Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Michio Kushi - fotka  (Přečteno 3530 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
5 0
« kdy: 30. Srpen, 2010, 09:25:55 »

z 27. srpna 2010 - 84 let
vedle něj je jeho druhá žena Midori (48 let?)

« Poslední změna: 30. Srpen, 2010, 09:27:54 od neon » Zaznamenáno
Vilsa
Full Member
Pohlaví: Ženské

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Srpen, 2010, 10:47:27 »

blba otazka....on este zije? Very Happy ja som bola v tom ze uz davno nie
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 30. Srpen, 2010, 11:15:23 »

Já nevím jestli ještě žije.. za 3 dny se toho mohlo stát hodně Wink
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #3 kdy: 31. Srpen, 2010, 13:22:47 »

muhehe, neon chce nenapadne naznacit, ze kdo bude poctive papat makrobiotiku, tak bude v 84 jeste natolik fit, aby si mohl dovolit o celych 36 let mladsi zenu!  Rofl
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 06. Září, 2010, 12:44:46 »

já myslela, že už je pod makrobiotickým drnem!
a on si vesele..
žije
hih
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 06. Září, 2010, 19:39:51 »

ale to je divne...naozaj
Zaznamenáno
Astronaut
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 21. Září, 2010, 20:45:25 »

84 to ještě není žádný věk - vždyť by to pro MB japonce byla ostuda - jeho krajané NEmakrouši se přece velmi často dožívají velmi vysokého věku kolem 100 let i více ...
TAKŽE MU PŘEJI MNOHO ZDRAVÍ DO DALŠÍCH DEKÁD ....  Wink
P.S. Jen si tak říkám - co ty nepřehlédnutelné pytle pod očima ?  To by  se snad u tak výrazné MB osobnosti nemělo vyskytovat ? ( Nebo, že by oslabená energie ledvin z nadměrných sexuálních radovánek při snaze maximálního uspokojení mladé roztoužené ženušky ?    Wink Roll Eyes )
Zaznamenáno
Astronaut
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 21. Září, 2010, 20:48:30 »

Neone, odkud máš tu Kushiho fotku ?  Wink
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 21. Září, 2010, 21:44:33 »

Nekdo to dal na facebook, asi autor toho casopisu, uz nevim Wink
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 22. Září, 2010, 01:32:12 »

P.S. Jen si tak říkám - co ty nepřehlédnutelné pytle pod očima ?  To by  se snad u tak výrazné MB osobnosti nemělo vyskytovat ? ( Nebo, že by oslabená energie ledvin z nadměrných sexuálních radovánek při snaze maximálního uspokojení mladé roztoužené ženušky ?    Wink Roll Eyes )

Jj, nedostatečný jang ledvin ..
Zaznamenáno
Astronaut
Newbie
*

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #10 kdy: 22. Září, 2010, 09:03:57 »

Díky za potvrzení mé teorie, Dwarfi ...  Wink   
V tom případě vyzývám pana Michia, za celou MB komunitu, respekt. za všechny kteří se ke mně přidají   Wink , aby s těmi příkladnými pytlíky začal něco dělat ( zázvorové obklady, fazole azuki, mírně zjangizovat stravu ....  Smiley ), neboť působí rozporuplně, když tak výrazná MB osobnost a školitel diagnostiky TČM, sám na sobě demonstruje projevy energetické disbalance ...  Roll Eyes   
...záleží na Vás, pane Michio - jak se rozhodnete ....    Wink
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 23. Září, 2010, 18:59:43 »

On ale není školitel diagnostiky TČM!! V jeho knihách je toho o tčm naopak žalostně málo ... Píše se tam o "orientální diagnostice" a spoustu těch popisů udělal sám na základě vlastního pozorování pacientů - takže žádný systém vytvářený po tisíciletí!!
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 24. Září, 2010, 19:07:58 »

Dwarf a mas nejake knihy na odporucenie kde o TCM je toho viac? Smiley
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 25. Září, 2010, 01:10:52 »

Ahoj Vilso, třeba Klasická čínská medicína (V.Ando), 5 knih, ale je to takový docela suchý text, jako učebnice. Vysvětluje jin-jang, pět prvků, vnitřní orgány, čchi+krev+tělní tekutiny, meridiány, příčiny onemocnění, chorobné procesy, metody vyšetřování ad.

Nejde o to, že je tam toho víc, protože v Kushiho knížkách jsem z tčm nenarazila vpodstatě na nic, neuvádí ani základní principy. Mám za to, že je to záměrně. V MB jsou totiž některé věci převráceně od TČM. Převzal čistě jenom meridiány a ještě z jangových udělal jinové a naopak (.. nebo jeho předchůdci, to vyjde na stejno). Jinak v mb se používá ještě růžice (5prvků), a to je všechno.

Teď jsem v Orientální diagnostice (Kushi) našla ještě tabulku nazvanou "pět fází přeměny energie", která pochází z tčm, ale je trochu modifikovaná, třeba vnější činitele (vlhko, horko, sucho, chlad, vítr) jsou tam nazvány počasím. Když si někdo doma moc zatopí, tak tam asi má suché a horké počasí .. :-)))
Zmatení základních pojmů .. Roll Eyes
« Poslední změna: 25. Září, 2010, 01:17:29 od dwarf » Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 25. Září, 2010, 10:16:45 »

Suche texty su to najhorsie pre mna  Grin Ale urcite existuju aj lepsie texty o tom lebo teraz ma to normalne zaujima Smiley

Kedysi som chcela ist dlhe roky na medicinu, no z nicoho nic som dostala blok, ze na tu skolu nejdem. Prekvapilo to mna aj moje okolie a stale som nechapala preco sa tak stalo. Mozno mi zapadna medicina nie je tak blizka. Osobne som "neveriaci Tomas" a pokial neviem o presnej pricine daneho problemu, tak ho rozpytvavam az kym ju nenajdem. A to robi aj MB- ide az do hlbky a zrejme podla tvojich slov usudzujem ze TCM este hlbsie. A presne to ma zaujalo.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení