělo smysl psát a budu pro ně rád psát další příspěvěk a snad se bude také někomu líbit, někoho zaujme, někomu něco dá..... 

Nemluvě o tom, že každý napsaný příspěvek dá také hodně tomu, kdo ho píše. Smiley To sčítání myslím všeobecně například u karmy nebo anonymních hodnocení, nemyslím si, že je to nutné, ne však úplně zbytečné, tady, jak to je teď.
     Ale zajímalo by mě, jak to bude vypadat, když příspěvek ohodnotí padesát uživatelů? Ty jména budou vidět kde? Se tam nemůžou vejít nebo budou pak skryté a vidět budou po rozkliknutí? Smiley

Jistě se najde i pohled takový, že to šlo bez hodnocení doteď, šlo by to bez toho i dál. A i s tím by šlo do určité míry souhlasit. Pokud bych si já měl vybrat, přál bych si buďto, abychom dokázali hodnotit otevřeně, neanonymně bez zábran, ale zatím moc nevěřím, že se to úplně podaří, budu doufat. Smiley
     V opačném případě bych si navolil u svých příspěvků možnost anonymního hodnocení, myšleno v teoretické rovině, pokud by taková možnost byla.
« Poslední změna: 17. Květen, 2010, 21:23:56 od agarek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #31 kdy: 17. Květen, 2010, 16:39:37 »

Citace
Ale zajímalo by mě jak to bude vypadat, když příspěvek ohodnotí padesát uživatelů? Ty jména budou vidět kde? Se tam nemůžou vejít nebo budou pak skryté a vidět budou po rozkliknutí?

Jj, to by mě taky zajímalo  Very Happy

Máš moc dobré připomínky - honí se mi hlavou spousta variant - nakonec se mi to ale nechtělo ani rozepisovat a dávat na výběr, protože se člověk všem nezavděčí, protože jsem tušil, že to někdo udělá za mě (díky Wink) a hlavně mám pocit, že nejlepší to bude zkusit a pak udělat závěr.
Zaznamenáno
agarek
Host
1 0
« Odpověď #32 kdy: 17. Květen, 2010, 16:47:42 »

Přesně tak, praxe ukáže. Hodnocení příspěvků, ať už je to jakákoli forma, je další možnost, rozměr, volba, zvětšení pestrosti. A já pestrost, různobarevnost rád, proto to vítám. Smiley Když ohodnotí padesát lidí dlouhý příspěvek, tak se tam vejdou. U krátkého zatím nevím. Smiley
« Poslední změna: 17. Květen, 2010, 16:51:33 od agarek » Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #33 kdy: 18. Květen, 2010, 13:12:51 »

Ahoj všichni, já tomu nerozumím. Nerozumím už vůbec tomu smyslu hodnocení, proč někoho hodnotit. Tu diskusi tady jsem jen prolítla, zaujalo mě odkaz na prý Neonovu poznámku, že je to jen nějaká hra ... Nevím.

Hlavně mi to připadá takové nekonzistentní s jinými vlákny. Před nedávnem tu někde padlo, že je spousta lidí, co sem chodí jako čtenáři a co si z nějrůznějších důvodů netroufnou sem něco napsat (myslím, že uvedený důvod na tom jiném vlákně bylo i to, že se necítí dostatečně profi-makrouši pro komentování čehokoli). A pak se tu objeví tohle hodnocení. Ze svého pohledu to vnímám tak, že když si nebudu dostatečně věřit, tak už sem teda opravdu nic nenapíšu, a nebo opravdu jen v obecných mlhavých rovinách. To hodnocení mě dost odrazuje. Nedovedu si tedy představit, že by ti, co jsou jen pasivními čtenáři po zavedení hodnocení příspěvků sem začali víc psát. Tohle je můj pohled.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #34 kdy: 18. Květen, 2010, 14:21:09 »

Ano, Lehu, máš pravdu. Já bych zůstala u toho pohledu, že hodnocení plus/minus, ať už anonymní nebo ne, je schematické, příliš snadné a zjednodušující a jako takové málo vypovídající. A proto tomu nemusím věřit. Takže to můžeme brát jen jako hříčku, která tu na nás vyskakuje pro pobavení a letmou, přehledně podanou informaci (srov. jak třeba noviny v posledních letech rády místo slovních formulací všecko převádějí na maximálně názorné grafy a obrázky, případně heslovité výkřiky), a kdo má čas nebo se chce rozptýlit, ji ve čtení internetové obrazovky pojme. Je to jen ta hra. Nic hlubokého, jako ostatně spousta jevů kolem nás.

A co třeba i tenhle náhled: kdo si za svými příspěvky stojí, možná nepotřebuje povzbuzení co nejdelší řadou plus. Nevím...
To, jestli se můj příspěvek ujal, přece poznám z dalších slovních reakcí ve vláknu, které buď jsou, nebo nejsou.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #35 kdy: 18. Květen, 2010, 15:35:58 »

Podle mě by měl ideál směřovat k tomu, že je mi jedno jestli mě někdo hodnotí - prostě řeknu co chci říct - mám pocit, že tento ideál převládá u většiny z nás.
Já nevidím důvod podporovat slabost někoho tím, že mu neukážu zpětnou vazbu, jen aby se cítil "chudáček" méně napadnutý názorem někoho jiného a mohl se tak více zahrabat do svojí ulity - naopak pokládám za kontraproduktivní, když se někomu odpírá zpětná vazba, aby neutrpěl emocionální ujmy - tohle se děje neustále nám a kolem nás a ať se ozve někdo, kdo by viděl dlouhodobé pozitivum v takovém přístupu.
To, že tu je hlasování je fakticky jen zviditelnění názoru čtenářů, kteří by měli i bez tohoto hodnocení pořád svůj názor, akorát by se ho teda pisatel nedozvěděl a mohl si žít dál ve svém "nikdo mě nekritizuje" světě (a on stejně bude dávat červené palce málokdo, protože by musel zase on žít ve světě "co si o mě pomyslí za to, že jsem kritizoval").
« Poslední změna: 18. Květen, 2010, 15:40:39 od neon » Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #36 kdy: 18. Květen, 2010, 16:44:09 »

Já to vidím trochu jinak. Je to obdobně jako se zpěvem. V Čechách je docela málo lidí, co si troufnou jen na veřejnosti zpívat. A hodně lidí ti řekne: "já bych zpíval / a ráda, ale od základní školy všude slyším, že zpívám špatně, tak jsem pak nervózní,  v důsledku čehož krk se sevře, hlas nezní - nebo je pod tónem, pak je to falešné, lidi to hodnotí negativně, tak radši nezpívám." Takže díky hodnocení do ulity zalezou.

A líbilo se mi setkat se s beduíny, kteří tohle neřeší, prostě vytáhnou buben a zpívají. Prý u nich tradičně nikdy nikdo nehodnotil, kdo je dobrý / nebo špatný bubeník a zpěvák. Vždy to bylo u ohně oceněno jako příspěvek od toho člověka, kterým ten člověk chce něco předat. A tak si věřili / věří, našli si svůj styl, vypracovali se a jde jim to. Takže Neone, ozvývám se jako ta, co viděla dlouhodobé pozitivum přístupu, kdy se lidi nehodnotí a tvými slovy řečeno se jim "odpírá zpětná vazba".
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #37 kdy: 18. Květen, 2010, 17:07:51 »

A teď si vem jak se zachovají beduíni vyskytnuvší se v komunitě, kde se bude hodnotit - budou z toho rozklepaní, neschopní se vyjádřit? Budou to vůbec řešit? Já jsem pro beduínský přístup ve světě, kde se všichni a neustále hodnotí, pomlouvají, řeší. Kdo nechce aby ho lidi řešili, tak by snad neměl ani psát, ani zpívat.. proč by to vůbec začal dělat - že by proto, že se chce na to všechno hodnocení vlastně povznést?
Zaznamenáno
agarek
Host
1 1
« Odpověď #38 kdy: 18. Květen, 2010, 18:18:30 »

Já jsem to tam ohodnotil všechno kladně, protože se mi líbí ta výměna názorů. Smiley Mě to baví klikat, je to blbost, ale baví mě to. Když mě příspěvek zaujme o trochu víc, vnímám to jako takové rychlé poděkování, které nezahltí vlákno.  Smiley

Já si myslím, že když to někomu vadí, že ho někdo hodnotí, tak že je to spíš o zvyku, že to chce čas a jak píše neon, nedá se moc předpokládat, že by se tady neanonymně nějak ve velkém rozjely mínusy. Smiley
     Všimli jste si jak nám každému, co jsem se díval, když to bylo anonymní, mínusy rychle přibývaly? Ale i tak převažovaly plusy. Smiley
     Přesně tak, dá se to pojmout i jako hra. Mě se to vždycky líbilo i na jiných forech, dá se tak rychle vyjádřit názor, poděkování, souhlas, nesouhlas....

U sebe považuju za ideál být sám sebou nezávisle na tom, co tomu řeknou ostatní, jak mě budou hodnotit, co si budou myslet.
To mi přijde nejlepší, jakási přirozenost. A je to podle mě i výhodné. Když jsem sám sebou tak, podle mě, přitahuju lidi, co potřebuju přitahovat a odpuzuju lidi, co potřebuju odpuzovat.

Neztrácím čas zbytečně s některými lidmi a oni ho neztrácí se mnou, myšleno například z energetického pohledu, že bychom, až bych se přestal přetvařovat, zjistili, že se odpuzujeme. Takhle je moje přirozenost odpudí hned a to je dobře, protože ta samá přirozenost přitáhne, pro mě, ty "správné" lidi.
     Než kdybych se nějak přetvařoval, dělal ze sebe někoho jiného než jsem nebo si na něco hrál. Nechci tvrdit, že jsem vždy sám sebou. Navíc podobná úvaha by mohla být, co je lepší, vždy za každých okolností mluvit pravdu i když zraňuje, ale být pravdivý, upřímný, nebo například milosrdně lhát?

Myslím si, že podobně to funguje i v partnerských vztazích. Znám muže, kteří jsou s nějakou ženou například hlavně z fyzických potřeb, než si najdou tu opravdovou lásku a to je podle mě velká chyba, protože v té době, co jsou s někým jen tak, by si mohli najít tu opravdovou lásku, ale tím, že jsou s někým jiným, o tu možnost přijdou.

A pak by se dalo napsat, že třeba u násilníků, deviantů a já nevím koho ještě, bude asi lepší, když se budou trochu přetvařovat a dělat se lepšími, ale to už bych se do toho pěkně zamotával. Smiley
     Tady bych mohl sklouznout k mb. V určitém období jsem býval výbušnější, vznětlivější, nechtěl jsem, potlačoval jsem to, ale bylo to ve mě. Chtělo to uvolnit a nestahovat játra. Smiley Už to nemusím potlačovat, nemám to v sobě, alespoň ne tak jak jsem to míval. Jsem vyrovnanější a klidnější a za to jsem rád.

Já si myslím, že někdy naopak toto hodnocení, které tady teď je, může někoho motivovat a podporovat v psaní. Například, někdo se bude ostýchat, ale překoná se a něco napíše, dostane se mu pozitivních ohlasů a to ho podpoří k dalšímu psaní.
« Poslední změna: 21. Květen, 2010, 10:56:51 od agarek » Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 19. Květen, 2010, 09:55:35 »

Ano Neone, i beduín žijící v komunitě, kde se hodnotí, tak hodnotit začne a tu spontánnost ztratí. Já jsem s nimi ve městech nebyla, ale říkali nám to naši průvodci - mladší generace tu spontánnost prý už tolik nemá. (proč začali žít jinak je těžko říct, jestli se chtěli přiblížit evropskému / americkému životnímu stylu? Hodnotit, hodnotit, ale pak být nejistý, jak někdo ohodnotí mě. Netroufnu si to posoudit, tu kulturu jsem dostatečně nepoznala, vím toho hodně jen z  vyprávění od našich průvodců, ale stejně tak třeba přestalo hodně z nich jíst placky z mouky umleté na kamenném mlíně (babičky prý ještě melou), protože viděli, že ti Evropani jedi tu bílou, tak to pro ně představuje jakýsi punc něčeho lepšího, módního. Tradice netradice. A ani ve městě jako je Douz - brána do pouště nejsou lidé izolovaní, mají televizi, vidí jiné životní styly). A tyhle věci přejdou člověku do krve myslím samy, řekla bych že málokdo bude brát život a vyjadřování se jako neustálou "posilovnu", aby si dokazoval, jak je nad věcí. A i to by bylo dost nespontánní. A je podle mého názoru škoda těch příspěvků, které nezazní kvůli strachu z hodnocení.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #40 kdy: 19. Květen, 2010, 10:22:47 »

Máš dobré názory, Lehu. Jen si myslím, že to, že se někteří lidé zdráhají přispět do fóra, není dáno strachem z ocejchování mínuskama - že budou jejich názory smeteny, ale spíš tím, že se obávají (je to to správně slovo?) vůbec se veřejně projevit, byť za přezdívkou. Prostě nejsou zvyklí, není jim vlastní veřejně jaksi vyčnět.
Aspoň tak jsem to měla tady já. Jednou se pak člověk osmělí (nebo dostane mohutný impuls a pudí ho to zareagovat) a zjistí, že to jde. Je to záležitost psychologická, ale trochu jinak. Kde jsou kořeny té obavy ze zviditelnění a jaká je teda možná terapie, je pak individuální otázka...
Zaznamenáno
majkl
Host
1 0
« Odpověď #41 kdy: 19. Květen, 2010, 10:24:02 »

Já bych to nebral jako hodnocení - spíš jako zpětnou vazbu - právě od toho internet je. Když nemám zájem o to, co si ostatní myslí, tak si můžu psát papírový deníček - k tomu internet nepotřebuju.

A když už chci po lidech, aby četli moje příspěvky, tak je podle mě dobré si vyslechnout i jejich názor.

Respektive psát sem a chtít, aby to lidi četli, ale nehodnotili mi příjde trochu úchylný...  Smiley
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #42 kdy: 19. Květen, 2010, 10:41:19 »

Mě zas přijde, že těch lidí, kteří hodnotí je strašně málo..
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 1
« Odpověď #43 kdy: 20. Květen, 2010, 16:38:03 »

Ok, tak to zkusme anonymně Funny Lebka
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #44 kdy: 21. Květen, 2010, 09:26:46 »

Já když se podívám na jiná fora, kde je možnost tohoto hodnocení, zpětné vazby a může tam být i vyšší návštěvnost, tak se tam také nevyskytují nějaká velká čísla. Příspěvky s větším množstvím hlasů mají třeba dvacet hodnocení.
     To znamená, že to není zase tak rozšířené, mezi uživateli, že by stále klikali na kde co. Takže teoreticky se nedá očekávat, že tady budou příspěvky s padesáti hlasy a podobně. Je to jen další možnost se nějak, k něčemu vyjádřit a někdo jí využívat bude častěji, někdo občas a někdo vůbec.

Při neanonymním hlasování jsem chtěl dát jednomu příspěvku mínus, nedal jsem ho a pak jsem si uvědomil, že ten příspěvek vyprovokoval k reakci další uživatele a ta diskuze pro mě nakonec byla přínosná, takže teď už bych tomu příspěvku mínus nedal.
     Stejně tak, když se mi nějaký příspěvek nebude líbit, ale donutí mě nad tématem přemýšlet , tak mi to něco dá, proto bych vlastně ani takovému příspěvku nemohl dát mínus.
     Z  těchto hledisek tak nakonec bude příspěvků, kterým budu chtít dát mínus minimum. Zase kdyby to takhle viděl každý, tak by těch reakcí bylo ještě méně, což by asi taky nebylo dobře.
« Poslední změna: 21. Květen, 2010, 13:34:13 od agarek » Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení