Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Jak se vám v dnešní době daří nalézt uspokojivé pracovní uplatnění ... ?  (Přečteno 14174 krát)
xylda a 1 Host prohlíží toto téma.
Astronaut
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« kdy: 21. Září, 2010, 15:20:07 »

Nedávno jsme v úzkém kruhu MB rozebírali téma, jak je stále těžší a těžší, najít v téhle společnosti uplatnění ...   Roll Eyes   Známí se dokonce uchýlili k variantě pokusit se najít nějakou práci, která by se dala vykonávat doma - možná to někoho z vás taky napadlo - no, každopádně mí známí příliš nepochodili ...  Na co hlavně narazili - na mulťáky, a pak jakýsi, sice na první pohled slibný web, který zprostředkovával nejrůznější domácí práce typu kompletace, ale brzy jim došlo, že jde pouze o tahání peněz za nic ....  Sad

Jakpak jste na tom vy - chodíte do práce na klasický 8,5 h úvazek ?  Pracujete na dohody, nebo na ŽL ?  Nebo se vám snad poštěstilo najít si nějakou domácí práci ?   Cool
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member
Pohlaví: Ženské

266224368
Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #1 kdy: 21. Září, 2010, 16:08:57 »

Ahoj,

velmi dobra tema na diskusiu! Smiley Ja sa o nej casto rozpravam s kde-kym, je to naozaj tazke najst si pracu, ktora ta bavi, uzivi ta a nie si vnej 3/4 dna.

Moj priatel si vsak nasiel zdroj obzivy pre nas oboch a pracuje z domu. Cize ja som jeho "sekretarka" v nasej rodinnej (pseudo) "firme", cize navarim mu (to on moc nevie Wink), staram sa o domacnost a on nas oboch pekne uzivi.

Obaja tuzime v buducnosti ist vsak na nejaku ekofarmu, do nejakej komunity a tak podobne.

Inspiraciou mi bolo mnoho clankov odialto http://www.kruhzivota.sk/hlboka-ekologia-pestovanie-ekologickeho-vedomia .
Zaznamenáno
Astronaut
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 21. Září, 2010, 17:17:28 »

Ahoj Visli  Wink

Teda - to vám to vyšlo ideálně s prací - blahopřeji  Smiley   Jak se zmiňuješ o tom, že si Tvůj přítel našel práci z domu, která uživí vás oba - prosím, pokud to není tajemství - můžeš se o té práci trochu blíže zmínit : o co jde a kde ji našel ?  Díky ...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #3 kdy: 21. Září, 2010, 17:30:47 »

Ja se snazim jiz nekolik let prehodit vyhybku z orientace na penize na orientaci na skutecnou hodnotu, za cenu skromneho prijmu.
Narazi to na moje ego a pak taky na seznamovani se s tim, co je to skutecna hodnota.
Prací na doma je pres internet spousta, ale mam problem prave s jejich skutecnym prinosem.
Obzvlast tezke je delat nejakou praci, pokud clovek je toho nazoru, ze zbytecny konzum je zdrojem spousty problemu - je to velka vyzva, aby clovek sel jinym smerem a nepodilel se na dalsim zbytecnem plytvani zdroji Země.
« Poslední změna: 20. Listopad, 2011, 16:25:13 od neon » Zaznamenáno
Astronaut
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 21. Září, 2010, 20:15:42 »

Neone, Tv vážně víš o nějaké práci, která by se dala dělat doma, a nebyl to mulťák ?  Tak sem s ní !    Eek   P.S. V jaké oblasti v současné době působíš ?    ( Já mám zkušenost pouze s jedinou činností, kterou šlo dělat z domova a nebyl to mulťák - TELEMARKETING ....    Roll Eyes  )   Takže pokud mi dáš nějaký tip na domácí práci, budu radostí skákat ....   Grin
Zaznamenáno
Astronaut
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 21. Září, 2010, 20:25:15 »

Vilsi, omlouvám se za překlep ve Tvém jménu v mém příspěvku  Wink
P.S. Potěšíš mě bližší informací o tom, jakou práci dělá Tvůj přítel z domova, a jak k ní přišel ...  Pokud je schopna uživit Vás oba - tak je to paráda .... Smiley 
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 21. Září, 2010, 20:54:02 »

Také pracuji z domova, manžel taktéž. Oba zaměstnáváme pár externistů, ale v mém případě jde spíš o občasnou výpomoc, když je toho na mě eventuálně někdy příliš a fakt nestíhám... Podnikám třetím rokem, zatímco můj muž tuším už od druháku vejšky. Ono člověku v kraji, kde žijeme, skutečně někdy ani nezbyde jiná možnost... než si pracovní pozici svépomocí vytvořit...  Very Happy

Ve stručnosti, krátce po ukončení studia pedagogického směru jsem necelý rok působila v družině a částečně i učila, poté nějaký čas pracovala jako průvodkyně v cestovce zaměřené na dětské zájezdy a akce, posléze coby asistentka v jedné menší pražské firmě... Určitou dobu jsme se pak s pár nadšenci pokoušeli rozjet společensko-svatební agenturu, byla to fajn zkušenost a docela se i dařilo, ale teprve poté jsem se konečně profesně doopravdy "našla". Smiley
« Poslední změna: 24. Květen, 2011, 20:48:39 od Jitřenka » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #7 kdy: 21. Září, 2010, 21:39:54 »

Citace
P.S. V jaké oblasti v současné době působíš ?

Zisky z reklam na svých webech, které jsou hodnotově hodně sporadické.

Citace
Neone, Ty vážně víš o nějaké práci, která by se dala dělat doma, a nebyl to mulťák ?

Budování ziskových webů, programování na zakázku, počítačový grafik a spousta dalších profesí spojená s tvorbou webů (je to široký záběr - až po psaní textů, korekturu). Buď si tvořit své projekty, nebo být zaměstnaný z domu pro někoho a nebo být na volné noze a shánět si kšefty.

Zemědělec.

Produkce výrobků z domu.

Spisovatel.

Překladatel.

Skladatel, výtvarník, učitel.

Sázení (online na sporty apod.)

Obchodování na fin. trzích.

Jinak mě nic nenapadá - google řekne určitě víc.
« Poslední změna: 22. Září, 2010, 08:03:49 od neon » Zaznamenáno
Vilsa
Full Member

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 22. Září, 2010, 08:40:36 »

Astronaut, odpisala som ti do posty sukromnej Smiley
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #9 kdy: 22. Září, 2010, 10:54:51 »

...když jde o debatu o profesním uplatnění a práci z domova, vybavil se mi jeden dávný rozhovor z ICQ s nějakým internetovým známým. Toužil podnikat, ale nevěděl, v jakém oboru, a tak ze mě doloval nějakou inspiraci na podnikatelský záměr. Spíš jen tak mimoděk, aniž by se mi skutečně chtělo zahrnout ho nápady (asi zastávám názor, že to "pravý ořechový" si právě musí vymyslet každý sám), jsem zmínila zdravou výživu (e-shop apod.), on se nápadem chvíli zaobíral, prý už ho to taky několikrát napadlo a je to údajně oblast, která ho zajímá. Načež z něj vypadlo něco jako - "no a v záloze mám rozšíření Burger Kingu do Čech, to by mě taky možná bavilo..." Super "záloha" pro obor zdravé stravy, jasně. Zřejmě by se obojímu věnoval s upřímným nasazením.....  Grin
Zaznamenáno
stefi
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #10 kdy: 24. Květen, 2011, 16:30:06 »

Teda to je asi král tes tymi burgermi. Nie je to jednoduche ani so štandardnou prácou ked vidime že dnes sa nastavuje latka vysoko na konzum. Na umelecku sferu nemam bunky to som uz kedysi davno skušal na šport nemam vyšku a ako som zhodil par kil v poslednych rokoch tak ani sil. Obcas nemam dost sil ani na prenesienie svojej fyzickej schranky do prace ale to skor suvisi s nevyspatostou. Som rad sa mi dari  cvicit jogu, pretoze si myslim ze duchovny postup pri snahe aplikovat makrobiotiku je omnoho dolezitejsieho rozmeru...  Tongue  Dost na tom ze  mnohym by prave vyhovovalo  vyberat si pracu tak v  okruhu v ktorom by sa  nasiel domcek na  vidieku pre svoju pohodovu buducnost. Na to je vsak myslim ze je nevyhnutne mat urcite fyzicke predpoklady pretoze tam sa fyzicka aktivita povazuje za minimalne potrebnu lebo tak akosi to asi funguje na vysocine...
 Potom  najst pracu ktora nezaberie 3/4 dna a zaroven aj nejake peniazky zostanu na nakup biopotravin a pripadne nakup akehosi toho  oblecenia pre tu rodinku. Mozno som obmedzeny ale na Slovensko som nadej stratil a cim sa dlhsie pozeram na  chamtivost ktoru vidim vo svojom okoli tam  sa bojim ze sa asi mozno budem stahovat cely zivot.... Cry a to je potom zazitok s makrobiotiky  Kouleni Ocima Navyse cim dalej zacinam narazat na ten moralny rozmer praci kde pracujem a uvedomujem si ze najst pracu s ktorou by sa dalo moralne zjednotit je hadam este tazsie ako  najst pracu samotnu. Tiez zapasim s tym aby to nebolo o praci rozvyjajucej zbytocne hodnoty... ale s tym sa vyrovnavam iba tak ze sa snazim pracovat  poctivo a poctivo na tom co mam moznost a zamestnavat sa tym ale to sa mi potom zda ze som na roztrhanie... a uz vobec nesledujem hodnoty... dokonca uz asi 5 rokov dozadu svoju pracu podvedome  podhodnocujem ked vyplnujem formulare kolko som odpracoval a tak mavam mnoho  najme nocnych hodin odpracovanych ale nezaplatenych... jednoducho  koli poctivemu pocitu.
« Poslední změna: 25. Květen, 2011, 16:20:54 od stefi » Zaznamenáno

Najhoršou neodpustitelnou  povahovou vlastnosťou je ignorácia. Ak dnes sa necháme ukolenbať tak zajtra sa už nemusíme prebudiť.  Myslime na seba v buducnosti:http://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp
Kto by mohol lepšie pripraviť budúcnosť potrevín ako tý čo milujú ich čistotu?
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 16. Červen, 2011, 15:38:16 »

Myslim,ze sehnat si praci na doma (seznam co napsal neon) neni problem. Par mesicu trva nez se clovek nauci tu praci a zas par mesicu trva nez se prosadi(zalezi na cloveku),ale pak muze doma pracovat. Staci mu mit jen netbook za 4000kc(i min) a zaplacenou prukazku do knihovny na internet.Smiley)
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 25. Červenec, 2011, 14:37:44 »

a co jidlo? neni tu nekdo kdo se zivi primo varenim? v nejake veganske, ci mb restauraci, nerikejte ze ne:))
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
stefi
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 23. Srpen, 2011, 16:28:39 »

Roll Eyes O par ludoch urcite viem co pracuju ako kuchar. Osobne by som sa asi tazko  zmiernil s podmienkami  v kuchyni kdesi v podzemi pripadne so slabym vetranim  niekolko  hodin nadcasu s minimalnou mzdou.  Nemusi to byt vzdy tak ale na sk mame len par takych restauracii aj tie casto nepatrie k tym najvybavenejsim a najluxusnejsim v meste ze by dokazali ponuhnut zodpovene pohodlie pre svojich zamestancov. hmmm.... Som narocny. Grin
Zaznamenáno

Najhoršou neodpustitelnou  povahovou vlastnosťou je ignorácia. Ak dnes sa necháme ukolenbať tak zajtra sa už nemusíme prebudiť.  Myslime na seba v buducnosti:http://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp
Kto by mohol lepšie pripraviť budúcnosť potrevín ako tý čo milujú ich čistotu?
Zahradnice
Newbie
*

Zobrazit profil WWW Email
3 0
« Odpověď #14 kdy: 19. Listopad, 2011, 07:39:38 »

Já si proto pořídila restauraci, kde vařím ,obsluhuji ,nakupuji, uklízím, dělám web, papíry...není to sranda.
Musím vařit a prodávat i jídlo,které sama nejím,ale zase nejsem padlá nahlavu protože chci ukazovat postupně a nenásilně, že se dá jíst i jinak.A nájem a ostatní mega výdaje bych jen makrobio stravou nezaplatila. A tím,že to není v Praze to opravdu není.
Nicméně to co chci říct je to, že zaměstnaci z řad atletnativců nejsou hodně často "k použití".To je má zatím 4 letá zkušenost.
Týmová či kolektivní práce jim nic moc neříká.
V pracovní době při největším šrumci si jdou zameditovat a ostatní nechají ve vřavě, při větším náporu zákazníků to špatně nesou a odchází ze slovy že si nenechají špinit karmu člověkem co jí maso a pije čaj s cukrem Smiley a tak dále.. nebo zase vypadají na place jako by vylezli z popelnice..a kvůli práci se předci nebudou ani trochu přizpůsobovat, protože je to proti jejich přesvědčení - například makeup a vůně..
Mě naštěstí to co dělám plně uspokojuje a naplňuje, i když to zatím není na to abych si jezdila po světě a mohla třeba dále studovat, ale dělám to co pro má opravdu smysl a baví mě to na 100%.
A když člověk takhle pracuje, peníze a naplnění se dostaví vždycky.
PS: doufám, že přijde smršť mailů ve smyslu, že tu o někom prohlašuji negace Smiley ale mluvím za sebe a toto jsou mé zkušenosti.Každý je jiný a je to vždy o osobnosti člověka.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení