Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Jak se vám v dnešní době daří nalézt uspokojivé pracovní uplatnění ... ?  (Přečteno 16338 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #15 kdy: 20. Listopad, 2011, 10:11:13 »

Ahojte
Pěkné téma. Škoda, že jsem jej neobjevil dříve. Otázka je pěkná. Odpověď na ní složitá. Uspokojivost rozdělím do dvou rovin (vzniká tak schizofrenický stav). 1. Uspokojivost z příjmu. 2. Uspokojivost z vnitřní radosti a vyrovnanosti. 
Vyučil jsem se kuchařem, také jsme tak pracoval a při zaměstnání jsem si zvýšil kvalifikaci. Přibližně 20 let jsem pracoval ve školství v oboru gastronomie. Ve volnu a oprázdninách jsem chodil na brigády. Nešlo mi  si vydělat peníze (i když každá koruna dobrá), ale o rozšíření obzoru v gastronomii. Být bohatší o nové poznatky, které mohu studentům předávat dál při výuce. Také jsem pracoval v Německu s přestávkami. Celkově to dělá necelé 3 roky. Postupem doby jsem se dostal na pozici vedoucího učňovského střediska pro potravinářské obory. Dalo mi hodně práce, než jsem zde vytvořil systém, který fungoval. Nebylo zrovna moc lehké, převzít středisko po předcházející vedoucí, kterou ovládal alkohol. Také jsem musel přežít nepříjemný "ohňostroj", donášení na mou osobu, provokace, pomluvy a lži. To dělali někteří zaměstnanci, co byli zvyklí "nasávat" s bývalou vedoucí. Hledali jakoukoli příležitost mne znemožnit a dosáhnout, aby se vrátila.  S mým příchodem přišla i pracovní disciplína a pořádek. Někteří odešli sami, jiní museli. Zůstalo zdravé jádro. Měl jsem radost, že se mi podařilo vytvořit dobrý kolektiv, zvýšil se všem výdělek a i žáci měli vyšší odměny než dříve. Začali jsme spolupracovat se základními školami, zvali je na exkurze, soutěže a podobně. (To pro to, abysme podchytili žáky, ukázali jim zajímvý obor a měli zaplněné lavice na začátku školního roku.) Byl jsem spokojen a měl jsem radost "že se daří". Ale "nespící čert" se  objeví, tam kde nečekáte. Tam kde na něj zapomenete. Ze základních škol začaly vycházet slabší a slabší ročníky (méně žáků). Tudíž se jich hlásilo méně a méně. Když máte málo, žáků musíte propustit zaměstnance. Propustili jsme čtvrtinu zaměstnaců. Věřte, je velice těžké vyřadit z kolektivu spolupracovníky s nimiž pracujete rádi. Je to několik probdělých nocí, nepříjemných jednáních, výčitek svědomí, slz na obou stranách a neustálé zodpovídání pokládné otázky : "Proč zrovna musím odejít já? Co jsem ti udělal(a)?".  Postupem času jsem odešel i já s přesvědčením, že není těžké sehnat s mými zkušenostmi práci. Odešel jsem sám z vlastního rozhodnutí. Ptáte se proč? Víte jaká je dnešní mládež. Tím jak vychází málo žáků ze základních škol, zaplní se v tomto systému školství lavice gymnázií, průmyslovek,.... a pak na řadu přijdou školy odborné a učiliště. V odborných školách a učilištích jsou pak žáci jednodušší, problémovější, z problémového rodinného prostředí a pod. Rok od roku se to zhoršuje. Už jsem nedokázal odolávat tlaku neustálého řešení kázeňských problémů se žáky, s rodiči (mnohdy "neukázněnými" více než jejich děti). Oblékl jsem si kuchařské oblečení, uvázal zástěru a šel pracovat do oboru jako kuchař. Ale ouha! Ono to není takové, jak si člověk představuje. PRÁCE NENÍ. Tedy taková, kde by ji člověk mohl vykonávat poctivě kvalitně hospodárně, byl ohleduplný k ostatním a oni byli k němu. Postupem času jsem se dostal do Prahy, do běžné restaurace. Byl jsem částečně spokojen, měl jsem příjem, který mi zajišťoval utáhnout byt doma a i spolubydlení v Praze.  Zde jsem potkal i člověka, který byl již řadu let makrobiotik. Hodně jsme o MB povídali a začal jsem se o ní zajímat. No a zase se objevil ten "nespící čertík". Ze spolubydlícího se vyklubal pěkný neřád a zvýšil se i nájem. To nebylo možné utáhnout.  Vztah v Praze mi padl. Donutilo mne to se stáhnout k domovu. Objevila se i možnost pracovat v místě bydliště v znovuotevírající restauraci. Jsem zde již víc jak měsíc. Problém je, že se ze zaměstnavatele vyklubal zadlužený člověk, pijící s přítelkyní hodně alkohol. Dokonce to je v takovém extrému, že se k hostům chovají nevhodně. Zejména ona. Hosté odchází a nevrací se, jsou malé tržby. Tento měsíc nebylo dokonce na výplaty. Dostáváme je po částech. Nevím jak nyní dál. Místo jinde není. Už jsem dopadl tak, že se půjdu zeptat do Kauflandu, zda nemají místo u kasy.
Na zadanou otázku odpovídám: "Nedaří, ale doufám, že se sluníčko ukáže. Obrátím se k němu čelem a stíny budou za zády."
« Poslední změna: 20. Listopad, 2011, 10:25:36 od Jarda Stránský » Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #16 kdy: 20. Listopad, 2011, 10:26:30 »

Myslim,ze vsude je hodne prace. Sehnat praci,aby ho uspokojovala financne  a hlavne radostne neni tak velky problem. Tedy pro me.  Zalezi na pohledu clovek jestli si udela z prace zabavnou cinnost a uspokojivou  ebo z ni udela noci muru. Vetsinou si lidi z ni udelaji nocni muru,kdyz se honi po penezich.
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #17 kdy: 20. Listopad, 2011, 11:45:19 »

Ahoj Jardo,

znám až moc dobře realitu s prací na Trutnovsku... Kdysi jsem se živila ručním tkaním a bydlela u Rudníku a čertík taky nespal.... V jednom měsíci mi zkrachovali nebo přestali odebírat 3 hlavní odběratelé a bylo po devítiletém podnikání... K tomu byla zavedena miminální daň, zvýšeno zdravotní a soc. pojištění a ještě k tomu výpověď z bydlení...

Takže batoh na záda, stavy na půdu ke kamarádům, spousta slz a pocitu zlomenosti a hurá do Prahy za prací.

Jsem na recepci u kanceláří, mám ráda lidi, tak to není špatný, peníze dobrý, teplo v paneláku taky... Mám za sebou pár pokusů vymotat se z tohodle začarovaného systému, ale vždycky jsem si dala na čumák mgduck Zas mám spoustu času na vaření a studium MB, dopachtila jsem se i k zahrádce v kolonii v Praze a pomalu se smiřuji s tím, že jsem "Pražák", že jím zůstanu, a že se můžu občas jet podívat na hory.

A mám jednu dobrou radu: Hledej skulinky, na které zapomněl čert  Wink

Přeju Ti krásný život.
Myšpule
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 21. Listopad, 2011, 03:40:31 »

Citace
..a kvůli práci se předci nebudou ani trochu přizpůsobovat, protože je to proti jejich přesvědčení - například makeup a vůně..
Hm, to jsi, Zahradnice, nejspis vypichla ty extremy, ze. Treba prave tohle resim - je treba hledat praci, ktera bude vyhovovat mne a ktere se nebudu muset podrizovat nebo se mam spokojit s tim, ze najdu JAKOUKOLIV praci, i kdyz nebude v souladu s tim, kym jsem a jak se citim pohodlne? Abych to vysvetlila na konkretnim prikladu: make-up nepouzivam a i co se obleceni tyce, mam jisty styl, ktery treba nemusi vsem vyhovovat ( eh, "jako z popelnice" bych jej nedefinovala Smiley , ale treba podpatky, kostymky, silonky a minisukne nemaji v mem satniku misto). A ted ciste hypoteticky-prijmu-li misto, kde je prisny dress code, tak je to v podstate prostituce -zaprodam presvedceni a vlastni osobnost za penize, coz me bude v hloubi duse prudit a uzirat a treba tak nebudu moct podavat ty nej vykony. Na druhou stranu chapu i zamestnavatele, ze je presvedcen o tom, ze jista mista vyzaduji jiste atributy - videla bych to prave na to setkani predstav obou stran, cehoz muze byt dosazeno jedine komunikaci. Vymezit odsud posud dopredu.
Zahradnice, tys to vyresila nejspis nejlepsim moznym zpusobem-ve vlastnim byznysu si nastavis pravidla sama a nefunguji-li, sama to pocitis. Coz je fer. Ale jeste se vratim k tomu obleceni: dle hesla Saty delaj cloveka (coz je podle Voskovce a Wericha pravda odveka:)) by se clovek mel vazne zamyslet nad tim, az kam je ochoten zajit, jaky kompromis je ochoten prijmout... Coz, pokud najdu praci svych snu, resit nebudu, protoze vim, ze bude-li to to vysnene misto, tak 1)  po mne kostymek vyzadovat nebudou a 2)  kdyby nahodou jo, tak to bude vedlejsi a holt se budu muset prizpusobit, ponevadz ji prece nenecham plavat kvuli obleceni!   Wink
Zaznamenáno
Zahradnice
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW Email
1 0
« Odpověď #19 kdy: 21. Prosinec, 2011, 19:02:03 »

Smiley U nás jde jen o zelené tričko či košili a černé kalhoty či sukni.Aby zákazník věděl, kdo je kdo Smiley Jemný make up nebo prostě jen upravený zevnějšek k práci obsluhy restaurace patří.Ale je to přesně jak říkáš, kdo chce pracovat v oboru,který mu vyhovuje a cítí se v něm dobře, podává skvělé výkony.A V a W měli svatou pravdu,Když jedu na jednání v kostýmku (který mě tedy sedí daleko více než džíny a batikoané tričo) berou mě naprosto jinak,než kdybych tam přijela v barevném bavlněném oblečení..

Oblečení i vzhled zevnějšku ať chceš nebo nechceš zařadí člověka do určité skupiny a podle toho s tebou pak lidé jednají.Ale to není nic nového.

Mě se třeba nelíbilo v Praze v Lehké Hlavě,že tam obsluhují různě oblečení a vymódění undergroundovci.Prostě jsem hotelovačka tělem i duší (rodinná tradice) a vadí mi z profesního hlediska, když tento obor degraduje neznalost základních pravidel a hodnot.I když naše gastronomie je kapitola sama pro sebe..
Zaznamenáno
stefi
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #20 kdy: 22. Únor, 2012, 16:01:07 »

Aby som povedal toto vlakno sa mi velmi pači už len preto že je tu viac ako jedna vec o ktorej by sa dalo nadlho rozpravat.
1. saty su dolezite pri  predaji a komunikacii so zakaznikom.. ale nemyslim si ze jedlo predava predavajuci ale kuchar... cize slusnost je postacujuca na predavaju...
2. ja som si osobne presiel roznymi fazami starostlivosti o svoj zovnajsok... a najviac my vyhovuje lezerny. nosim dlhe vlasy skoro po plecia a v poslednej dobe sa mi zapacila  brada.  Grin No proste na kazdom mieste sme poprve ludia a mozeme  byt rady ze patrime k tym 10perct sveta ktory tu  "vyzierame" zvysok sveta... a neskromnost nas najskor privedie do zahuby... aspon to je moj nazor... ale chapem ze pre cloveka co vystudoval gastronomiu a pracuje alebo ma hodne skusenosti s  nejakej snobskej restauracii.. (kde sa nacity v najlepsom pripade iba hra.... undividualnu skusenost nemam.. ale osvietenci to iste nie su) sa veci mozu zdat ine.
3. Prace je malo. ANO suhlasim, vdaka modernizmu a IT svetu ktory  dnes ma v myslienkach kazdy. Degenerovali poctive prace a  keby sme zobrali tendenciu v Europe kam smeruju nariadenia Europskej unie o polnohospodarstve tak za par rokov tu nebude s coho  robit makrobiotiku,... lebo si znicime podu... a potom sa nam uplne lahko bude moct stat ze jedneho pekne dna tu budeme mat hladomor. Jednoducho ako somalsko... 20 rokov dozadu to bola urodna fungujuca krajina... a mala vyznamne iba polnohospodarstvo s dobrou podou.... ale to zavideli amici.. vysadili GMO kukuricu. znicili podu.. odpratali sa a krajna je odvtedy v hladomori.. a to mi potom nech niekto hovori ze saty su  pre nich nieco dolezite.
Zaznamenáno

Najhoršou neodpustitelnou  povahovou vlastnosťou je ignorácia. Ak dnes sa necháme ukolenbať tak zajtra sa už nemusíme prebudiť.  Myslime na seba v buducnosti:http://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp
Kto by mohol lepšie pripraviť budúcnosť potrevín ako tý čo milujú ich čistotu?
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 22. Únor, 2012, 18:28:45 »

1. Obleceni je hodne dulezite,protoze jak clovek ma verit,ze kuchar je cistotny,kdyz servirka tak nevypada. A kdo by jedl od spinaveho kuchare jidlo?Smiley

2.Nosim kratke vlasy a udrzuji si i taky kratke strniste. Pripada mi to jako idealni reseni.

3. Urcite s Vami nemuzu souhlasit,ze pred 20 lety bylo u nas idealni zemedelstvi. Idealni bylo pred rokem 1950 nez zacli vsechny policka predelavat na obrovske. To,ze se poslechni 20 let nic nereseni a stale se deje znehodnocovani pudy je hold smula. Mozna by stacilo se prestehovat do jineho kraje,kde je vice moznosti na praci. Nebo se zamerit na jinou profesi.
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #22 kdy: 08. Říjen, 2012, 10:11:30 »

3. Urcite s Vami nemuzu souhlasit,ze pred 20 lety bylo u nas idealni zemedelstvi. Idealni bylo pred rokem 1950 nez zacli vsechny policka predelavat na obrovske. To,ze se poslechni 20 let nic nereseni a stale se deje znehodnocovani pudy je hold smula. Mozna by stacilo se prestehovat do jineho kraje,kde je vice moznosti na praci. Nebo se zamerit na jinou profesi.

Myslite?? Tak si to běžte zkusit, kupte si Pár hektaru (cena zemedelske pudy je smesne nizka - okolo 3-8 Kc/m2) a začnete hospodarit po staru, udřete se k smrti. Pri současném počtu lidi neni mozne jinak nez průmyslové nakrmit lidi. Uz vas vidim jak pred rokem 50 s párem volu orate :-) vazne si to běžte nekde zkusit, jen malokdo by na to dnes mel v realu (ne ve snech) náturu, byt soběstačný... Kde byste meli jaky cas na surfování na netu? Zapomente :-)

Mimochodem, jsou nazory že cele zemeďelstvi 10000 let zpatky je fail (nepřirozené pro trávicí trakt rodu homo, ktery tu byl o 3 miliony let drive, nejstarší nalez Homo je stary 2,7 mil., pokud vim; to je na 24 hodinovém ciferniku = zemedelstvi 4,8 minuty pred pulnoci), ostatne pravda je, že zemedelstvi vzniklo JEN za ucelem snadného nakrmeni zvyšující se populace a za ucelem pohodli...

Takze ted nebo rad, co je vlastne správně :-)

K puvodni otazce: kdyz uplatnění nemam a jsem tvurci a schopny a trochu talentovany, pracovni pozici si vytvořím. Jinak zůstanu bozi ovce jdoucí smutne na porazku, muj nazor :1)
Zaznamenáno
Melkorka
Newbie
*

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #23 kdy: 08. Říjen, 2012, 14:56:04 »

Nemohu souhlasit s tím, že bez techniky nelze uživit populaci, to je jen strašení "dětí", aby se pro všechno na světě nepokoušeli změnit systém založený na drancování přírodních zdrojů - peníze pro peníze (již dávno ne pro lidi).
Předem chci upozornit, že jsem vzdělaná v oboru ochrany životního prostředí, dále jsou oba rodiče zemědělci (jeden se věnuje pozemkovým úpravám, druhý agronomii a testování nových zemědělských chemikáií). Jako rodina vlastníme vinohrad, kde se pracuje jak technikou, tak holýma rukama. Mám tedy jisté povědomí o této problematice.
Dnes je spousta potravin vyhazována či používána na otop (!!!!) a mnoho krásné půdy je u nás použito na umístění solárních panelů či fotovoltaiky (na střechách by se asi tak krásně nevyjímala, nevím), na ornou půdu jsou udělavány vyjímky a staví se na ní další a další zbytečné obchoďáky .... Problém není v tom, že by to bez techniky nešlo. Naopak, technikou půdu ničíme stejně jako chemí. To se možná málo ví, ale i takové věci jako udusávání půdy traktory vede k rychlému snížení její kvality. V kombinaci s chemií a monokulturami tak ničíme to nejcennější, co máme - půdu. Snad je dnes možné s technikou populaci uživit (tedy alespoň jsme přesvědčená, že lidé umírají hlady spíše kvůli peěžnímu systému a ne nedostatku potravin), ale jsem si jistá, že budeme-li tímto způsobem devastovat půdu, v budoucnu to s technikou již nebude možné.
Problémy jsou způsobeny spíše jinými činiteli a to hlavně ekonomickými. Naše vláda nepodporuje zemědělství, právě naopak - je tu snaha udělat z ČR zemi potravinově nesoběstačnou. Výměra zemědělské půdy, která by například v Rakousku uživila celou rodiny, by u nás stačila možná tak na 1 osobu.
Je to smutné, ale když se nad dílčími problémy zamýšlíte (ať už se jedná o životní prostředí, či potraviny, nebo vzdělání a informovanost veřejnosti atd.) tak dostanete společného jmenovatele, původce velké škály problémů = peněžní systém částečných rezerv.
Problém není v nedostatečnosti přirozeného světa kolem nás, problém tkví v umělých a neudržitelných systémech, jejichž původcem je člověk. Proto s Vámi mohu souhlasit pouze v tom případě, že ke svému stanovisku dodáte větu "pokud chceme udržet současný peněžní systém a s ním velkou míru zbytečných pracovních míst, co nejdéle".
Douška: Samozřejmě se v obou případech jedná o teorii. Pomocí průmyslu není nakrmena veškerá populace a nelze tedy definitivvně tvrdit, že to s pomoccí prrůmyslu lze. No a "postaru" to na současný počet lidí ještě nikdo nezkusil a platí tedy totéž, co pro první případ.
« Poslední změna: 08. Říjen, 2012, 15:01:46 od Melkorka » Zaznamenáno

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.
Buddha
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #24 kdy: 08. Říjen, 2012, 19:13:47 »

Janek: odpovidal jsem na treti bod
Citace
... 20 rokov dozadu to bola urodna fungujuca krajina...

Psal jsem,ze pred rokem  1989 tu byla uz dost znicena puda.Nemluvil jsem o tom,ze by clovek mel vratit k orani pomoci zviratum. Plne s Vami souhlasim,ze je to drina.Proto jsem se vrhnul do udelani zasob obilovin na nekolik let. Myslim,ze je to nejlepsi investice,protoze vydrzi i 20 let a ceny porostou. A pokud nebude mozne pouzivat treba techniku,tak produkce obili prudkce klesne. Tak mam klidne spani.Smiley

Jsem toho nazoru,ze lide prejdou po nejake kolapsu(kdy ropa bude neco hodne draheho)na pojidani kasi ze vsech druh rep nebo brambor. Tyhle se daji pestovat ma male plose,aby cloveka uzivila a zvladl to i na spatne pude s minimem naradi. Pocitat,ze tu bude naradi a tazna zvirata je utopie. A obdelat motyckou nekolik hektaru je utopie.Smiley

Ja jsem toto nazoru,ze zemedelstvi vzniklo z toho,ze lidi byli liny chodit daleko pro nasbirani nejakych plodu,tak vyrvali drny a nebo stomek a vysadili u chalupy. Kdyz vydeli,ze to funguje,tak sli do toho ve velkem. Bez zemedelstvim by nas nebylo tolik.

Nepodarilo se mi zjistit za jak dlouho travici soustava zmutuje,abychom mohli pojidat varena jidla.A protoze mi chutna a telu aktualne dela dobre varena strava,tak to uz ani neresim. Myslim,ze se pravda neda zjist,protoze kazde hnuti ma sve tvrzeni.

Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 09. Říjen, 2012, 01:10:14 »

Pises že idealni to bylo pred 1950 a to se prece oralo koňmo a volma :-)

Nejen já si myslim že zmutovat za tech necelých 5 minut v jednom dni to zkratka zmutovat nestihlo -  nejsem sice expert, ale tvrdi to urcite prameny a co treba hodne latentních a i priznanych alergika na obili a lepek? Alergie na maso prakticky neexistuje, jak mi tohle vysvetlite? Rad si to poslechnu. Proc je tolik lidi alergika na obili a mléko?

Aktualne jsem  na paleo, ktere hlasa, že správně jsou potraviny puvodni a přirozené, tedy ty ktere tu byly v té éře 3000000 let... Myslim že paleoliticky člověk si to maso klidne moh uvarit :-) po mesici musim konstatovat, že vubec nemam uz ani chut na cukry a obili, mléko... Pritom predtim jsem to bastil o 106...

S ostatním souhlasím a jen doplnim, že patrne se vznikem zemědělství (10000 let zpet) vznikly pry i civilizační choroby a rozdeleni spolecnosti na chudé a bohaté...

Btw, nasel sem sud (asi 200L) obili 20 let stary, kdyz ho namočím tak to slepice normalne žerou ale do huby bych to nevzal :-)

Melkorka: proc umírají hlady? Protoze je nikdo nenaučil pracovat? Udržet peněžní system? A je východisko? Zmenit 7 miliard lidi a vratit se minimalne 100 let zpet, umis si to predstavit? Neznam jinou moznost zmenit system a ponechat si komfort dnesni doby. Solary jsou jen dočasně. Neefektivní To je viz dotace v ČR jsou na plochu!!!, proto to asi v Rakousku funguje jinak a tady kazdy harmonii hektary, ale upřímně - je to vubec udržitelné kdyz je na zemědělství dotace?

Jak stoji vyse, se zemědělstvím zacala asi zkáza rodu Homo, je to epocha dlouha jen poslednich 5 minut do 24 hodin...

Btw jestli vis jak to udelat aby byla země potravinové soběstačná tak to je na Nobelovu cenu, kdyz jsme soucasti EU tak to asi moc snadno nejde, anebo prozrad konkretni reseni...
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #26 kdy: 09. Říjen, 2012, 07:03:16 »

Pises že idealni to bylo pred 1950 a to se prece oralo koňmo a volma :-)

A mas nejaky odkaz,ze vsichni pouzivali jen kone a voly? Ja tvrdim,ze uz existovali traktory a pouzivali se na rovnych polich. A protoze dochazelo spojovani poli,tak traktoru bylo dost. Bylo o dost lehci pracovat s traktory s velkymi poly nez s policky. A tak dochazi k znehodnocovani pudy diky tomu,ze z pudy odchazeji ziviny. Traktoru nebylo milion,ale uz tu bylo dost. Treba: http://www.veterantraktory.cz/cz/historicke-traktory.html

Citace
Aktualne jsem  na paleo, ktere hlasa, že správně jsou potraviny puvodni a přirozené, tedy ty ktere tu byly v té éře 3000000 let...
Duvod proc takove jidlo nejim je,ze mi moc nechutna a hlavne je to drahe. Jist lesni zver/ryby je pro mne silene drahe,protoze vyslechtena zvirata nebyla pred tou dobou. Jist planne plody jako pidi jablka atd mi zas nechutnaji,tak nemam na vybranou. Aby se tato strava sla pro nektere aplikovat,tak vetsina dosla ke kompromisu a jedi i vyslechtena zvirata. Nechce se mi rozebirat rozdily mezi stravovani,protoze je to vzdy citlive tema jako politiky a nabozenstvi. Jak jsem psal predtim,tak neresim  jaka je spravna strava pro lidi. Je to volba kazdeho.

Nebyl jsem v zemich,kde jsou pravidelne hladomory,tak netusim proc to tak je.Muzu hadat.Vetsinou tam zuri obcanske valke a nebo je tam diktatorsky rezim. Tak lidi jsou podtlakem a jsou zcela omezeny na svou produkci. Pokud prijde sucho a nebo nejaka pohroma,tak nastane nedostatek potravin a do techto zemi se nedostanou zasoby z jinych zemi diky vlade a tak se objevi hladomor. Jidla je na svete dost a dokonce i penez na nakoupeni jidla pro ty zeme. Vazne to k dostani k tem lidem.

O hladomory jsem se venoval,protoze dochazi casto k ztraceni vsech moralnich zabran a lide pomalu umiraji. A podle mne je velka sance,ze nas postihne. Pak bude clovek rad,kdyz bude moc snist i tu psenici 20let starou.Smiley
Nemohl jsem prijit jak to,ze lidi umirali hlady,kdyz stacilo k uziveni cloveka jen par tisic metru ctverecnych na nasem uzemi,ktere je prospekovano potuckami.

Lokalni hladomory jsou zpusobeny jen neaktivitou vlady. Pujcit si par miliard a privest sem potraviny a rozdat je zabere jen par dni pri teto urovni techniky.

CR muze byt potravinove sobestacna behem roku. Staci jen zmenit stravovani. Takova situace nastane ve chvili,kdy potraviny budou velice drahe,tak se vyplati pestovat vlastni. Ja zas muzu spekulovat,ze to nastane za 10-20 let podle stoupajici cenne ropy. Staci se jen podivat o kolik stoupla cena benzinu z roku 2002. Stale casteji lidi investuji do pudy. Tedy  paranoici jako ja.Smiley
Zaznamenáno
Melkorka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 09. Říjen, 2012, 07:57:46 »

Melkorka: proc umírají hlady? Protoze je nikdo nenaučil pracovat? Udržet peněžní system? A je východisko? Zmenit 7 miliard lidi a vratit se minimalne 100 let zpet, umis si to predstavit? Neznam jinou moznost zmenit system a ponechat si komfort dnesni doby. Solary jsou jen dočasně. Neefektivní To je viz dotace v ČR jsou na plochu!!!, proto to asi v Rakousku funguje jinak a tady kazdy harmonii hektary, ale upřímně - je to vubec udržitelné kdyz je na zemědělství dotace?
Udelat aby byla země potravinové soběstačná tak to je na Nobelovu cenu, kdyz jsme soucasti EU tak to asi moc snadno nejde, anebo prozrad konkretni reseni...
Ne, oni pracovat umí. Ale představ si tu situaci: Jsi příslušník takzvané necivilizované skupiny, to znamená, že tvůj styl života se liší od západního světa. Většinou v tom, že neničíš přírodní zdroje rychleji než jsou schopny se regenerovat. Pak přijde "civilizovaný člověk" se svým ekonomickýcm systémem = penězi. No jo, ale ty a tvůj národ nechápet, nač by jste je potřebovali a odmítáte. Civilizovaný člověk se však nevzdává a nakonec naláká tvůj národ na alkohol.... už víte, na co by jste rádi peníze, ale jak je získat? Prodáte svou půdu! Civilizovaný člověk však nechce fyzicky pracovat a najme původní obyvatele. No jo, ale chtělo by se tobě osobně pracovat za neadekvátní výdělek v časovém režimu, na který není tvůj národ zvyklý, když zároveň tyto plodiny neživý tvůj národ, ale jsou odváženy do "civilizace"? (Ze svědectví muže osobně přítomnému tomuto procesu, mě zprostředkováno matkou). Další přidružené důvody jsou nastíněny výše a k jistě by e našli další. Samozřejmě nejsem tak velký idealista, někteří jedinci a menší skupiny jsou jednoduše líní a snaží se "ždímat systém".
Je třeba si nejdříve zjistit, co to je systém částečných rezerv (to není systém původní, když se s penězi začínalo, nebyl tu), aby to bylo důsledně pochopeno. Vysvětlování by bylo na dlouho, ale stručně jde o systém, který je postaven na tom, že aby jeden mohl mít, několik dalších musí být vykořisťováno. Protože  celkový dluh je mnohem vyšší než množství peněz (prvně vznikne dluh a úrok a poté teprve peníze, ale v hodnotě dluhu bez úroku). Cílem nejsou peníze, ale vlastnění nemovitostí => moc a o tu jde jistému typu lidí především (doporučuji si najít některé rozhovory s MUDr. Hnízdilem).
Vracet se zpět je samozřejmě utopie. Je třeba zbavit se měny jejíž hodnotou je dluh (čistě logicky, stovka nemá cenu sta korun, je to dluh ve výši více než sto korun), rozvíjet čisté technologie a hlavně vzdělání (především je třeba lidem opět ukázat, že je třeba myslet v souvislostech a nezaměřovat se pouze na jeden směr; tedy aby i specialista uměl své vědomosti zhodnotit v širších souvislostech). Svět nelze předělat za den, na nějákou revoluci nevěřím (historie také ukazuje, že to není moc efektivní), člověk musí začít sám u sebe a stát se osobností (ne jak dnes, kdy je třeba být originální, ne však moc, aby jste nevykročili z řady!). Nejsem si jistá, zda se vyjadřuji dost srozumitelně, prostě je třeba pochopit, ne se násilím do něčeho nutit anniž by jste věděli proč.
Je pravda, že EU pro naše zemědělství byla tragédie. Na mléku je to vidět snad dvojnásob. My jsme schopni produkovat kvalitní mléko pro vlastní potřebu i vývoz. Ale politici nám domluvili takové podmínky, že už nejsme schopni zásobit ani sami sebe.
« Poslední změna: 09. Říjen, 2012, 08:07:13 od Melkorka » Zaznamenáno

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.
Buddha
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 09. Říjen, 2012, 11:00:41 »

Takze zkratka ty černé deti uz pracovat neumějí at uz je příčina jakakoliv, v tom se shodneme. Umeji jen zebrat. A co Řecko? No nevim... Podle mě cim blíže na jih, tim mensi zodpovědnost, ale je to jen muj nazor. System částečných rezerv znám, Penize jako dluh film jsem videl pred 8 lety, no ale už nej, je to take velmi tendencni. Je to poptavka, lide chteji bydled ted a ne za 30 let az si nasetri...

Prece necekas že spadne Mesiáš z nebe a nastoli jiny spolecensky rad? Je treba se přizpůsobit a přežít, mladý mozna chce zmenit svět, starší uz pochopil, že musi zmenit sebe a senior uz ví, že na to mel prijit drive. Jako vlastnit - toto prislo uz se zemědělstvím pred 10000 lety :-) a co je špatného na tom? Chtel bys 1948 a aby dute hlavy opet převzaly moc? Vzdyt pracující proletariát nema na to, aby řídil cokoliv... Je treba chápat veci realisticky a jak realne udelat v EU soběstačnost ceskeho statu na čemkoliv jste mi neprozradili, bez celních restrikcí, ktere se nesmí, TO NEJDE, a jak by lide rvali na Celni omezeni jeje:-) zkratka ve Španělsku maji asi vyssi dotace na jidlo a tak se žrádlo taha odtamtud do zbytku eu, jinak si o neumim vysvetlit... Nebo jak jinak to muze byt?

A s plundrovanim země souhlasím s Klausem, že oteplování je jen bublina a neni vubec zapříčiněno lidmi. Vite kolik dob ledových a teplých musela uz Zeme prodělat?

A kdo bude podle tebe financovat výzkum volne energie? Ono vse souvisi se vším a kdyz jeste si myslíš, že neco změníš tak se starsim věkem pochopíš, že to byla jen ztráta casu, to je 100% a já tedy východisko nevidím. S tou menou chces delat co? Jiste je jen že 99% lidi nechape ani, o co jde. Aby jedni mohli prosperovat, druzí musi makat )a k tomu potrebuji chléb a hry(, tak to bylo, je a bude a i kdyz bychom to radi zmenili, tak já nevim jak, proto se ptam :-)

Sahaw: ono to bude slozitejsi... Vetsina lidi zije ve městech. Muzes naznačit, jak muze byt vetsina soběstačná i kdyby chtěla? Podle meho byla soběstačnost drive dana napr.celními omezenimi a technologiemi (odpradavna)a politicky(železná opona). Take si vezmi, že pro chude byly nektere pokrmy luxus a dnes na ne dosáhne i bezdomovec, cim to bude? Aneb chléb a hry... Drahe maso - vlastni Jehnata ze zahrady vyrobis za cca 50 kc (pritom cena dovozového novozelandskeho jehneciho mrazeneho atakuje 650 Kc az za kilogram a s kosti :-) a pritom je to že zahrady 100% bio a wellfare. Stačí k tomu jen kousek zahrady, tak 15x15m na jedno jehne.
« Poslední změna: 09. Říjen, 2012, 11:21:43 od Janek » Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #29 kdy: 09. Říjen, 2012, 11:23:49 »

Prosim neber slovo sobestacnost tak doslova. Sobestacnost roste jen do penez. Smiley

Pokud se objevi titulky v novinach,ze CR je stale min sobestacne ohledne potravinam,tak se zasmeji. Statistika rika,ze dovazime potraviny vice,ale uz nerika,ze nektera puda odpociva a ze lidi jedi jine potraviny. Tak nepokladam za dulezite,ze dovazime potraviny.

A to same je ohledne potravinove sobestacnosti lidi. Neni treba,aby vsichni si dokazali vyprodukovat potraviny,protoze maji vetsinou prebytky a tech se musi zbavit. Tak je velice vyhodne,kdy lide z mesta tyto prebytky vymeni/koupi.

Ja bohuzel si nezkousil a tedy i nestudoval kolik stoji jehneci z vlastniho chovu.  Odradila mne pocatecni investice a velke komplikace. Pozemek,stodola,seno,ockovani,veterinar atd. Jehnata potrebuji treba selen. Na zimu bud seno z vlastniho pozemku a nebo koupit atd.
A pak zabit zvire,ktere muselo byt evidovane a pak i casem i zabite na jatkach atd. Taky pry hodne utikaji pokud se jim nevenujes.

Pokud tedy chovas ovce a mas prehled kolik dela dan z pozemku,spotrebovany benzin a naklady na traktor,ktery sklidi seno.Pak veternar a vsechna mozna ockovani. Tak pokud chces,tak to muzes rozepsat pro mne a ostatni,abychom videli,ze skutecne stoji jen 50kc/kg bez kosti. Tedy cista vaha.  Hodne lidi prave odradilo chov ovci a radsi jdou do koz,protoze davaji vic mleka a masa maji pry dokonce vic.

Ja si hraji jen s rostlinami a chci jit i do slepic. Chtel jsem jit do kraliku,ale ty potrebuji zas ockovani,tak jsem je zavrhl.
« Poslední změna: 09. Říjen, 2012, 11:26:06 od sahaw » Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení