Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Cestování a pobyt v jiném zeměpisném pásmu  (Přečteno 1489 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 30. Září, 2010, 10:54:12 »

Tak mám problém a prosím o vaše názory...Léčím se makrušou z vážné nemoci (zatím jen 10 měsíců) , kterou jinak neřeším, ale teď jsem se dostala do situace, kdy si nevím rady....Přítel chce v zimě letět někam do tepla k moři.Já vím,že to pro mě není zrovna vhodné a ráda bych nějaký kompromis...prostě někam do Evropy,kde nebude horko, ale jen líp než u nás...Vím že když jsem byla v zimě někde u moře v horku,byla jsem děsně unavená,ráno nešlo ani vylézt z postele-prostě šok pro organizmus...takže intuice varuje. Přítel ale říká,že to teda pak nemusí nikam. Takže prosím o vaše zkušenosti. Stejně ale spíš cítím,že tohle bych neměla riskovat a asi musím dát na svou intuici. No uvidíme,ale ocením vaše názory ..díky Roll Eyes
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member
Pohlaví: Ženské

266224368
Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Září, 2010, 17:14:37 »

Hanisek, naozaj spoliehaj na svoju intuiciu, a ak sa na to necitis (napr ani ja by som to zrejme neznasala moc dobre) tak urcite nechod. Zbytocne si spravis sok pre telo a vyhodis peniaze.
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 30. Září, 2010, 19:10:11 »

díky Vilso, snad se mi podaří dosáhnout nějaký rozumný kompromis...navíc nevím jak bych se teď někde u moře stravovala...potřebuju někam blízko (třeba Itálie), kde navíc jsou MB restaurace a určitě dostupné potraviny i ke koupi...to bych taky leckde nemohla řešit... Smiley
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 30. Září, 2010, 21:43:10 »

Tak Itálie je, zrovna co potravin se týče, skoro makrobiotikův ráj - stačí se zastavit v nějakém větším městě a každé "bylinkářství/zdravá výživa" má i sekci s potravinami - někdo víc, někdo míň, někde existují i supermarkety s ZV, biopotravinami a poslední dobou pozoruju narůstající počet oddělení přímo označených "macrobiotica" (většinou řasy, misa, umebošky, shoyu, kuzu, gomasia a další výhradně MB specifika).

Jinak místní čerstvá zelenina taky není problém sehnat, v každém městečku jsou jeden den v týdnu ráno trhy, kde mají stánky i místní zemědělci s vlastním ovo-zelem. Jinak v každém super- hyper- marketu mají i sekci bio, jen je třeba juknout, jestli jim to bio neplesniví, protože ono to tam někdy asi bude ležet tak nějak dýl... to je pak lepší koupit nebio. Smiley Tamtéž se dají koupit i rýžové / ovesné /sójové mléko; taky celozrnnou rýži, špaldu, kroupy, luštěniny, často i nějakou tu celozrnnou těstovinu..

Co se MB restaurací týče - pár tipů ti můžu dát, ale většinou už mám ozkoušeno, že (pokud to teda není čtvrtá cenová kategorie) i v normální restauraci se často kompromisy najdou. Samozřejmě to nebude na denodenní stravování (ale to by asi ani MB restaurace neměla být, ne?), ale na požádání ti udělají bílou rýži (samotnou, musíš specifikovat, že tam nechceš ani parmezán, ani máslo ani olej), někdy zeleninové rizoto anebo v jídelníčku mají třeba jako přílohu dušený mangold nebo grilovanou zeleninu (většinou kombinace paprika-lilek-cuketa, tak žádám vždycky jen cuketu) a bílé ryby umí taky skvěle. Záleží v které oblasti se ocitneš, můžeš taky dost dobře narazit na cizrnový koláč či špaldu..

Akorát nevím, jak moc v Itálii bude v zimě teplo, přece jenom je to pořád Evropa, i když jižní...  Wink
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 01. Říjen, 2010, 22:25:14 »

Pauli, moc díky za obsáhlou zprávu!!! Tak právě asi tohle by pro mě bylo fajn...uvidím jak doma uspěju... Tongue
Zaznamenáno
Aesculap
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Here and now, I am...

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 01. Říjen, 2010, 22:40:12 »

Ahoj, řada lidí je překvapena, když doporučuji Polsko - Balt. Byli jsme tam s rodinou již 2x (město Leba), bohaté kempy, různé možnosti ubytování, strava jako u nás, ceny skvělé, srovnatelné s domovem. Počasí velmi velmi příjemné, přímořské klima, teplo i při větru, jen moře je chladnější (ale třeba jako v Chorvatsku v červnu také není nic moc). Takže jednoznačně - Polsko!!  Wink
A nic nedej na rady, že je to na severu.
Zaznamenáno
Hanisek
Full Member

593846503
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 02. Říjen, 2010, 10:51:30 »

moc díky za tip...rozhodně zohledním při výběru a určitě využiju i příště!!! Polsko je opravdu blízko a je tam spousta krásných míst... Wink
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 16. Říjen, 2010, 22:19:38 »

Hanisku, nejnovější objevy a zprávy: v Řecku je příjemné teplo (jako naše jaro či začínající léto), když zrovna nebouří a neprší (takový český konec léta, začátek podzimu..). Na koupání v moři to není, ale pokud jsem to pochopila správně, tak to ani nechceš.. ?

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení