Anketa
Otázka: Co mate najradsej na zaciatok dna ako prve jedlo?
'sladku' kasu (ovocnu)
'slanu' kasu (zeleninovu)
polievku/vyvar
chlieb
mucnik
nieco uplne ine...

Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: CO NA RANAJKY (SNIDANI) ANEB AKO ZACAT V POHODE KAZDY DEN :)  (Přečteno 15712 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Vladimír
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 3
« Odpověď #30 kdy: 26. Září, 2010, 14:10:34 »

Zdravím.
Pro mě je nejlepší misli (teď nevím jak se ty íčka píšou, tak mě nekamenujte) dělané doma.

Domácí misli.

Ingredience:

500 g ovesných vloček (bezpluchý oves)
250 g různých ořechů mletých, drcených, krájených (měli jsme na zahradě 3 ks ořešáků a nějaké lísky tak bylo rozhodnuto)
100 g rozinek
150-200 g medu
100 ml kravského mléka, může být též  sojové, ovesné a jiné náhražky
50-100 g namletý starý (tvrdý) celozrný kváskový žitný chléb. (ten jsme s maminkou též pekly)
špetka soli.

Jak na to:

V mléku rozpustíme med, ořechy rozdrtíme na částečky cca 5 mm, vločky pečlivě přebereme aby tam nebyly žádné osiny (obaly zrna).
Do mísy dáme mléko s medem a přisypeme vločky. Osolíme, přidáme namletý chléb, a promícháme.  Necháme 0,5 hod odpočinout, přidáme ořechy a rozinky. Měla by vzniknout polotuhá mírně drobivá masa chcete-li těsto.
Masu buď rozdrobíme a nebo nastrouháme na pekáč. Částečky by měly být drobné cca 5-10 mm. V nízké vrstvě upečeme spíše usušíme. Je-li třeba i podrtíme. Usušené misli uskladníme ve velké sklenici s těsným uzávěrem. Při snídani zalejeme mlékem a když je to polokřupavé tak jíme. Mňam!
Tento recept pamatuji, že jsem ho dělal s maminkou když mě bylo tak 15 let. A makrobiotik byl chráněný živočich.
Vladimír Šmíd
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member
Pohlaví: Ženské

266224368
Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #31 kdy: 26. Září, 2010, 14:39:02 »

Ja som si teraz oblubila kase z obilnin, co mi ostali z predosleho dna napr. Smiley Dnes som mala jahlovu. Osolim ju alebo pridam aj sladke miso, ohrejem, naparim/podusim zeleninku (dnes dyna, kapusta, cibula a trosku petrzlenu), polejem s tahini a posypem podrtenymi mandlami  chef je to mnam!!
Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**

"Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod."

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 25. Prosinec, 2010, 20:34:26 »

ahojte, ranajky, to je aj moj "problem" Embarrassed Wink
kedze vstavam skoro rano a v praci som uz pred pol osmou, nemam cas si rano nieco varit..  Huh?
tak som to doteraz riesila zapecenymi ovsennymi vlockami s pohankovym mliekom.. ktore si v robote dokazem pripravit.. Wink
ale chcela by som to prestriedat.. takze, co si dokazem v praci, kde mam k dispozicii iba rychlovarnu kanvicu pripravit na ranajky???dajte tipy.. Wink
Zaznamenáno

krásny deň všetkým :-)
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
3 0
« Odpověď #33 kdy: 26. Prosinec, 2010, 01:33:14 »

Margie - obilninu si uvar den dopred a zeleninu si nakrajaj tak isto - vecer pred spanim, rano ju len supni do hrnca a za 10 minut je uvarena a ty si do hodis do krabicky a ides Smiley Naozaj to sikovna zienka stihne pocas licenia a rannych ritualov Wink
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #34 kdy: 27. Prosinec, 2010, 08:45:43 »

Kaši si přechystám večer (uvařené celé "dlouhé" zrní + "krátké" zrní + vločky v libovolné komtinaci + řasa + sůl + voda) na plotnu, ráno jak vstanu to zapnu, než se nachystám tak se to uvaří a toto dám do termosky. V práci v rychlovarce oblanšíruju nějakou tu zeleninku, k tomu pickles a nějaká ta semínka a je to.
 rice eat
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 1
« Odpověď #35 kdy: 02. Leden, 2011, 00:39:25 »

Me ted vyhovuje miso polivka s listovou zeleninou. Neda to vic prace nez hrnec caje protoze to nevarim. Jen pokrajim male mnozstvi listove zeleniny (napr 2 ruzicky kapusty, nebo pulku listu velke kapusty), dam do hrnku spolu s polevkovou lzici miso pasty a zaleju varici vodou. V zime to krasne prohreje a pohladi krk zevnitr. Akorat to moc nezaplni, tak si pak dam pozdejc jeste neco.
Zaznamenáno

Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #36 kdy: 02. Leden, 2011, 10:00:43 »

Já zase ujíždím na femerntované jáhlové kaši, kterou chystám večer, přes noc jí nechávám na topení spolu s lžící pšeničných klíčků a ráno jí vařím s pár vlašskýma ořechama a skořicí.
Zaznamenáno
Natálie23
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 20. Duben, 2011, 22:34:28 »

Mám takový dotaz ohledně kaší. Když dělám např. jáhlovou kaši - hned po uvaření jsou ok. Ale druhý den je kaše trvdá a ohřátí tomu moc nepomůže. Myslím, že jsem četla něco o zalití horkou vodou a povaření? Je to tak, nebo jak to děláte, aby se z kaše stala opět kaše? Grin
(jsem v MB velký začátečník, tak se omlouvám za tak základní dotaz, ale je to pro mě dost důležité..Smiley )
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #38 kdy: 21. Duben, 2011, 15:20:25 »

jo no, nekdo to prej zaleva i studenou a povari. Ale ja jsem moc pohodlnej a vzdy si delam kasi novou cerstvou, ale je pravda ze musim vstava min o 40min driv:(

PS: jinak vidim ze pro vetsinu lidi zde vyhrava bud verena ci naparovana zelenina, ale neni kvetak, brokolice ci bile zeli malo?

- mrkev muzu jen omezene a takove cinske zeli me teda s kasi vubec nejede:P
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Natálie23
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 21. Duben, 2011, 21:36:36 »

jo no, nekdo to prej zaleva i studenou a povari. Ale ja jsem moc pohodlnej a vzdy si delam kasi novou cerstvou, ale je pravda ze musim vstava min o 40min driv:(

PS: jinak vidim ze pro vetsinu lidi zde vyhrava bud verena ci naparovana zelenina, ale neni kvetak, brokolice ci bile zeli malo?

- mrkev muzu jen omezene a takove cinske zeli me teda s kasi vubec nejede:P

Nemyslím si, že vařit každý den čerstvou kaši a vstávat kvůli tomu o tři čtvrtě hodiny dříve je pohodlnost, spíše naopak. Smiley A co si dáváš do kaše?
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #40 kdy: 22. Duben, 2011, 07:39:48 »

no helet jak se to vezme, mam zase cerstvou kasicku a ne ten polotovar ze vcera a mezi tim co se mi vari kase si dojdu na mensi prochazku do prirody:) ale zase minus je ta hodina predem.

Jinak kdyz jsem jeste ohrival zbytky z predeslych dnu, vzdy jsem mel problem s pripalenim Sad

S kasi varim jen daikon (15min pred koncem), ma pak vybornou chut. Jinak pak jak jsem psal napareny kvetak ci zeli, mrkev tedy omezene s dyni a dal nevim, mam to furt stejne:(
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
5 0
« Odpověď #41 kdy: 09. Červen, 2011, 14:22:56 »

Neberte to prosim jako sebechvalu, ale z dnesni snidane jsem mel takovou radost, ze jsem se rozhodl se s ni "podelit" i s vami, proto to berte jako mozu inspiraci, snad dobre poslouzi:

Jecne kroupy (10) + Ryze natural calasparra (1:1, pul salku) + 30min pred koncem varu slucenicnova seminka
Na vetsi kousky pokrajeny a na malem mnozstvi v osolene vode duseny por
Varena brokolice s wakame

walla:

http://i51.tinypic.com/xclm3p.jpg

k dokomalosti chybi uz jen to nadobi a spravny pribor, ano ja vim:)

...pokracovani zitra....

« Poslední změna: 09. Červen, 2011, 14:36:03 od buck » Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 09. Červen, 2011, 16:16:17 »

Bucku,jsi šikulka Grin
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #43 kdy: 09. Červen, 2011, 17:59:53 »

To vypada dobre, Bucku
Zaznamenáno

Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #44 kdy: 10. Červen, 2011, 10:42:27 »

Dnesni snidane, moje oblibena byt ze soudku lecebne MB:

- Ryze celozrna calasparra + Hato Mugi (1/4)
- Dusena cibulka
- Naparena brokolice
* Sypano prazenymi dynovi seminky a pazitkou

walla!

http://i56.tinypic.com/9kqtz6.jpg

...to be continued...
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení