Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Cukrová mystifikace ze strany médií  (Přečteno 1373 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
4 0
« kdy: 01. Červen, 2010, 09:31:23 »

Dneska jsem málem spadla ze židle, když jsem si na netu přečetla následující odstaveček:
-------------------------------------------
Mýtus: Cukr do zdravé výživy nepatří

Cukr je v kuchyni prakticky nezbytný. Mnoho potravin bychom bez něj ani nepozřeli, představte si třeba koláč nebo zmrzlinu bez cukru.

Cukr však také vyrovnává chutě u zdravých potravin a s jeho pomocí je tak do sebe dostanete snadněji. Zjednodušeně řečeno, pokud vás cukr donutí sníst zdravé věci, pak může být s trochou nadsázky zařazen do zdravé výživy.

(...)
-------------------------------------------
Celá tahle krása je na idnes.

Jaké vyrovnávání chutí u zdravých potravin? Vždyť o tom mluví, jako by to bylo něco bez cukru nejedlého..
A pak taky zneužívá slovo "zdravý".. zdravá potravina, zdravá věc, zdravá výživa... až se mi dělají osypky, kdovíco tím autorka zamýšlela.

Nejvíc mě na tom mrzí, že si to lidi přečtou a pak mi budou argumentovat stylem "ale v novinách psali, že bez cukru to nejde..." Chjo.
Ale my víme své, akdyby to nebylo tak tristní, tak by to mohlo být i vtipné, ne?  Grin Sad
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 02. Červen, 2010, 09:09:05 »

Pauli, na tyhle bláboly na idnes jsem taky jen nevěřícně valila oči  Eek. Jako vtip by to bylo docela dobré... jenže jak píšeš, spousta lidí to bere jako fakt, kterým se pak řídí... bez cukru to prostě nejde a tečka. Stejnou zkušennost mám se spoustou lidí, kteří jsou naprosto předvědčení, že když si něco koupí v prodejně zdravé výživy...tak to prostě musí být zdravé...jako třeba ovocný nápoj Kubík...ve kterém je více cukru než v Coca cole, müsly tyčinky s jogurtovou polevou.....a spousta jiných rádoby "zdravých" potravin ...určených zejména pro děti, což je na tom to nejsmutnější....a maminky to jdou v dobré víře do té zdravé prodejny svým dětem koupit ....
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #2 kdy: 02. Červen, 2010, 14:56:03 »

Dievčatá, ja som dnes čítal v aktualitách článok s názvom "7 mýtov o škodlivosti vložiek a tampónov"... Netreba si to pripúšťať, farmaceutický priemysel sa bojí vzdať ziskov...
Ale späť ku strave : Nepripúšťajte si ani to. Inak skončíte so žalúdočnými problémami ako ja - lebo až príliš ma znervózňovalo to, ako média klamú svet (hlavne ohľadom zdravia). Ak chcem prežiť, nemôžem si to pripúšťať, lebo... nebudem tráviť  Wink, nakoľko neviem stráviť ani tie svine...  Grin
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení