Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: hmyz  (Přečteno 2240 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
ira
Host
0 0
« kdy: 28. Červen, 2010, 18:43:27 »

Narazil někdo z Vás v mb odborné literatuře na nějaké stanovisko ke hmyzu jako potravě? Náhodou mne to napadlo, když jsem dceři vyprávěla pohádku o vlaštovkách... Very Happy
Ale nějak se mi to zarylo do hlavy a nějak mě nenapadá žádný důvod, proč by nebylo prospěšné občas spolknout pár mravenců... ?
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #1 kdy: 01. Červenec, 2010, 08:36:09 »

Odborné stanovisko.....................takových budou hromady, ale k čemu?
Jestli máš chuť na mravence, je to na tobě.
Jestli Verunka, ať si dá.  Wink
Akorát mravenci s tou svou kyselinou asi lahůdka nebudou a jsou moc prťaví. V každém případě nás informuj, co jste přidali do jídelníčku.
 Smiley
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 01. Červenec, 2010, 15:18:14 »

Třeba poskytuje odborné stanovisko pan Kushi, zapátrala bych v té knize o využití potravin jako léčebných prostředků, mám na mysli tu knihu, co zpracovává tradiční asisjské léčebné postupy na různé problémy jeden za druhým. Nevím teď jak se ta kniha přesně jmenuje, ale prý (prý proto, že jsem to nečetla, jen z doslechu slyšela), prý je tam třeba i návod, jak si coby léčebný prostředek upravit krtka. Když jde krtek, tak proč by nešli mravenci?  Very Happy
« Poslední změna: 01. Červenec, 2010, 15:22:36 od lehu » Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #3 kdy: 01. Červenec, 2010, 16:17:13 »

Krtka nééééééééééééé,
krteček má lopatku, kalhotky, kamarádí s myškou, ježkem, žabkama....
je kamarád, umí lecos opravit a krásně se směje.
Navíc ten hebký kožíšek....
Krtka nééééééééééééé
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 01. Červenec, 2010, 20:20:43 »

Je tam (kdybys ho někdy potřeboval, tak nezapomeň, že je třeba ho "důkladněji" propéct. myslím, že až na popel. to víš, lidový recept... o ježkovi ani slovo, s žabkou už si tak jistej nejsem.., ale myška z toho tuším taky vyšla ještě dobře). Je to každopádně poblíž receptů, kde se radí, kterak správně jíst zlato, stříbro a drahé kamení... Potraviny lék náš vezdejší se to jmenuje. Základní kniha.
« Poslední změna: 01. Červenec, 2010, 20:22:34 od Wl » Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 01. Červenec, 2010, 20:22:41 »

Teda fuj! Vrahouni!!!Chudák krteček a spol., a hmyz taky-fakt je že Hugh z Rivercottage dlabal s kamarády slimáky, kteří jim sežrali salát-tak budiž-ale ostatní zvířátka ne!s kalhotkama ani bez nich Wink
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 01. Červenec, 2010, 20:26:39 »

Citát: Život není peříčko.

P.S. Nepojedeš do Jedlové?
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 01. Červenec, 2010, 23:09:43 »

Hm, zvláštní, jak rychle se to dostalo od členovců rovnou k obratlovcům (když pominu ty měkkýše slimáky)... Wink
Jen mi trochu vrtalo hlavou, proč se, alespoň podle mých informací nevzdělance, téhle sféře MB vyhýbá, když je zrovna hmyz, respektive mnohé jeho druhy, taková nepřeberná zásobárna docela významných živin. A navíc v Japonsku narozdíl od nás docela nezapomněli na prehistorické chutě sběračů a běžně ho baští, takže mi není docela jasné, proč Kushi nebo Oshawa vedle všemožných druhů mořských řas, které pro běžného západního strávníka nejsou většinou ničím, co by důvěrně znal, nevylovili i nějakého toho cvrčka, nebo bource morušového. No nic - cogito ergo sum - takže se od přemítání možná rovnou přesunu k aplikaci  Smiley
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 26. Červenec, 2010, 18:41:39 »

já na to nejsem, ono tak jako křupne, když to člověk zkousne a na to já nemám žaludek..
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení