Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Potraviny z našeho pásma  (Přečteno 4393 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
ryntintin
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 31. Květen, 2010, 08:24:22 »

Ja som spomenul chlieb preto, že je dobrý zdroj polysacharidou a ešte prechádza aj kvasným procesom čím sa tiež obohacuje a mení sa aj tráviaci proces.
Čo sa týka závisloti na chlebe tak to bolo len v úvodzovkách.
Ako MB sledujem tiež je to len nejaké obmedzovanie a závislosť na tabuľkách....
Ale, kto je z Vás nezávislý......asi nikto takže je zbytočné o tom ďalej rozpisovať. Každý si hľadá svoju cestu.     

Zaznamenáno
El
Host
2 0
« Odpověď #16 kdy: 31. Květen, 2010, 10:19:54 »

mb neni zadna zavislost na tabulkach... to ze jsou tabulky,ktere usnadni nekomu orientaci v tom,jaka potravina ma jakou energii neznamena zavislost na nich. ja je napriklad nepotrebuju.ale jsou dobrym pomocnikem v zacatcich..  Na potraviny to nemusi byt hned zavislost,ale treba taky zvyk-zvyk mit k polivce chleba napriklad..
Zaznamenáno
agarek
Host
4 0
« Odpověď #17 kdy: 31. Květen, 2010, 12:54:00 »

Mě přijde, že mb je právě cesta k větší nezávislosti na nemocech, drogách typu cukr, lécích, mase, mléčných výrobcích atd.
A že právě mb suroviny, potraviny v sobě mají o dost nižší návykovost než jiné. S tabulkama to vnímám jako El.

A právě díky mb se organizmus přebudovává tak, aby sklony k závislostem byly nižší a organizmus byl odolnější a neměl takové sklony propadat závislostem i z hlediska větší vyrovnanosti energií v těle.
     Jinak pochopitelně lidský organizmus je na lecčems závislý, takže v tomhle ohledu jsme jako živé organizmy všichni "závisláci", ale nevidím moc smysl se zaobírat tím, že potřebujeme dýchat, přijímat jídlo, vodu atd.  Wink

Jak uvádí Kushi, že u drogově závislých, ale i např. závislosti na alkoholu a dal by se tam doplnit i cukr, v podstatě tam patří i např. káva atd. se většinou uvažuje o důvodech sociálních a psychologických ovšem důvody jsou především v extrémní jangové konstituci a kondici člověka tedy hypoglykemii.

Já vím jak vypadá závislost na chlebu a podle mě je to méně svobodná závislost než potřeba obilovin, což neznamená, že spousta lidí chléb může užívat a nemusí na něm být závislá, podle toho, obecně, zda člověk sklony k závislostem má větší nebo menší viz kvalita našich orgánů v těle a naše energetická vyrovnanost.

Já jsem před mb míval poměrně velké sklony k závislostem všeho druhu. Věděl jsem to o sobě a spokojený jsem s tím nebyl, že to tak mám. Když jsem si přečetl knihu Cukr a sůl, tak se mi hodně ulevilo, protože mi konečně někdo prozradil, proč to tak mám (hypoglykemie) a co s tím můžu dělat.

Makrobiotika je tedy pro mě systém, který vede k větší svobodě, určité větší nezávislosti v rámci možností toho, že jsem živý organizmus a v průběhu mb let na sobě pozoruju, že mé sklony propadat různým závislostem jsou o dost nižší než v minulosti.
     Možná se jen dostávám na nějaký standart, na který jsou někteří jiní lidé běžně u sebe zvyklí a za to jsem rád. Smiley
Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #18 kdy: 31. Květen, 2010, 17:13:21 »

Agarek: Dal jsem ti bod za tvůj popůlnoční příspěvek z 30.5.

Neon: Co se zase vrátit do doby, kdy byla ještě místo čísel jména? Bylo to zajímavější. Nezdá se, že anonymně se hodnotí o tolik víc... Nebo udělat kompromis a občas to přepínat? : )  Např. jeden týden bys viděl jména a další třeba jen čísla…

S tou závislostí jsem spíš jen tak žertoval, ale když už se to téma rozvinulo….tak konkrétní příklad. Jste třeba u  přátel (MB), kteří, mimo jiné (jak taky jinak), výborně vaří a samozřejmě dělají i některé věci (např. nejrůznější moučníky), které vy sami neděláte. No prostě odjíždíte s plnou krabicí pochutin... Nevím jak vy, ale já pokud začnu ochutnávat, tak se občas  „projím“ (aniž bych chtěl, prostě se neudržím) až na dno ještě ve vlaku. Jediné řešení pro mě je už s tím tak trochu počítat a nenechat si, za žádnou cenu, do té krabice nandat větší množství než malé, které bez následků dokážu zvládnout. Tož tak : )
Ještě bych dodal, že nemám pocit, že by se zrovna tahle věc během let měnila nějak výrazně k lepšímu a ani to už vlastně neočekávám. Myslím, že je to prostě tou výjimečností těch pochutin, že kdyby je člověk jedl třeba obden, nijak by s ním "nepohnuly". Možná není docela od věci mít širší záběr v tom co kdo jí.
« Poslední změna: 31. Květen, 2010, 17:24:45 od Wl » Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení