Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Zelenina Nishime  (Přečteno 8741 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #15 kdy: 11. Listopad, 2011, 21:52:32 »

Nalít vody tolik, až je zelenina ponořená, je moc. To pak už je čiré vaření, což styl nišime není. Při nišime se zelenina pomalu mírně dusí a zároveň napařuje; přitom si pustí vlastní šťávu, zvlášť když tam máš nějaký listový druh.
Mně se často taky zdá, že dávám vody málo, a tak přikápnu, ale pak se vždycky divím, kde se všechna při tom vaření vzala, a odlévám z toho třeba do polívky. Takže centimetr až dva podle mě stačí. Ale musíš si to vyzkoušet.
Zuzana Terešová nám říkala, že nišime je jeden z nejčastějších způsobů přípravy zeleniny, celoročně.
« Poslední změna: 12. Listopad, 2011, 20:51:29 od Iren » Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 12. Listopad, 2011, 19:18:11 »

Bez nishime bych se už vůbec asi neobešla - je to možná moje nejoblíbenější příprava zeleniny. Tady na škole neděláme obvykle vrstvy nad sebou, ale "skupinky" zelenin vedle sebe v hrnci, hlavně všechno na velké kusy.
A určitě stačí centimetr, to je maximum, pokud člověk nedělá nějaké veliké množství pro hodně lidí...samozřejmě je nutné vařit na velmi mírném plameni, třeba i s rozptylkou, aby se to nepřipálilo, ale to se mi stalo fakt jen jednou...
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení