Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Contessa vari, az sa jej z hlavy pari!  (Přečteno 7946 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Vilsa
Full Member
Pohlaví: Ženské

266224368
Zobrazit profil WWW
1 0
« kdy: 10. Červenec, 2010, 17:14:42 »

Ahojte ludia dobrej vole,

volam sa Silvia (prezyvaju ma vseliako, napr Sisa, Vilsa, Vilsinka....) a pochadzam z malebnej betonovej dzungle na zapadnom Slovensku- z Bratislavy. Papat zdravsie som zacala asi pred pol rokom a kazdym dalsim navarenym obedom sa citim viac hrda na svoj tanier, ktory sa blizi k tomu optimalnemu Smiley

Na Slovesnku mam malo spriaznenych dusi, o makrobiotike tu zacinaju ludia hovorit len zbezne, preto som zacala s kurzami v Brne, kde ma velmi k takemuto vareniu inspirovali.

Kedze varim pre seba a svojho priatela a jedinou pomocou su mi vlastne knizky, internet a obcas nejaky kurz, bude fajn, ak sa tu s Vami vsetkyyymi poradim, ze co a ako vylepsit, lebo mnoho veci mi este nejde.

A zabudla som povedat taku drobnostku....mam 21 rokov, bavi mam varit a papat a zaujimam sa prave o suvis stravy a psychiky.

Dakujem za pozornost! Tongue
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 11. Červenec, 2010, 13:41:58 »

Prajem krasny den,

zajtra sa chystame na dovolenku a ja rozmyslam, co tam budem pri mori varit... Beriem si Robi "maso", a tempech, a urcite si tam kupim nejaku rybku, mnam! Z obilnin asi ryza, bulgur, mozno jahly...

Inak ma napdlo, ake pikles, si robite takto cez leto?? Mozte mi poradit, lebo s tymto mam ja najvacsi problem Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 11. Červenec, 2010, 14:00:34 »

Nejvetsi problem s pickles?
Ja si robim jakekoli.. proc je v tom problem?

Na cesty si beru komplet vybavu - sojovku,sul,miso,olej,slad apod.
Ty suroviny jako kuskus, testoviny tam jdou pomerne lehce sehnat.
Bilkoviny resim lusteninama, hotovky jako tempeh, tofu na cestach moc dlouho nevydrzi.
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 11. Červenec, 2010, 15:43:29 »

No problem to je pre mna, lebo nemam inspiraciu, co ako v akom pomere dat a kolko nechat pod tlakom... Nejak nad tym moc premyslam.
Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #4 kdy: 11. Červenec, 2010, 17:28:26 »

Ber nebo vař to, co je pak nejrychleji hotové. Jak psal Neon - kuskus, bulgur, normální rýže,těstoviny//červená,hnědá čočka,jestli máš dobrou termosku (jako ledničku),tak si vem něco hotového, jak jsi psala nebo i tofu, seitan, dobrušské pickles a další věci.... Ryby, zeleninu,ovoce a nějaká semínka koupíš.
Pickles ale klidně uděláš. Např. hodně rychle jsou ředkvičky nebo bílá ředkev nebo salátové okurky. Nastrouhat nebo nakrájet posolit, chvíli nechat v teple, zkysnou a máš to.
Prostě teď jedeš na dovolenou, nemusí to být dokonalá MB.  Tu perfektní si zase uděláš doma, ne?
Bon voyage!

P.S. Já si většinou beru pro jistotu i nějaké umebošky a kuzu. Hodí se i řasy a banča.
« Poslední změna: 11. Červenec, 2010, 19:46:00 od Wl » Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 26. Červenec, 2010, 18:37:13 »

ahooj!ráda tě poznávám..
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 18. Srpen, 2010, 01:03:55 »

Ahojky aj ja teba! Smiley

Ach, ludia, som sklamana Sad Kupila som si pred par tyzdnami novy rucny mlyncek na muku a nie som s nim vobec spokojna Sad Bol dost drahy a su s nim len utrapy, bud nemelie vobec alebo len na hrubo...  Roll Eyes

Varit sa mi ale dari v celku dobre. Dokonca ku mne zacinaju chodit moji znami sa najest, co nie su makrobiotici! Smiley Takze slavi sa uspech v mojej kuchynke, haha Cool

Snad sa mi sem podari zavesit nejake fotky, rada si moje vytvory fotim  Motyl
« Poslední změna: 29. Srpen, 2010, 22:14:43 od Vilsa » Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 18. Srpen, 2010, 01:06:07 »

A dokonca aj pikles mi ide! Wink Vacsinou robim stale podobne- mrkvu, daikon, cibulu, kapustu...a tak, minule som skusila i "kvasaky", kvasene uhorky, jedny sa mi podarili a druhu volako zhnili  Funny Lebka snad nabuduce budu opat tak chrumkave
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 29. Srpen, 2010, 09:07:12 »

Jen tak dál..
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 02. Září, 2010, 10:11:42 »

Ach, ako rada by som bola na tom so situaciou na SR ako u vas v Cechach- same makrobio kluby, vela fanusikov tohoto stravovania a zivotneho stylu, dovolenky s takouto stravou a komunitou... Proste skvele! Smiley

U nas to ide pomalinky, mam pocit, ze tu stoji cas, iba par ludi vyvyja usilie o nejake kurzy a aj tak doverujem viac Cechom ako som uz tu na fore pisala- mate viac skusenosti, sa mi zda.

Teraz chodievam casto do Brna, na kurzy, ci na masaz shiatsu, ktora mi bola tu odporucena. Nepojde niekto z vas na "kavu" (obilnu ovsem  Kouleni Ocima ) alebo aj sushi, ci cokolvek? Smiley

Kludne napiste, nieco vymyslime  z71
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 03. Září, 2010, 14:24:59 »

Ber to pozitivne, od toho jsi na Slovensku prece ty, abys to rozjela! Smiley Nacerpas info u sousedu a predas u vas... Ja myslim, ze energie na to mas furu, pripadas mi tak spravne akcni!  cheer

Nic neni ze dne na den, ale pomalu a postupne..  Wink A urcite se vas objevi vic..
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #11 kdy: 03. Září, 2010, 14:27:25 »

Jinak se tesim na ty fotecky tvych mnamek!  Very Happy

Ktery rucni mlynek na mouku sis poridila? At vim(e), co pripadne nekupovat.. Doporuceni, i negativni, jsou vzdycky vitana!  Smiley
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 03. Září, 2010, 15:24:02 »

No ja sem rada nieco dam, len neviem ako  Grin kto mi poradi s obrazkami, hmm?

pauli, to je mlyncek dovezeny z Madarska, znacku neviem, no mal tam nazov Kombi (je to mlyncek aj vlockovac). Nechcem ho tu ociernovat, lebo som nahlasila vady a hned mi ho sami odviezli a zreklamovali, teraz len cakam kedy mi ho vratia, kedze maju dovolenku  63

No ja by som to tu aj rozjela, len este mi kopec vedomosti chyba, ale sak sosam ich sosaaam  brokolice
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #13 kdy: 08. Září, 2010, 22:56:50 »

Ludia sa ma casto pytaju ci ta makrobiotika nejde do penazi. Ja im odpovedam vacsinou, ze jedlo sa da zohnat pomerne lacno a kvalitne, ale tie pomocky  Grin suribachi, japonak, tlakac, rozptylka, teraz kupujem nove taniere pekne, nech je radost z nich papat...ach je tam toho Smiley

Zhanam ale uz dlho predlho nejake kvalitne panvice BEZ teflonu. Vie mi niekto poradit nejaku? Moze byt liatina, smalt, keramika... Nejak sa mi na nete moc ponuky nezobrazuje, mozno u vas skor kupim. Lumik
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #14 kdy: 12. Září, 2010, 01:46:03 »

Jejda jejda, ja hlava derava! Zabudla som sem napisat> Ja uz som napiekla moj 4ty chlieb z kvasku, ktory zije!!  dancing
Vola sa Ruzena, lebo sa "narodil" na jej meniny  je pekny silak  Wink akurat teraz som 5. chlieb vcera pripalila lebo som nan pri pocitaci zabudla.... Roll Eyes

Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení