Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Krevní obraz - neutrofily  (Přečteno 11948 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Katus
Host
0 0
« kdy: 02. Září, 2010, 19:45:06 »

Dneska jsem dostala výsledky krevního obrazu z lékařského vyšetření, co nám udělali v práci. Vše v normálu, akorát mám nepatrně snížený počet neutrofilů (ve zprávě stojí, že se jedná o "mírnou neutropenii"). Tak jsem hledala po internetu co to vlastně je, zda si tím mám lámat hlavu nebo ne a musím říct, že jsem ze všech těch informací, co jsem, kde našla naprosto zmatená. Jedná se o druh bílých krvinek, tvoří se v kostní dřeni a podílí se na likvidaci zánětů, bakteriálních infekcí... (s níčím takovým žádný problém nemám). Vlastně tam píšou, že mírná neutropenie se nijak neprojevuje ani se nijak neléčí.

Tak jsem se chtěla zeptat tady na fóru, zda o tom někdo nevíte víc. Poslední půlrok se snažím správně praktikovat makrobiotiku, cítím se skvěle, ale hodně jsem zhubla (o tom už jsem napsala dost a dost ve svém děníčku), v době odběru krve jsem vážila pouhých 44kg/160cm. Může v tom být nějaká spojitost? Nevíte tu někdo na jakou stravou se zaměřit, co podporuje tvorbu bílých krvinek?

Dík moc za jakékoli rady.

Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 03. Září, 2010, 22:26:09 »

Hm, tak to máš pár kilo podváhu .. V čem je problém, máš moc rychlé trávení??
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 04. Září, 2010, 11:02:48 »

Já vím, Dwarf, že vážím dost málo, psala jsem už o tom dost ve svém deníčku. I když nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že už pomalu přibírám, přinejmenší jedno kilo šlo nahoru. Problém byl asi v tom, že když jsem začínala s makrobiotikou, dělala si ji dost dlouho po svém, myslela jsem si, že je to jenom o jedění obilí, zeleniny, řas, luštěnin, atd... no a nechala jsem to zajit asi dost daleko. Teď se to snažím napravit, ale jde to strašně moooc pomalu Sad

No kdybyste někdo náhodou něco věděl o těch bílých krvinkách, byla bych moc ráda za odpověď. Každopádně stejně si asi s tím papírem budu muset zajít k doktorovi, aby mi pořádně vysvětlil, o co vlastně jde, protože já z toho moc moudrá nejsem Huh?
Zaznamenáno
El
Host
2 0
« Odpověď #3 kdy: 04. Září, 2010, 12:32:40 »

Ahoj Katus,

neutrofily jsou jedny z bílých krvinek, které se podílejí na požírání cizích mikroorganismů v těle a to při akutní fázi zánětu, ničí hlavně bakterie. Vypouští i takové látky, které aktivují další obranu proti zánětu. Pokud jsou jen mírně snížené a nic jiného z krevního obrazu snížené není a i crp je v pořádku, tak to nic neznamená. Jen je jich míň a tvoje tělo může být a nemusí být náchylné k zánětům. Píšu může protože to rozmezí které je ještě správné a které už není se dá špatně určit, vychází to z obecných výsledků a u průměrného člověka, takže mírné zvýšení nebo snížení nic neznamená.

44kg a 160cm není opravdu nic hroznýho.. je to mírná podváha.. a tu spravíš jen tak, že se zaměříš na svoji konstituci a kondici a podle toho budeš zařazovat různé potraviny.. a chce to čas a žádnej stres, protože se stresem kila nepřibereš.. ty potřebuješ něco, co tě bude přirozeně uvolňovat..
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 04. Září, 2010, 20:35:20 »

Dík za odpoveď, El. To mě docela uklidnilo. Znepokojila mě ta diagnostika "mírmá neutropenie" na té zprávě z lékařského vyšetření a k tomu žádné vysvětlení nic a na internetu najdeš informace, které tě ještě víc zneklidní. Spíš mě napadlo jestli ten pokles nemůže třeba nějak souviset s mojí (pod)váhou...na záněty právě že vůbec náchylná nejsem... A jinak jsem měla všechno v pořádku i červené krvinky, jindy mi vždycky diagnostikovaly anemii Wink

Teď už vím jak připrat a pomalu přibírám, jen to nesmím moc řešit a moc se tím zabývat, protože pak se akorát zablokuju a nepřiberu ani deko???
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 05. Září, 2010, 10:13:44 »

S tou mírnou podváhou to nemá co dělat. Spíš bych si to spojovala s braním ATB v dívějšku a tím oslabenou imunitu, protože všechny bílé krvinky mají na starost imunitu a braním ATB se jejich práce blokuje.

Tak to je super, že už víš jak na to Smiley
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 06. Září, 2010, 16:03:01 »

El, ty antibiotika mi na to moc nesedí. Naposledy jsem je brala, kdyz se mi zanítil moudrák pred více nez 2 lety. Jo a jeste rok predtim jsem dokonce vybrala celou 1 krabicku ATB zbytecne, jelikoz mel doktor podezreni na infekci a pak se ukázalo, ze to infekce nebyla, ale to uz jsou tri roky zpatky. Víc nez rok uz zadne prasky neberu ani k tomu nebyla potreba.... Myslís, ze by se to po tak dlouhé dobe jeste na tech bilych krvinkách projevilo? Prijde mi to nepravdepodny.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 06. Září, 2010, 16:52:51 »

Následky ATB se projevují i leta nazpět..    Eek  ale u tebe to tím být nemusí.. kdoví  Poklona
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení