Anketa
Otázka: Co mate najradsej na zaciatok dna ako prve jedlo?
'sladku' kasu (ovocnu)
'slanu' kasu (zeleninovu)
polievku/vyvar
chlieb
mucnik
nieco uplne ine...

Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  
Autor Téma: CO NA RANAJKY (SNIDANI) ANEB AKO ZACAT V POHODE KAZDY DEN :)  (Přečteno 15733 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Vilsa
Full Member
Pohlaví: Ženské

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 02. Září, 2010, 09:49:28 »

Podla nazvu temy nasleduje aj moja otazka, ludia co mate najradsej na zaciatok dna? Smiley
Mozte sem pridat hociaky recept alebo inspiraciu, co ste mali prave DNES na tanieri, nech mozme obcas aj opakovat Blob

P.S. zahlasujte aj v ankete, som zvedava na vysledky  chef
« Poslední změna: 02. Září, 2010, 09:54:36 od Vilsa » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 03. Září, 2010, 15:36:01 »

Dneska? Voda, kukuricna krupice+kuskus, rozvarit na kasi s rozinkama a dynove semena (10 min), nakonec pridany slad.

Jinak je to porad dokola.. nejake obiloviny na kasi, bud mirne na sladko, nebo neutralne se zeleninou (na slano to moc nedelam).
Nebo snidam cerstve uvarene obili (ne kaše) se zeleninou.
A polivky taky muzu po ranu.

Vetsinou snidam dost pozde, startuju se cajem nebo vodou (nekdy s citronem) nebo kafe.
« Poslední změna: 03. Září, 2010, 15:37:59 od neon » Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 03. Září, 2010, 15:53:12 »

Ja jem rano tiez dost neskoro, lebo cas sa mi zastavi pri compe  Embarrassed ale zvycajne som zvykla robit ovsenu kasu z vlociek, podusene jablka s hrozienkami, mandle a slad ci sirup. Lenze som citala, ze ovos zahlienuje, ked ho clovek je denne  Undecided takze teraz sa chcem inspirovat aj niecim inym, kedze ovsenne vlocky teda denne jest nebudem

Ja lubim ranajky na sladko.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 03. Září, 2010, 15:59:41 »

Já si myslí, že neutrálně se zeleninou znamená na slano, ne?

Já preferuji na slano se zeleninou. Sladké k snídani jsem neměla ráda nikdy. Dnes to byla jáhlová kaše, včera rýžová a předtím ovesná. Vše z celých zrn. Ale vzhledem k tomu, že mám vločkovač, tak si občas nameleme nějakou dobrotu  Wink
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 03. Září, 2010, 16:25:27 »

Já si myslí, že neutrálně se zeleninou znamená na slano, ne?

Já preferuji na slano se zeleninou. Sladké k snídani jsem neměla ráda nikdy. Dnes to byla jáhlová kaše, včera rýžová a předtím ovesná. Vše z celých zrn. Ale vzhledem k tomu, že mám vločkovač, tak si občas nameleme nějakou dobrotu  Wink

Nena a ty tie cele zrna rozvaris? a ako ich dochutis? Shoyu alebo napr gomasio? A k tomu povarena zelenina?
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 03. Září, 2010, 19:00:43 »

Já to vnímám jako NENA,
kaše normál se zeleninou rovná se "na slano" (sůl je v obilí i malinko na zelenině) a nasladko rovná se kaše plus něco, co závisláci potřebují.
 Smiley
Vilsa,
rozvařit jde všecko, můžeš si pomoct i mixérem. Jenom vločky, to máš hodně malý výběr....
 Roll Eyes Wink Smiley
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 1
« Odpověď #6 kdy: 03. Září, 2010, 19:57:11 »

2 cokoladove petit pains a pomerancovej dzus  Grin k tomu trosku kafe. Mnam mnam
Zaznamenáno

Nena
Host
2 0
« Odpověď #7 kdy: 03. Září, 2010, 21:11:43 »

Vilso, kaši vaříš tak, že dáš vařit celé zrno s více vody než normálně. Třeba 1:5. Občas to dělám tak, že večer obilí dám do hrnce s vodou, uvedu k varu, pak hned vypnu, dám do peřiny a ráno ještě chvíli povařím a je to mňamka. Jáhly vařím až ráno. Ochutím jen špetkou soli. Posypu semínkama, někdy vmíchám nějaké semínkové máslo, když potřebujeme více energie (třeba při fyzické práci) a k tomu uvařená zelenina. K snídani nepoužíváš moc soli, tudíž ani ne moc shoyu a gomasia, protože by tě to moc stáhlo. Ráno je energie stoupající vzhůru, chceš se otevřít a nastartovat den a ne se stáhnout a uzavřít do sebe. I výběr zeleniny a její úprava se tomu podřizuje. V tomhle je myslím kouzlo makrobiotiky. Měníme výběr potravin, jejich úpravu dle fáze roku a pak ten samý cyklus ještě aplikujeme na fázi dne  Wink  rice eat
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 03. Září, 2010, 23:33:20 »

Občas to dělám tak, že večer obilí dám do hrnce s vodou, uvedu k varu, pak hned vypnu, dám do peřiny a ráno ještě chvíli povařím a je to mňamka.

Nena, ono to skvasi?? Alebo v com je rozdiel?  Eek Grin
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 04. Září, 2010, 14:35:00 »

já teda poránu kaši naslano nedávám.. mám ráda sladké, i když slad třeba nepoužívám, snad jen když peču...
Někdy teda mám variantu jako vločková kaše či jáhlová nebo rýžová se semínky a třeba mrkví nebo dýní Hokkaido... ale tu bych definovala spíš nasladko nebo neutrál Smiley
Anebo když už třeba vločky, tak večer namočit do rýž. mléka, nechat přes noc nacucat a nabobtnat, pak ohřát a ňamíto! Slaďučká přesně pro mě...
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #10 kdy: 04. Září, 2010, 15:23:21 »

Koukam ze se tady nelibila nekomu moje odpoved... No jo no...
Zaznamenáno

Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 04. Září, 2010, 20:02:17 »

Anebo když už třeba vločky, tak večer namočit do rýž. mléka, nechat přes noc nacucat a nabobtnat, pak ohřát a ňamíto! Slaďučká přesně pro mě...

zosladnu? Smiley resp skvasia?
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 04. Září, 2010, 20:09:53 »

Já si kaši vařím z celých zrn ve větším množství vody, smíchám vždy 2 druhy (oves-rýže, jáhly-guinoa, ječmen-oves, atd), to mi poradila moje lektorka MB, abych přibrala na váze a dodala tělu živiny, používám třeba hodně oves, protože má nejvíc tuku. Nevím, jestli je to správné, ale já si kaši vždycky navařím tak na tři dny dopředu (každej den bych to asi nestíhala) a ráno jen ohřeju, přidám semínka, rozinky, sušené švestky či meruňky někdy slad (jen výjimečně) a dochutím skořicí... mám ji radši takhle na sladko. Na slano jen málokdy, když tak přidám jen opražená semínka a nori vločky.
Se zeleninou jsem ji ještě nezkoušela ... Zajímalo by mě jak tu zeleninu upravujete? Má se vaři zvlášť nebo všechno dohromady? A které druhy jsou ke snídani vhodné?
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 05. Září, 2010, 08:31:17 »

Vilso, nemyslím, že zkvasí, jen se tak jakoby "rozpustí" v tom rýžovém mléce, které je samo o sobě sladké, ztama ta sladkost... Smiley Ona je z toho pak taková vločková kaše i bez vaření. No a když se tam přidá nějaká ta rozinka, tak ještě líp Smiley No a lněné semínko, to pak pěkně všechno "oslizne" tím namočením přes noc...úúúú, mám hlad!!! Jdu snídat...resp. hledat něco ke snídani.
Jen trošku postrádám tu okamžitost, musím prostě myslet dopředu na to něco si připravit, jinak jak mě přepadne hlad, tak jsem nahraná..  Eek

Katus je nějaký chuťový rozdíl mezi kaší první den a třetí den?
Zaznamenáno
Packa
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #14 kdy: 05. Září, 2010, 11:11:58 »

Já vařím každý den čerstvou kaši. Jáhlovou, z ovesných vloček, kuskusu nebo z kukuřičné krupice vařím až ráno, ale většinou už od večera namáčím (kukuřičnou krupici vždycky). Rýžovou většinou vařím ze zbytku přílohy z předchozího dne a kroupovou připravuji tak, že kroupy přes den namočím, večer uvařím a ráno jen ohřeji. A samozřejmě dělám různé kombinace, např. jáhly s kukuřičnou krupicí nebo s rýží. Přidávám různá semínka, někdy lžičku tahini, mandlového másla nebo vařím v obilném mléce. Slad nepoužívám vůbec, protože s námi snídá naše dvouletá Klárka a nechci jí zvykat na sladké hned po ránu. Někdy přidám pár rozinek, ale pouze do jáhlové kaše, jinak myslím kombinace s obilím a ovocem není vhodná. Ke kaši podávám napařenou zeleninu, např. brokolici, mrkev, čínské zelí, zelí, kukuřici, květák… . Klárka takto připravené snídaně miluje, sama si z talířku bere napařenou zeleninu a ohromně jí chutná! A mně taky!
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení