Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: hubnutí  (Přečteno 5739 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
1 1
« kdy: 06. Srpen, 2010, 19:30:21 »

Ahojky!
Tak jsem se vrátila z mé 14ti denní dovolené, kde jsem nemohla jíst mb a nestačím se divit. Přibrala jsem 3 kila (taky jsem jedla dost nezdravě, ale jinak to prostě nešlo.. jelikož jsem bydlela v rodině a u nich jsem jedla a zase jsem si nechtěla říkat, že to nechcu, nemůžu atd.. příště už by mě mezi sebe nevzali..) Eek Roll Eyes Poradí mi někdo jak co nejrychleji zase zhubnout na původní váhu před odjezdem? Řekla bych, že jsem po těch 14 dnech asi dost zahleněná..  Huh? Prosím prosím poraďte mi někdo nějakou dietku, kde bych se moc netrápila hlady, ale zároveň bych shodila přebytečná kila a taky něco toho čistícího.. A taky kdyžtak nějaká cvičení.. Prostě cokoliv, co vás napadne. Budu vám moc vděčná! Thx  Smiley
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 06. Srpen, 2010, 20:17:28 »

Ahoj, nejrychleji to frčelo (kila dolů) bez živočišných potravin.... Ale je to subjektivní zkušenost, tak nevím, jestli je to univerzálně funkční.

Pokud jsi rychle nabrala, obecně se nedoporučuje rychle shazovat opět dolů (prý kvůli přetěžování jater), ale bohužel si nepamatuji info zdroj....

Myšpule
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #2 kdy: 06. Srpen, 2010, 20:33:01 »

Cokoli co mě napadne? Nemůžu si pomoct, ale napadá mě co takhle se vrátit k makrobiotické dietce Wink
Já osobně a drtivá většina makroušů co znám, tak spíše řešíme (řešili jsme) jak přibrat - ale možná to není tak "jednoduché" pro všechny.
A pohyb? Cokoli co tě baví přece.. nebo ti mám ordinovat kolo, brusle, procházky, plavání, práci na zahradě, na poli, v domácnosti? Wink
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 06. Srpen, 2010, 21:16:32 »

myspule: maso jsem nejedla... Já maso nesnáším  Very Happy Ale spíše takové vci jako zmrzlina, amolety, marmeláda, dezerty apod..

neon: jj, zase jsem na mb jídle jako vždy.. ale nevidím žádnou změnu.. Spíš mi přijde, že ještě přibírám  Roll Eyes Tak s tím přibíráním vám závidím, já potřebuji zhubnout.. Achjo, jsem z toho celkem něšťastná.. Doma cvičím - sklapovačky, kliky, dřepy, různé cviky na břicho, nohy apod.. Chodím na procházky, občas na kole.. Možná jím hodně ovoce.. Asi bych ho měla úplně vysadit, i když nevím, jak dlouho to vydržím.. Zvykla jsem si v tom Holandsku jíst mnoho a teď to provozuji i doma.. Roll Eyes A není nějaká mb dieta? Mám zkusit ten rýžový půst?
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 07. Srpen, 2010, 22:03:13 »

pardon, já považuju za živočišné potraviny i mléko a vejce a vše, co tyto suroviny obsahuje. Tedy obvykle i zmrzliny, omelety apod....

MB je také dieta.
Myšpul
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 10. Srpen, 2010, 20:08:57 »

já na makrobiotičku zrovna nevypadám..taky bych snesla ještě tak pět až sedm kilo dolů, ale nechávám tomu čas..
osobně si myslím, že nejdůležitější je nejíst večer a trošku cvičit..(ani jedno se mi moc nedaří..)
Zaznamenáno
ira
Host
1 0
« Odpověď #6 kdy: 11. Srpen, 2010, 11:20:27 »

A co to prostě pustit z hlavy a mít se ráda taková, jaká jsem? Wink
To pak, jestli má někdo něco navíc, svleče to jak na jaře kabátek.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #7 kdy: 11. Srpen, 2010, 12:26:50 »

no já nevím, ale je pravdou, že po počátečním velkém váhovém úbytku v pre-makrobiotickém (=ještě striktnější než MB) a posléze MB období jsem zhubla 14 kg. Což se mi samozřejmě velice líbilo, pocházejíc z poměrně baculaté rodiny a majíc tytéž stravovací návyky a tloustnoucí tendence. Načež se tělo nejspíš rozkoukalo ("aha, tak takhle to je, teď už nebude žádné mlíčko, cukříky, zmrzlinky, pizzy, palačinky,  uzeninky, ...?"), přizpůsobilo a po 2-3 letech mi začala váhová ručička zase pomaličku šplhat nahoru.
Ale je to leností, kdybych cvičila poctivě každé ráno a nejedla tak velké porce (ne, že bych se vyloženě přejídala, ale když já mám pořád hlad), zůstala by váha pěkně na místě.

Podle mě každý z nás, kdo měl o nějakých těch pár kilo navíc než by si představoval, má ten problém, že tělo si to pamatuje a v momentu, kdy povolíme ve snaze (cvičení, chůze, aktivita, jídlo, ne na noc, ...) šups a tělo dorůstá do rozměrů, jakých jednou nabylo.
Myslím, že jsem jednou někde četla, že tukové buňky maj zatraceně dlouhou paměť. Wink (Škoda pro nás.)

Konkrétně moje dieta, co si ordinuju vždycky, když cítím, že to není OK: pryč s veškerou moukou (i kváskový chléb a jakékoliv "pečivo", ovocem, omezit rýžové mléko a dezerty a ořechy (včetně tahini, mé závislosti). Rybu si s radostí dám, spoustu zeleniny, ... hýbat se (krátký ranní běh, schody vyběhnout místo vyšlapání, včerní procházky, trocha kola, ...) a hlavně zaměstnat hlavu a nemyslet na to, jak jsem pořád ještě nezhubla.

Držím palce!
Zaznamenáno
Dei
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 11. Srpen, 2010, 13:04:17 »

sousím s poulinoum, když jsem začla s mb, zbuhla jsem za 3 měsíce 12 kilo, po roce a půl jsem to skoro zase vše nabrala, neb jsem měla pořád hlad Smiley ale pak se to zase srovnalo a standartně jsem se pohybovala od 56 do 60kg (v nejhorším případě). mě nejvíc pomáhá jeden den rýžový půst a potom nastolit mb, bez pečiva, zbytečných tuků a přebytečných sladkostí, nepřejídat se. plavat. ted 18 dní po porodu si říkám, kdy už budu mít dost sil na to, si pořádně zacvičit, abych zhubla to, co mám navíc. není to nic tragického, ale je to znát na oblečení Smiley kolik to je nevim, neb nemám váhu. tak zdravé a štíhlé mysli zdar Smiley
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 11. Srpen, 2010, 19:25:23 »

Ahojte.. No já zjistila, že to, že přibírám možná bude ještě někde jinde.. Asi mám hodně zahleněný tělo, jelikož jsem teď měla velké křeče v břichu a měla jsem ho nafouklý jak balon (o 6 cm víc v pase než ráno) + problémy s trávením Roll Eyes Plánuji jít k doktorovi, aby se podíval na to moje střevo, jak to s ním vypadá.. Možná půjdu na hydrocolon terapii - "střevní sprcha", slyšela jsem na to skvělé ohlasy (co si o tom myslíte?).. Tyto křeče jsem měla i v minulosti když jsem se stravovala ještě normálně, to jsem se vždycky nemohla ani pohnout jak to bolelo, ale při mb jsem to už neměla a teď znovu, i když ne tak silné.. Někde jsem četla, že ve střevě můžeme mít nánosy až 2 kg Eek Tak uvidíme no.. + možná i kvůli tomu zahlenění mám problémy s menstruací (hodně nepravidelná, někdy vůbec atd..)..

Prostě musím to teď nějak pořešit.. Myslím si, že vše mi ze vším souvisí - ekzém, menstruace, bolení břicha, špatné trávení, akné.. Jen bych potřebovala nějakého odborníka, který by mi s tím pomohl, já sama nevím co s tím.. Zas se bojím nejít k doktorovi, že bych něco zanedbala a pak bych mohla mít velký problémy, ale zase nechci jest žádný prášky ani nechci injekce na menstruaci (z pohledu mb je to špatné).. Je tu někdo, kdo by mi s tímto poradil? Myslíte, že by to úplně striktní mb vyřešila vše? A opravdu se nemám čeho bát?

Jinak ohledně toho přejídání.. Asi mám trochu podobný problém a to se sladkým a ovocem.. Ráno mám kaši, pak to do oběda většinou vydržím, ale nejhorší je to odpoledne po obědě.. Honí mě mlsná a sním kde co Roll Eyes Většinou klidně celej sáček kukuřičných plátků 100 gramů.. A k tomu ještě nějaké to jablíčko, broskvičku, pak třeba ještě kváskový chleba s džemem (bez cukru) - klidně i 2 i 3 krajíce..  Embarrassed Furt nějak nevím, jak s touto odpolední chutí zatočit.. Furt myslím jen na jídlo, asi mi to ještě zůstalo z té dovolené, tam jsem se naučila hodně jíst (holanďané jsou prostě nenažraní Very Happy) Roll Eyes

Napište mi prosím prosím někdo přesnou mb dietu třeba na týden (co si vaříte na snídani, oběd, večeři, co jíte mezi tím, svačinky atd...).. Grin Potřebovala bych něco přesného, protože pak nevím, jestli to možu, to ne apod.. Byla bych vám moooc vděčná Tongue S tím běháním asi začnu, přemýšlím i o chození do fitka.. Já prostě nesnesu to, že mám o 3 kg navíc.. Když jsem jedla normálně, tak jsem byla krásně štíhlá (55 kg) a teď.. achjo.. Sice jsem zase dost vysoká - 173 cm a váha po návratu z Holandska cca 63 kg (nevím, kolik mám teď, nemám tu váhu - teď jsem na chatě). Ale chci mít zase rovné bříško!!!
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 11. Srpen, 2010, 22:08:04 »

hm, Ajko, tak tohle bych rozhodně nepodceňovala. Co takhle k doktorovi celostní medicíny? Takový příjemný kompromis mezi echt doktorem a mb poradcem.

Na hydrocolon bez porady s lékařem (ať už jakýmkoliv) nechoď, může ti to pomoct jako definitivně tě dorazit, přece jen je to drastický zásah do těla a bez správné úpravy jídelníčku poté to může skončit docela fiaskem. Tedy dle mého skromného názoru a podle toho, co mi můj naturopat (TČM) k tomu řekl.

Vlastně jsem měla dost podobné problémy a praktická lékařka na to, že píchání v břichu časem přejde..  Eek Toliko k normálním doktorům.
Injekce na menses nejsou špatné jen z MB pohledu, ale z jakéhokoliv pohledu a navíc se jimi problém nevyřeší (vyzkoušeno).

3 kg? Ty si snad děláš srandu, ne?  Rofl << Nic osobního. >> Co takhle zbavit se váhy jako Dei? Wink
Při 173 mít 63 není nic enormního..
No, ale jak jsem řekla, být tebou, tak tu váhu tolik neřeším. Spíš se zaměřím na ty vážnější věci jako je zdraví... to totiž máme jen jedno. A uvidíš, že jak se dostaneš z toho všeho, o čem tu píšeš, váha se ti upraví sama.

Žel ti žádného českého doktora celostní medicíny nemůžu z vlastní zkušenosti doporučit, ale v Praze by mělo něco být (Google) nebo třeba tu je někdo, kdo bude vědět...
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #11 kdy: 12. Srpen, 2010, 10:19:01 »

paulina, díky.. Na googlu jsem si vyhledala doktora celostní medicíny a napsala maila p. Zerzánové. V pátek mám cestu přes Brno, tak pokud bude mít čas, tak mě možná prohlédne.. Uvidíme, co odepíše..

Wow. To jsem nevěděla, že je to tak nebezpečné.. Každý to chválí.. Roll Eyes Ale těch nánosů bych se nějak potřebovala zbavit, no.. Ale asi by to mělo jít pomalejší cestou, viď? Já myslím, že všechny ty mé obtíže jsou kvůli tomu zahlenění a překyselení organismu..

njn, ale přibrat 3 kg za 14 dní... A já chci mít zase rovné bříško.. Ale oka, samozřejmě je přednější zdraví.. Myslím, že to moje přibírání je tím, že mám zacpané bříško vším možným, no.. Takže nejdřív vyřešit to zdraví a pak tu váhu, možná že se to shodí i samo když už nebude to tělo tak zanešené.. Ale to asi bude běh na dlouhou trať toto léčit, že?
Zaznamenáno
ira
Host
2 1
« Odpověď #12 kdy: 12. Srpen, 2010, 11:57:05 »

Pardon, ale nemůžu si pomoci: člověk není auto, kterému stačí vyměnit olej a z velorexu se nestane rázem Bentley tím, že dostane do nádrže trochu kvalitnější palivo. Klíč ke všemu je v postoji, jaký člověk zaujímá sám k sobě i ke svému okolí. Za každou nerovnováhou těla je v první řadě nějaká disharmonie duše. Nalézt uspokojivý stav vlastní bytosti je dlouhá cesta plná práce, není divu, že to současná společnost odmítá a snaží nahradit placebem rychlých řešení.
Jestli máš pocit, že Ti k větší vyrovnanosti pomůže ztráta pár kil, zkus ten rýžový půst. Sama jsem si vyzkoušela, že se člověk během pár dní prokouše k něčemu úplně jinému než jsou starosti s tím, jak vypadá.  Wink
Zaznamenáno
Wl
Host
2 1
« Odpověď #13 kdy: 12. Srpen, 2010, 12:27:27 »

Jak píše Íra a ještě...
 Než se k tomu doktorovi vydáš můžeš zkusit i následujících pár věcí:
-nepřejídat se
-jíst pravidelně několikrát (cca 2-4x) denně a hlavně nejíst mezi jídly (t.j. dodržovat pauzy mezi jednotlivými jídly)
-nejíst těžce stravitelné kombinace (čím náročnější kombinace pro tvoje trávení, tím delší pauzu do dalšího jídla si pak musíš dát) a dát si prostě pozor na to, co s čím jíš (ovoce když jíš, tak např. samostatně a potom si dát pauzu, alespoň půl hodiny do dalšího jídla. Když ho jíš po jiném jídle, tak potřebuješ větší odstup- tak 2 hodiny od toho předchozího jídla...)
-nejíst brambůrky a další podobné ...  (když jíš MB, počítej s tím, že tvoje tělo je čím dál „vybíravější“ a na to, co mu zrovna vadí prostě nějak zareaguje. Napadá mě, jestli ti prostě teď po tvé dovolené nechce jenom říct: "Nejez tolik.")
-občas (nejlíp pravidelně) trávení odlehčit, t.j. dát si třeba den o rýži a zelenině nebo třeba půl dne, den nejíst, a tak.

Už jenom těhle pár věcí by se na tvém trávení mělo prakticky hned projevit a to kladně. Ono se to řekne..., no ale zkus ještě zabojovat! : ).
« Poslední změna: 12. Srpen, 2010, 12:56:55 od Wl » Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #14 kdy: 12. Srpen, 2010, 13:10:21 »

Samozřejmě souhlas jak s írou, tak s Wl, ze dne na den nic nebude, je to běh na dlouhou trať, ale ten doktor celostní medicíny (ať už to je pí Zerzánová či kdokoliv jiný) mi, vzhledem k tomu, že se Ajka zmiňovala o (cituji) "velké křeče v břichu a měla jsem ho nafouklý jak balon (o 6 cm víc v pase než ráno) + problémy s trávením; problémy s menstruací (hodně nepravidelná, někdy vůbec atd..); ekzém, menstruace, bolení břicha, špatné trávení, akné.. ", připadá víc než na místě.

Tohle všechno řešit rýžovým půstem nebo jen zeleninovými dny se mi zdá poněkud riskantní. Vždyť od čeho tu máme odborníky?
My jí tady můžem každý doporučit to, co pomohlo nám, ale jaká je její kondice, konstituce atp. a co konkrétně bude vyhovovat Ajce samé, to takhle z internetového příspěvku asi nedostane. Není to vlastně ta "instantnost dnešní doby"? Takový koktejl pár rad, rozpustit, zamíchat, vypít... a pak se uvidí.

Mě osobně třeba doktor celostní medicíny rýžový půst výrazně nedoporučil. Jen pro příklad.

PS: Já myslím, že všechny tyhle rady u toho odborníka padnou tak jak tak.
« Poslední změna: 12. Srpen, 2010, 13:12:01 od paulina » Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení