Stran: 1 2 [3] 4 5 6
  Tisk  
Autor Téma: Odkazy na zajímavé weby  (Přečteno 28856 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #30 kdy: 15. Září, 2008, 12:16:34 »

Kniha: Čtyři dohody - online
http://www.vesmirni-lide.cz/knihy/dohody.htm
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 15. Září, 2008, 13:23:51 »

hezký  brokolice
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #32 kdy: 17. Září, 2008, 14:30:32 »

Duchovní přednášky k poslouchání
http://www.vodasvetla.cz/audio-video/audio-video.html
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 20. Prosinec, 2008, 14:28:27 »

Vcera jsem videla zajimavy porad:
http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/medicina/
nebylo to primo o ciste mb, ale padly tam pomerne vedecke argumenty korespondujici s filosofii mb a taky par typickych receptu Grin
Zaznamenáno

majkl
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 20. Prosinec, 2008, 19:54:29 »

Bojová umění aneb jednota osobnosti.
Velmi pěkný seriál ČT

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/207562230700001-bojova-umeni-aneb-jednota-osobnosti/
Zaznamenáno
Psychedelic
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #35 kdy: 18. Říjen, 2009, 15:09:43 »

Našel jsem pdf o coca-cole, mikrovlnkách, banánech, pomerančích, aspartamu...
http://www.vaclav-vit.cz/kniha.pdf
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 21. Únor, 2010, 17:49:25 »

Zajímavý rozhovor s Jaroslavem Duškem o půstech, nemoci, zdraví, přirozené schopnosti těla se uzdavovat.
Zažívám podobné pocity při půstu.
http://xman.idnes.cz/jaroslav-dusek-sve-choroby-lecim-pustem-prasky-neberu-pps-/xman-styl.asp?c=A100218_151545_xman-styl_fro
« Poslední změna: 21. Únor, 2010, 17:51:43 od agarek » Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #37 kdy: 22. Únor, 2010, 21:56:03 »

B. Binka o tom, co a jak vlastne myslel Gandhi

Abych uvedl autora. Je to vcelku mlady typek, ktery je skutecne kritickym vedcem, ktery bere falzifikacni metody vazne.

Takze se jednoho dnes nastval a odjel snad na rok studovat Gandhiho do Skotska nebo Anglie, protoze jen tam v knihovne maji texty, co shanel. Prestoze ma v Cesku rodinu, tak tam pracoval zaroven jako delnik v tovarne a vznikly z toho naivni levicacke basnicky mimo jine. Coz neni tak dulezite, jako to, ze Binka sel primo po pramenech a je to pocivec az na kost. Pokud chcete nekdo neco vedet o Gandhim, tak je to jiste on, kdo dokaze dat objektivni informace.

Dale se myslim dost zabyva hlubinnou ekologii a ruznymi podobnymi "ekoterorsitickymi" organizacemi, se kterymi myslim v srdci dost souhlasi a to mu neubira drajv do nich o to vic sit.
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #38 kdy: 23. Únor, 2010, 08:49:23 »

Mě ten článek o Gandhim nijak neznepokojil.
Už delší dobu mám v plánu si o Gandhiho životě zjistit z více stran. Neustále čtu narážky jak jeho život vůbec nebyl růžový jak to často vypada, že realita byla dokonce velmi černá. Tohle by mě vůbec nepřekvapovalo, protože neznám jediného člověka, který by v sobě neměl smíchány obě strany energie - ono to ani není jinak možné. Spíš to jen dokazuje přízemní myšlení lidí, kteří si myslí, že je někdo podle obecných měřítek jen svatý.

Z Binkova článku jsem se dozvěděl moc zajímavé věci o Gandhim. Dost zajímavé pro makrobiotiky řekl bych Smiley
A vůbec mě to nerozhodilo, nepřekvapilo. Spíše se mi Gandhi zalíbil ještě více pro svůj jasný nekompromisní názor, který Binka označuje jako dogmatismus - a má na to určitě ze svého západního kriticky-vědeckého uvažování právo.

Ale o tom to celé pro mě je. Proč by mě mělo brát západní kritické experimentální uvažování. Proč ne východní oddané vyššímu principu?
Je to jen volba, ze které strany budu hodnotit. Kam zabodnu to pomyslné kružítko a tím tak vytyčím bod pozorování (střed) a cokoli mimo jeho okruh je považováno za extrém. Když zabodnu střed do východního myšlení, tak z toho vyjde řekl bych Gandhiho styl uvažování. Má v určitých věcech jasno, polemika je zbytečná a pokud něco nefunguje, tak je problém na jeho straně Smiley
Ale to, že Gandhi do toho motá neustále experimentátorské-vědecké teorie spíše svědčí, že Gandhi byl na pomezí obou světů.
To východní vidění světa mě spíše více okouzluje, když čtu texty opravdových guruů východu - například Yogananda (od kterého se Gandhi hodně učil).
Oni jsou takhle dogmatičtí jako Gandhi, ale jejich texty jsou navíc prodchnuty Láskou na každém rohu, v každé větě. Uplně ta růžová z těch knih teče Smiley Tím pádem hlásají dogmatické závěry jako Gandhi, ale mnohem líbivějším stylem. V tomhle Gandhi možná mohl více zamakat, poučit se trochu z tohoto líbivého marketingu Smiley

Nene, přijde mi, že když člověk má jít cestou jako Gandhi, tak se nevyhne dogmatismu, jasným vnitřním názorům, které nikdy žádný otevřeně-kriticky-racionálně-západní člobrda nemůže pochopit. Neříkám, že jeho názory jsou dobré/špatné, ale mít jasno ve vlastní hlavě je důležitější než obhajování svých teorií, před kritickou porotou světa. Tohle je mrhání energie a o tom je taky např. Castaneda - není dobrá/špatná cesta, je jen cesta vlastního Srdce a ta se nezajímá, kdo si co myslí - Gandhi tu cestu mám pocit šel dost dobře Smiley

A ohledně prvního experimentu se syrovou stravou a jak mu Binka vyčítá, že Gandhi nebyl objektivní a svalil vinu na sebe, aniž by zpochybňoval syrovou stravu. K tomu mě jen napadlo.. člověk, který by se pohyboval hodně na úrovni světa, který se vysvětluje z pohledu rodící se kvantové teorie (nebo lépe - z pohledu véd, kde je tato teorie dávno známa po tisíciletí), by jeho závěr, že chyba byla v něm (tedy pozorovateli experimentu), byl zase opět logičtější, než ten stále ještě běžný pohled západního experimentování (kdy experimentátor neovlivňuje pokus).
Jasný, tím jsem se už pustil hodně do obecné roviny, ze které by vyplývala čistá SR.. ale kdoví který pohled je lepší.

Binka má jistě pravdu ze svého pohledu, ze svého zabodnutí kružítka.
Gandhi má zase pravdu z pohledu - vykašleme se na relativizování všeho, přijměme Boha jakožto tvůrce všeho a vládce nad mým osudem a nemotejme do světa to ohavné, ponižující, technické, moderní myšlení - myšlení levou polovinou mozku.
A mě se nakonec líbí myšlení - Gandhi+Binka - anžto levá/pravá hemisféra v harmonii Smiley
« Poslední změna: 23. Únor, 2010, 08:51:55 od neon » Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

0 0
« Odpověď #39 kdy: 23. Únor, 2010, 14:11:18 »

tak me se hlavne libi ta jeho objektivnost, tomu cloveku bych veril kazde slovo, i kdyz tu vinu trochu zvlastne hodi na sebe

kdyby to byl lhar, tak rekne, jak mu ta strava zabrala, pripadne by sam sebe presvedcil, ze mu zabrala, ale on ne

druhej clovek, od kteryho jsem tohle cetl, jsi byl ty neone nekde tady v jakemsi starem threadu, kde jsi napsal, ze MB ti nevylecila ani oci ani znamenka, to jsem se docela nachlamal, ale dobry  Wink

jen tim ukazujes, ze jako zastance SR si stejne snazis drzet odstup a podle me to je moc dulezity - takova vnitrni podstivost a dost me sere, jak se na tyhle veci v posledni dobe zapomina; pro lidi jaksi prestava mit smysl pravda, jedine, co je dulezite je to, aby nejaky poznatek "nekoho nezranil"; takze poznatky jsou dnes vytvarent skrz SR, ktera produkuje ty "ktere nas nejmene zrani", a bude to patrne pokracovat az tam, odkud uz nebude uniku

rozmazleni fakani maji kompulzivni poruchu, neposlusni psi maji spatne geny, clovek, co te podrazi "to tak nemyslel", gambler nebo clovek v depresi ma nemoc a vubec "svet uz takovy je"

a co nejvic cloveka muze zranit je to, ze se mu sesype vira - a proto se mi libi, jak jsi zrovna ty jako makrobiotik prinesl fakta, co se zdaji MB empiricky zpochybnovat
Zaznamenáno

Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #40 kdy: 23. Únor, 2010, 15:18:35 »

rozmazleni fakani maji kompulzivni poruchu, neposlusni psi maji spatne geny, clovek, co te podrazi "to tak nemyslel", gambler nebo clovek v depresi ma nemoc a vubec "svet uz takovy je"

Přijde mi, že kolem sebe vidím čím dál víc ty rozdíly v postojích jednotlivých lidí - těch, co si vědomě nesou odpovědnost za sebe sama a pak těch, co jim vyhovuje, že "svět už je takový" a Systém za ně všechno vyřeší.
 A že ti za sebe odpovědní jsou čím dál víc vidět a slyšet a ty nářky Systémáků už poslouchá stále míň lidí. Nebo jsem se právě vyskytla v nějaké uvědomělé oáze s převahou občanů nad ovčany???
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #41 kdy: 23. Únor, 2010, 15:21:20 »

Ještě:

http://www.paprsky1.de/
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #42 kdy: 23. Únor, 2010, 15:35:32 »

Citace
kde jsi napsal, ze MB ti nevylecila ani oci ani znamenka, to jsem se docela nachlamal, ale dobry

a co nejvic cloveka muze zranit je to, ze se mu sesype vira - a proto se mi libi, jak jsi zrovna ty jako makrobiotik prinesl fakta, co se zdaji MB empiricky zpochybnovat

Tak přesně na tohle bych se nejradši zachoval jako Gandhi v tom příspěvku.
Chyba není v makrobiotice, ale ve mě Grin Grin

Ale předevčírem mi došlo, jak je blbost používat hlášku typu: "chyba není v makrobiotice ale v lidech", protože stejný nesmysl by se dal použít na komunismus, liberalismus, cokoli.

Makrobiotika je člověčí konstrukt a je sice nádherné, že něco sestavíme podle ideálních chodů vesmíru, ale k čemu je to dobré, když tím poněkud pozapomenem na nás, obyčejné smrtelníky, kteří nějak nejsou schopni daný systém dodržovat v této ideální rovině.
Podle mě by se tomuto mělo více v M literatuře předcházet a nehlásat pořád ideální cestu, která podle mě vedla k dogmatizmu, k zidealizování autorů M literatury (máme pocit, že když o tom píší, tak to tak dělají) a k následnému chodu výčitek z toho, že to dělám špatně.
Ale tohle už jsem offtopic, to by mělo být v tématu "Přechod na makrobiotiku a boření prvních mýtů o ní - aneb ani Kushi není schopen ji dodržovat, ale přesto stále nikdo nenapsal praktickou literaturu ze života embéčka" Grin
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member

0 0
« Odpověď #43 kdy: 23. Únor, 2010, 20:36:37 »

Přijde mi, že kolem sebe vidím čím dál víc ty rozdíly v postojích jednotlivých lidí - těch, co si vědomě nesou odpovědnost za sebe sama a pak těch, co jim vyhovuje, že "svět už je takový" a Systém za ně všechno vyřeší.
 A že ti za sebe odpovědní jsou čím dál víc vidět a slyšet a ty nářky Systémáků už poslouchá stále míň lidí. Nebo jsem se právě vyskytla v nějaké uvědomělé oáze s převahou občanů nad ovčany???
to je to mysterium, zda se mi samozrejme totez
mohl by to odhalit nejaky statisticky vyzkum v mediich a diskuzich a ja se priklanim k tomu, ze tomu tak skutecne objektivne je, mam na to tema clanek v hlave, myslim, ze to souvisi s tim, ze opet spadl jeden zavoj maja - vzdyt pred par lety byl zcela totalitni nazor, ze soucasny System propojeny s demokracii a kapitalizmem je nesmrtelny a jiz jen pomalu dobyde cely svet; za par let, i diky soucasne "krizi", se tohle cele rozbilo na kusy, ktere se Systemaci snazi lepit dohromady (vse co je dnes v mainstream mediich a temer vse ve skolach ma za ucel opecovavat realitu); jenze se to patrne sype cim dal rychleji

na druhou stranu, Systemaci, co si drzi svou viru, jsou cim dal vic ortodoxnejsi; uz se ani moc nesnazi o omacku kolem; proste veci jsou jake jsou TECKA; vse se dela tak, jak napsali v magazinu nebo prirucce; kdyz to pak samozrejme nefunguje, je potreba lepsich regulaci a navodu

ze by to bylo to cyberpunkove rozdeleni spolecnosti?

jeste k tomu, co s faktem, ze se mozna meni obejktivni realita ve prospech antisystemu: viz. stejna diskuze jako u OR a SR, skoro to nema smysl resit, protoze at je clovek v te zodpovednosti sam nebo ne, tak se stejne muze jedine chovat porad stejne; maximalne dostane nejaky bonus v tom, ze se octne mezi podobne naladenym obecenstvem, kde mu neni davano najevo, ze je retardovanej (na druhou stranu takova energeticka opozice od "Systemaku" by mela byt pouzivana jako krest ohnem pro nase uvahy a vychodiska.. ale pokud je ji moc, tak z toho boli hlava)
Zaznamenáno

La Tibor
Sr. Member

0 0
« Odpověď #44 kdy: 23. Únor, 2010, 20:42:39 »

Tak přesně na tohle bych se nejradši zachoval jako Gandhi v tom příspěvku.
Chyba není v makrobiotice, ale ve mě Grin Grin

Ale předevčírem mi došlo, jak je blbost používat hlášku typu: "chyba není v makrobiotice ale v lidech", protože stejný nesmysl by se dal použít na komunismus, liberalismus, cokoli.
Vis Neone, mozna mas pravdu a o blbost nejde. Co kdyz je chyba v celym vesmiru a v celym bohu? Proste treba se snazime nalit kyblik vody do hrnicku od kafe. Proste je klidne mozny, ze rovnice nema reseni. Nevim co by z toho plynulo. A je lepsi se na to radsi asi taky neptat Smiley
Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3] 4 5 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení