Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Zoubky moudrosti- osmičky  (Přečteno 4882 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« kdy: 14. Červenec, 2010, 21:12:00 »

Ahojte,

nikdy jsem s osmičkama problém neměla, ale už nějakou dobu mi s přestávkama roste horní pravá osmička. Pořád to bylo ok, je normálně proříznutá..od včera se v ní zas něco děje jenže mě od ní bolí tvář- tlačí tam na sval ... auky auky, pusu pořádně neotevřu..  tak bych ráda věděla, jaképak orgány mají spojistost s osmičkama a co stím ?

moc moc děkuju Smiley
Zaznamenáno
Magda
Newbie
*

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 14. Červenec, 2010, 22:21:26 »

Ahoj...mám ten samý problém, ale se spodní osmičkou...už jsem to tu řešila...
Vyplachuju šalvějí a bolest postupně odezní...
Zubařka mi ji chtěla vytrhnout, ale je to zdravý zub, takže jsem to odmítla...
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 14. Červenec, 2010, 22:26:01 »

Když mi kdysi rostly zuby moudrosti, tak jsem měl taky napuchlou pusu a bylo to auky auky. Nevím jaká je spojitost s orgánama, ale rostlo to se zánětem a pomohl kulatý kartáček s důkladným pročistěním. Po několik dnů odtékala krev při čištění a bolest ustupovala. Snad zkušenost pomůže.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 15. Červenec, 2010, 11:50:23 »

Zánět tam nemám.. ale když si tam sáhnu prstem, tak cítím, jak je ten zoubek hodně vzadu. V práci jsem to akorát chladila..přes noc to trošku oteklo.  jinak mě vůbec nic nenapadá co s tím. K zubaři se nechystám, protože by mi do toho hned chtěli píchat a trhat..  Cry
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 15. Červenec, 2010, 12:48:17 »

Ahoj El, já myslím, že by osmičky mohly být orgánově spojené se srdcem (myslím, netvrdím na 100%).
Zaznamenáno
Marky
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 15. Červenec, 2010, 13:35:02 »

Ahoj El,

mám ten samý problém, taky jsem to tu už řešila. Roste mi horní pravá osmička, ale bohužel šikmo přímo do tváře. Dvakrát už se mi stalo, že mi tu tvář zevnitř poranila a jak se tam dostalo jídlo, vytvořil se zánět a bolelo to dost. Nemohla jsem skoro otevřít pusu a kousání byl problém. Poprvé mi dala zubařka na vybranou: trhat nebo zbrousit+vyčistit, tak jsem si vybrala to druhé a za pár dní byl klid. Asi po půl roce se to stalo znovu a to už byla zubařka nekompromisní, chtěla mi ji vytrhnout. Tak tak jsem se z ordinace dostala i se zubem :-) Za pár dní to zase odeznělo. Myslím, že jsem vyplachovala slanou vodou a použila jsem i desinfekci.

Mám pocit, že osmičky souvisejí se srdcem a tenkým střevem. Zkoušela jsem se na ten problém dívat i z pohledu etikoterapie, která mě nasměrovala na oblast vztahů s muži v mém životě. Přišla jsem na to, že jsem měla opravdu v obou případech neshody s otcem. Od té doby se to zatím neopakovalo. Zub tam je a zatím je klidný :-)

Hodně štěstí přeje

Marky
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 15. Červenec, 2010, 22:09:27 »

tak vás asi nepotěším-taky jsem si pořád "léčila" zub, až z toho vylezla vedlejší osmička-a ta tlačila až do ucha a na čelist-tak nebylo jiné řešení, než to na čelistní chirurgii vytrhnout-bohužel se to neobešlo bez dvou injekcí, ale pak už jsem to s bolestí chlapsky vydržela...no holt to někdy jinak nejde. osmičky jsou potvory a často rostou kde nemají, protože prý nám k ničemu nejsou (?).,  tak držím palce! Wink
Zaznamenáno
Bystromila
Host
1 0
« Odpověď #7 kdy: 15. Červenec, 2010, 23:28:33 »

Narostly mi všechny 4 osmičky a žádná ne bez problémů, už mám jenom jednu, ostatní 3 šly chtě nechtě ven, protože narostly poněkud nekorektním způsobem - jedna naležato a vybourávala mi z dásně sousední 7 a 6, další rovnou zkažená a ta třetí (dolní) pro změnu tak veliká, že jsem po tom, co konečně přestala růst, měla mezi horními a dolními zuby mezeru půl cenťáku při zavřené puse a prostě se s tím nedalo normálně lidsky jíst. Poslední mi zůstala a je v klidu. Ale když rostly, nebylo to nic příjemného a v případě obou dolních se to neobešlo bez proříznutí kapsy, která se utvořila vzadu za novým přírůstkem a normálním propláchnutím či kartáčkem se nedala vyčistit, chirurgickým skalpelem.
Jinak osmičky, alias zuby moudrosti za normálních okolností rostou kolem 21. roku života a  souvisí to s dospělostí jedince, se zakončením třetího sedmiletého životního cyklu.
Horní osmičky mají energeticky souvislost s těmito orgány a částmi těla: duodenum, rameno, loket, vnitřní ucho, srdce, tenké střevo, psyché, CNS
Dolní osmičky mají energeticky souvislost s těmito orgány a částmi těla: rameno, loket, tenké střevo, ucho, periferní nervy , srdce

Z pohledu klasické zubní medicíny jsou nám k ničemu proto, že jsou ve většině případů problematické po celou dobu svého růstu, mnohdy i poté, co jsou dovyvinuté a už dál nerostou a z valné části končí komplikovaným vytržením.
Pokud není zbytí a je potřeba je vytrhnout, je nutné netrhat najednou víc než jednu, protože z energetického hlediska je už i vyndání jedné osmičky šok a v případě odstranění dvou a více najednou jsou pravděpodobné komplikace v podobě nevolností až příznaků šoku.
 761
« Poslední změna: 15. Červenec, 2010, 23:30:49 od Bystromila » Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #8 kdy: 16. Červenec, 2010, 07:36:35 »

Já si určitě nemyslím, že osmičky jsou zbytečné zuby.. protože s přibývajícím věkem zuby ubývají, tak jsem ráda, že jich je tolik..  Wink tohle je moje čtvrtá. S tou druhou horní problém nebyl, protože vyrostla na místě vytržené 7( ta byla vytržená v dětsví) , dolní byly úplně ok. 

Tahle je normálně proříznutá, žádná kapsa, žádný zánět... "jen"  to tam tlačí... bolí to, ale ne tak jako když bolí zub...

Moc děkuji za info Bystromile- to jsem přesně chtěla vědět. Pokud se nemýlim, tak teď je období , kdy se čistí srdce a tenké střevo.. takže chápu, že to roste teď.

Jde mi hlavně o to, jak tohle ovlivnit makrobiotikou... nespokojím se s tvrzením, že jsou s tím problémy a pak je lepší ji vytrhnout..

Zatím s tím nedělám nic- jen čistím a snažím se žvýkat a otvírat pusu..  Grin 

Napadá vás něco?

Zaznamenáno
Bystromila
Host
1 0
« Odpověď #9 kdy: 16. Červenec, 2010, 12:14:01 »

Napadá mě, že kromě toho co už děláš to chce nechat tomu čas, stejně jako jinému čistícímu procesu, podpořit to makroškou bez úletů, což v Tvém případě, myslím, není problém:-) Prostě se obrnit trpělivostí.
Já osobně nemám celkově zuby nic moc, ale i tak jich mám ještě 28 svých, byť se spoustou plomb (cukrové dětství a ještě nějaký čas i potom, než jsem potkala MB) a tak i výše popsaný stav mých ex-osmiček tomu odpovídal.
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #10 kdy: 16. Červenec, 2010, 13:56:58 »

Píše se tady o podpoře makrošky bez úletů. Tak možná pokud se dotyčná osoba nějakou chvíli stravovala extrémně nebo jak to říct, tak se nyní někde něco čistí a projevuje se to na dráze, na jejímž konci je zoubek a ten bolí. Možná. Nebo pokud je příčinou bolesti růst, tak to pak jo, ale stejně by byla škoda trhat. Možná jen zoubek zlobí jako zlobivej chlapeček, ale brzy vyroste a dostane rozum a jak bude k užitku panečku!
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 16. Červenec, 2010, 15:13:57 »

Z extrémů to nebude.. , bolí opravdu z růstu, je zdravej..  oteklé je to pořád stejně( trošku, poznaj to jen lidi co mě znaj)..  nezhoršuje se to..  tak jsem zvědavá , kdy se zoubek umoudří a vleze někam, kam se líp vejde.. 
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 17. Červenec, 2010, 10:41:15 »

Hlásím pokrok Smiley dneska už to není oteklé..
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 17. Červenec, 2010, 11:57:24 »

To je skvělé Smiley Držím Ti palce, abys osmičky zachovala pokud možno v plném počtu.
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 27. Červenec, 2010, 20:42:08 »

hihi, zrovna mi dneska vyprávěla babička, jak její sestřenice neteř nebo co měla babičku..
babičce bylo 90, když jí chytly zuby, tak se jelo na pohotovost a nikdo tam nic nenašel..
ale bábína furt trvala na svém, že tam něco musí mít, že jí to bolí..no a nakonec se přišlo na to, že jí v 90 letech začínají růst zuby moudrosti..
jojo, někdo zmoudří opravdu pozdě, hihi
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení