Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Také máte problémy s celozrnným ovsem a ječmenem?  (Přečteno 4570 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
jiřík
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 19. Říjen, 2010, 18:21:26 »

...tj. že sérum obsahovalo větší množství látek tukové(lipidové) povahy. Je totiž nutná 12hodinová doba lačnění, bohužel, jsem ale snědl kousek tučného sýra Lučina během této doby, tak výsledky byly mírně zkreslené.
Pro ryntintina a ostatní: Máš pravdu, že samotné pojídání léků a potravinových doplňků moc nepomůže či vůbec nepomůže zlepšit zdravotní stav- věřím tomu, že často tomu tak bývá. Já se taky nesnažím spoléhat jen preparáty od firmy Joalis, snažím se pokud možno ke svému zdravotnímu stavu přistupovat celkově tj. holisticky.Tzn. kromě MB stravy i pravidelné dlouhé procházky apod. Myslím, že ale pokud se preparáty od firmy Joalis přijmou jako součást celkového( holistického) přístupu ke zdraví, tak určitě nějaký pozitivní vliv budou mít, než kydyby člověk spoléhal jen na ně samotné. Aspoň myslím, že umne nějaký pozitivní vliv měly a navíc jsem se po nich cítil dobře-nemají totiž nežádoucí účinky jako chemické léky a výsledky rozborů byly taky celkem o odost v některých ukazatelích lepší.
Ještě k ječmeni a ovsu. Oves zatím nejím, ani nezařazuji, ani ve směsi s jinou obilovinou. Zkusil jsem cz ječmen Short od Danfoodu vařený s cz rýží v poměru 1:4 jako přílohu a kupodivu po dobrém žvýkání mi problémy s trávením nezpůsobuje a ni nenadýmá, což je super. Normální bezpluchý ječmen Pro-Bio jsem zatím nezkoušel. Každopádně všem děkuji za výše mně uvedené rady pro jejich konzumaci. To je vše.  
Zaznamenáno
jiřík
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #16 kdy: 19. Říjen, 2010, 18:29:29 »

Proč myslíš Ondro, že ty moje výsledky jsou nic moc, zajímalo by mne to?
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 19. Říjen, 2010, 20:19:00 »

Ten komentář "výsledek stále nic moc" chápej okrajově a spíše v tom kontextu lékařů. Já bych se nebál pustit aktivně do MB. V reálu pak potkáš dost lidí, kteří Ti o svých zkušenostech s MB řeknou hodně zajímavého. A k těm vyšetření..myslím, že je to jen ztráta času. I když nevím jak ostatní makrouši..třeba někteří fakt chodí po doktorech a měří si nějaké hodnoty proti limitům a nemaj co na práci, tak se tak baví.
Líbí se mi, co Ti k tomu píše Wl (25.5.2010). Už jsi byl na kurzu?
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #18 kdy: 19. Říjen, 2010, 21:14:12 »

Jiříku, já si myslím, že každý úspěch - byť i podložený "nesmyslným" lékařským měřením anebo na druhé straně zas jen subjektivním dojmem zlepšení a úlevy - se počítá. Klidně na něj buď hrdý, každý posun je dobrý a povzbudí. Všichni jsme různí a naše cesty jsou teda jiné. Makrobiotiku bych určitě brala jako obrovskou pomocnici, ale pozor na dogmata i tady... Buďme stále otevření a pružní.
A tak ti gratuluju a držím palce v dalším snažení.
Píšu to tady spíš i kvůli reakcím jiných přispěvatelů.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 20. Říjen, 2010, 21:51:48 »

Taky si myslím, že laboratorní testy nejsou nic proti ničemu ..

Co se týká celozrnného ovsa, tak ten jsem si uvařila jednou a už to asi nikdy neudělám - možná mi nesvědčí proto, že patří k teplým potravinám, které moc nepotřebuju. Wink Vločky mi nevadí ..
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 21. Říjen, 2010, 22:45:41 »

Přidám zkušenost s měřením a preparáty Joalis.

1. Dost peněz.... Ovšem nejcennější pro mě byla informace, že mám lepek na sliznici v nose a kasein zase v průduškách. To, co považuji za zradu, bylo doporučení jíst nadále vcelku "normálně" tzv. zdravější stravu (jako kozí produkty namísto kravských, třtinový cukr a med namísto bílého cukru, řízek raději přírodní atp. a hlavně za spoustu peněz preparáty.

Po poctivém užívání preparátů jsem se dokonale osypala - prý eliminace, no tak dobrá... Ale pak se mi rozjelo astma a byly mi předepsány kortikoidy, čímž mi konečně došlo, že tu něco nehraje....

Pak jsem selskou logikou 1 + 1 jsou 2 vyřadila ze své stravy kasein a gluten a začaly se dít věci! Začala jsem se uzdravovat bez preparátů.
Poslední chaotický bordel v mých pokusných dietách uklidil makrobiotický systém, podle kterého jsem zaujala stanovisko k cukru, moučným věcem, masu (i rybímu), přejídání atp. Učím se stále a snažím se vydržet mít silnou vůli a nevšímat si milionů medovníků (i těch celozrnných) ve výlohách, když je musím denně míjet a dělat, že tam nejsou, páč každý spapaný kousek přivolává astmatické potíže.
A na závěr postřeh: vůbec se mi nelíbí název First bussines company na preparátech Joalis.... drunksing

Hodně zdraví! Myšpule
Zaznamenáno
jiřík
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #21 kdy: 22. Říjen, 2010, 21:38:59 »

pro Ondřeje: Víš, Ondřeji alespoň pro mne se mi zdá zatím docela komplikované, tak nějak žít si makrobioticky na 90% nebo i 100%. Já už se o MB zajímám asi od svých 18let a teď je mi 27let-takže skoro 10 let. Momentálně mám ale pocit, že žiji, že se příliš v MB neposouvám dál po cestě životem -hlavně co se týče MB stravy-nebo že tápu, nebo že jsem uvízl někde na mrtvém bodě.
K makrobiotice jsem se dostal, když jsem shodou okolností v jednom brněnském knihkupectví otevřel od Průchové překlad Kushiho Makrobiotika a přírodní léčení a tu knihu jsem si tam prolistoval a prohlédl a zjistil jsem, že jde o velmi zajímavou věc (systém) určitě hodnou pozornosti. Najednou se mi všechno zdálo jasné, věci do sebe začaly zapadat a dávat nový smysl. Tu knihu jsem si koupil a doma prostudoval. Po přečtení té knihy a i dalších jsem si nějakou dobu myslel, že MB umí uzdravit snad každou nemoc, ale postupem času jsem zjistil, že tak jednoduché to zas není. Nějaký čas jsem kupoval a studoval jen MB literaturu (Průchová, Kushi), až jsem se dozvěděl o možnostech lekcí vaření, a tak jsem se rozhodl zajet na první letní středoevropskou makrobiotickou konferenci konanou ve spolupráci Kushi Institutem Amsterdam na Rusavě v roce 2002. Byl jsem tam celý týden. Byly tam zajímavé přednášky a lekce vaření(zvláště od Adalberta a Wieke Nelissenových a dalších lektorů). Jen jsem z toho asi moc nepochytytil, protože ty lekce vaření tam přednášely a ukazovali celkem dost rychle a já si sotva stačil dělat poznámky, jsem, boužel, pomalejší typ. Jó to je holt dynamický styl vaření a přednášení. Jak si se ptal na ten kurz MB vaření, po té konfě jsem byl 2*krát podlouhé době na kurzu... 
Zaznamenáno
jiřík
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #22 kdy: 22. Říjen, 2010, 22:02:24 »

...tuším u paní Naďi Dospíšilové (asi 2003 a2007nebo08)v Lužánkách v Brně. Myslím, že k ničemu to nebylo, ale, že by to bylo pro mne příliš velkým přínosem taky nemohu říct. Nejsem, bohužel, moc průbojný a ani nemám příliš dobrý organizační talent, a tak poprvé jsem tam byl sám a připravoval jsem, myslím jen gomasio, protože na větší akci jsem neměl odvahu přihlásit se. Po druhé jsem tam vzal jednoho neMB kamaráda a připravovali jsme jen pohanku s rýží, ale do žádné vetší akce jsme taky nepoušteli. Na dalších kurzech jsem zatím nebyl, ani zatím neplánuji.
Zaznamenáno
Aesculap
Newbie
*

Here and now, I am...

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #23 kdy: 25. Říjen, 2010, 21:03:08 »

Ahoj Jiříku, do MB nemám téměř co povídat, jsa teprve hledající ohledně výživy a celkové změny životního stylu. Avšak jisté kroky a stupně, kterými jsem za posledních 25 let prošel, mne snad opravňují popsat několik myšlenek, souvisících s tvým popisem přístupu a problémů (ačkoliv to poslední slovo není přesné, ale nechme to tak...) Wink

První, co mne napadlo - pokud ti pomáhají konzultace, které draze zaplatíš a preparáty, které draze koupíš a zkonzumuješ, tak je to v pořádku. Ale... Není všechno zlat, co se třpytí. S těmi preparáty zkus "šetřit", a to tak, že se jich zbavíš úplně. (Nemluvím o lécích na psychiku, to snad až ke konci!) Počteš-li si, zjistíš, že VŠE je z přírodních látek a zdrojů, tak proč potřebné nedodat tělu v přirozené, původní podobě? Což lesní zvěř žere preparáty, aby byla zdráva? Nikoliv...

Potrap knihovnu a zapátrej po nejběžnějších očistných kůrách z bylin. Dopřej tělu pohyb a povrchní očistu, koupel, sprchu, zkrátka to, co se vyplavuje povrchem těla (kůží, jazykem,..) Počti např. na internetu nebo v knize A. van Lysbetha (Jóga, ...) A začni.

Prováděj pročištění "šankprakšalána" (Pěkně rozepsaná je třeba zde: http://www.joga-online.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=136%3Adhauti&catid=6&Itemid=15 ) a nic nedbej na zprávy o usazeninách ve střevech...  Tongue

Pokud se tělo ozývá protesty, že něco nesnáší, tak jej do trávení nenuť...  A všeho s mírou.

No a pokud to všechno nové pro tebe není, třeba se to bude hodit někomu jinému.

Hezký den. A.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #24 kdy: 26. Říjen, 2010, 01:48:42 »

Citace
Což lesní zvěř žere preparáty, aby byla zdráva? Nikoliv...
Lesni zver nedela ledacos co delaji lide, i kdyz chapu jak je to mysleno. Lesni zver ma trochu jine vnimani, cinnosti, duvody proc je na teto planete atd nez clovek, A taky se nedoziva prilis vysokeho veku. Jasne, jsi clovekem si muzes vybirat jak budes zit. To je vlastne ta pointa, zkrz kterou se ucis. Lesni zver si vybirat nemuze. Zere na co je naprogramovana prirodou. Jako clovek si muzes vybrat cokoliv, vcetne toho ze budes zit jako lesni zver.
Citace
Potrap knihovnu a zapátrej po nejběžnějších očistných kůrách z bylin.
A to nejsou preparaty?
Citace
Prováděj pročištění "šankprakšalána"
To neni vhodne pro kazdeho.
Citace
Pokud se tělo ozývá protesty, že něco nesnáší, tak jej do trávení nenuť...  A všeho s mírou.
S tim souhlasim.
« Poslední změna: 26. Říjen, 2010, 02:00:29 od torquiose » Zaznamenáno

Aesculap
Newbie
*

Here and now, I am...

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #25 kdy: 26. Říjen, 2010, 13:52:10 »

To torquiose: Nějak nechápu, cos chtěl říci.
1.Ať je zvěř naprogramována k jakkoli dlouhému věku, nečte a tedy léčivky požírá intuitivně. Šlo jen o to...Nazveme to třeba "svůj vnitřní hlas". Není nutné to dále rozebírat.

2.Očistné kůry z bylin, které si člověk nasbírá, nasuší a používá z nich drogu, skutečně nejsou preparáty, alespoň ne takové, jaké mám na mysli, tedy průmyslově upravované a časo za nehorázné ceny.

3.Netvrdím, že šankprakšalána je vhodná pro každého, ale není mi jasné, proč by nemohla být vhodná pro jiříka. A pokud nebude, tak ať ji neprovádí, což jej někdo nutí?

4.Netoužím si zde krmit ego. Wink

Hezký den, A.

Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení