Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Zánět prsu při kojení  (Přečteno 1952 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
pittstrong
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 28. Září, 2010, 00:27:29 »

Dobrý den,

rád bych se zeptal na radu: manželka nemb dostala už podruhé zánět prsu 14 dnů po porodu. U prvního zánětu jsme horečku snížili nápojem z daikonu (daikon, zázvor, shoyu, bancha), na prso přikládali nejprve zábaly z tofu, potom z tvarohu. Kushi v knize Potraviny lék náš vezdejší na záněty rovněž doporučuje střídat zábal ze zázvoru se zábalem z tofu, ale ten zábal ze zázvoru jsme prve nezkoušeli, chci vyzkoušet až teď, až přejde horečka.

Nicméně se zánět vrátil. Můžete poradit, jak postupovat při léčbě zánětu prsu?

Ještě mám potom jeden dotaz: jak léčit poraněnou bradavku po kojení, je na to nějaký mb lék nebo máte nějaký šetrný tip? Zkoušeli jsme třezalkový olej od firmy EnergyLine, který je primárně určen pro vnitřní použití a je doplněný vitamínem E, ale manželka si stěžovala, že jí štípe, tak ho nepoužíváme. Jinak necháváme zaschnout MM nebo mažeme bepanthenem.

Díky za odpověď všem maminkám i těm, kteří rozumí mb principům nebo mají nějakou zkušenost s tímto problémem.

Petr
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 28. Září, 2010, 13:11:42 »

Ahojky, nejdriv je potreba zamezit vzniku poraneni bradavek,coz je pri opakovanych zanetech vzdy spatne prilozene dite k prsu. Tim vznikne trhlinka na bradavce a pak se prida zanet. Pokud se nezmeni technika kojeni,tak budete lecit zanety porad dokola. nejlepsi je kontaktovat laktacni poradkyni,ona za vami prijede a zkontroluje jak miminko prikladate a jak saje. Najdete je na kojeni.cz . nebo mi zavolejte na 773644846,jsem taky poradkyne,ale z usti nad labem. nejdulezitejsi je dite dal prikladat i k nemocnemu prsu a to tak ze nejdriv zdrave,pak nemocne a znovu zdrave. mleko v nemocnem prsu nesmi zustat,proto se musi odsavat. dalsi leceni zavisi na tom,jak vysoke jsou teploty a jak je zanet rozsahly. jdete na to dobre,ale to jak miminko prikladate by mel videt nekdo zkuseny. zdravi Elen
Zaznamenáno
pittstrong
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 01. Říjen, 2010, 00:03:35 »

Zdravím El,

děkuji za radu - u laktační poradkyně jsme byli, ale dozvěděli jsme se spíše teoretické věci, kontrola přiložení k prsu proběhla z dálky a trvala asi 5 vteřin a skončila "děláte to dobře" - byl jsem trochu zklamaný. Ale hledáme různě na internetu a zkoušíme přikládat Elišku střídavě na fotbalistu a klasicky v horizontální poloze s bříškem k bříšku. Cenné informace jsem našel na avizovaných stránkách www.mimiskove.cz, z nich vycházíme.  Děkuji za nabídku konzultace, ale bohužel jsme až ze Zlína. Jinak horečku se podařilo nápojem snížit a zánět asi už taky odeznívá.

Zdraví Petr

Zaznamenáno
Lee.Blue
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 16. Říjen, 2010, 14:29:47 »

Nevím, jestli zánět vzniká pouze průnikem trhlinkami na bradavce poraněného, či pokousaného prsu. Často mají ženy bradavky poraněné a zánět nikde. Koukla bych se na stravu ženy. Jinak dobře zkoušíte MM. Nechat zaschnout, prsa větrat. Podle Dr.Newmana-kanadského pediatra a světového odborníka na kojení se nedá říct, že by existovala vyloženě "špatná" technika kojení;-) viz obrázky dětí z rozvojových zemích přisátých u matčina prsu v "nesprávných" polohách Roll Eyes Navíc ženy světlé pleti (blond, zrzky) mají pleť citlivější, může trvat déle, než se bradavky "otuží". Pokud bradavky bolí krátce po přisátí, nemusí se jednat o špatnou techniku přiložení dítěte k prsu. Bolí-li celou dobu, vyzkoušela bych ještě mastičku proti kvasinkám (trpěla-li někdy Vaše žena na kvasinky-záněty v pochvě), nevím ale o košér mastičce, jen o klasické, z lékárny-info u gynekologa. Ale také se samozřejmě může  o špatnou techniku přisátí jednat.
« Poslední změna: 16. Říjen, 2010, 14:34:59 od Lee.Blue » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 16. Říjen, 2010, 14:45:15 »

Ahoj Lee...  to je dobře , že tohle píšeš. Ony totiž ženy tmavé rasy jsou i v tomhle ohledu mnohem odolnější, proto ty děti přisáté v různých polohách..  i jejich děti jsou víc odolné- pro srovnání, pokud se bude novorozenc od tmavé matky krmit i dva tři týdny jen z lahve, tak nebude mít větší obtíže s přijetím jejího prsu (pokud neustala laktace) , to by u bílého dítěte bylo velice výjimrečné.

Takže pokud píšu o nesprávné technice, tak to určitě patří nám běloškám, které jsme na to citlivé, i naše děti..

Tak určitě, žena může mít poraněné bradavky a nemít zánět, to už je ale otázka odolnosti té dané ženy. Ještě jsem neviděla ženu, u které by zánět začal jinak než že měla poraněnou bradavku..

Při kvasinkové infekci kojení hodně bolí, ale nevím o tom, že by to dělalo zánět.

Zaznamenáno
Packa
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 16. Říjen, 2010, 15:50:22 »

Moje osobní zkušenost: Bradavky mě ze začátku kojení opravdu moc bolely, bylo to, jako kdyby mi tam někdo zapichoval špendlíky. V průběhu každého kojení se to zlepšilo, ale na začátku to bylo vždy hrozné, několikrát mi i tekla krev. Nepomohlo nic, žádné mastičky ani pomazávání mateřským mlékem. Podle laktační poradkyně byly polohy při kojení správné. Zhruba po dvou měsících se vše upravilo a kojení nám šlo až do dvou let Klárinky bez problémů, žádný zánět jsem neměla. Myslím si, že jsem prostě měla příliš citlivé bradavky a že nějakou dobu trvalo, než si na kojení zvykly.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení