Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: čištění dráhy slezina - slinivka - žaludek  (Přečteno 6363 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 30. Září, 2010, 16:46:46 »

Ahoj!
Podle stránek http://www.prirodnivyziva.cz/okruh_slinivka.htm jsem konečně zjistila (po dlouhém čase pátrání) proč mám problémy, které mám. Takže mám narušenou dráhu slezina - slinivka - žaludek, všechny body tam vypsané na mě sedí.. A tak bych se chtěla zeptat, jak tuto dráhu čistit, co papat, kdy, jestli jsou na to nějaké čistící procesy (jako na např. střeva teplá vodička)? Budu ráda za každou radu, která by mi mohla uzdravit tyto orgány Smiley Na těch stránkách jsem našla, že slezinu léčí sladká chuť, je to pravda? Eek
A když začnu s čištěním této dráhy (pokud tedy existuje nějaká čistící kůra na tuto dráhu), můžu zároveň začít s dvoutýdenním ranním pitím teplé vodičky na střeva?  Smiley

Děkuji moc za všechny odpovědi!
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Září, 2010, 21:50:59 »

Čau Ajko!
Já si taky ráda počkám na fundovanou odpoveď, jen jsem ti chtěla říct, že ranní pití teplé vody je na střeva vynikající, praktikuju to už jak dlouho a nevidím na tom nic proti ničemu. Smiley
Jen si do ní někdy, když potřebuju ulevit játrům (například po rybě předchozí den), přidám pár kapek citrónu, ale jinak na to koukám jako na krásný "startér do nového dne".. Někdo se probouzí kafem, jiný vlažnou vodou!  Very Happy kaffee
Zaznamenáno
Astronaut
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 03. Říjen, 2010, 17:33:28 »

Ajko, něco najdeš i tady : http://www.patentnimedicina.cz/harmon_strav.php,

"Nejvhodnější způsob léčby pomocí orgánových hodin je působení na určitý orgán v době jeho maxima." 

Já například taky potřebuji podpořit slezinu, slinivku - osvědčilo se mi jídlo se zdravě výraznou sladkou chutí, které sním právě v době mezi: 09 - 11 h ( zimního času ) - letního je to: 10 - 12 h   Potlesk
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 03. Říjen, 2010, 18:05:25 »

Jéé, děkují. A co třeba za sladké jídlo jíš? Četla jsem na té stránce, že jako snídaně jsou dobré jáhly/polenta/vločková kaše s ovocem (dušeným) či rozinkami, ale nezahleňuje to moc? Eek A navíc tam doporučují nevynechávat snídani, tak teď nevím, jak s tím čištěním střev.. Jestli je to pro mne vhodné nebo ne Smiley

Nevím, příjde mi to, že to trochu odporuje s mb.. Já myslela, že polední oběd (podle mb) by měl být co nejpestřejší a tam zase doporučují střídmý oběd.. Jsem z toho jelen  Grin
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 03. Říjen, 2010, 19:29:22 »

Ahoj Ajko,

určitě bys na to měla jít popořadě... jestli ti vyhovuje ráno pít vlažnou vodu, tak ji pij.. stačí počkat půl hodiny a můžeš si dát dobrou snídaní.
Sinivku posiluje přirozeně sladká chuť- obilí, sladké zeleniny.. taky spánek.

Jsi na začátku, jez kdy to cítíš a nejez kdy to necítíš.. to platí i pro pestrý nebo nepestrý oběd..
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 03. Říjen, 2010, 20:12:10 »

El: tak to je super, díky. Takže i když po vypití vody sním snídani (po půl h.), střevo se bude čistit? Smiley Pokud ano, tak to je skvělé!
Takže místo nynější svačinky á la kaše ze snídaně si budu kolem té desáte hodiny dávat sladkou zeleninu (mrkvičku apod.) a podušené ovoce (jablíčka, štvestky, hrušky). Snad to mojí slezině pomůže Smiley

Zaznamenáno
Astronaut
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 03. Říjen, 2010, 21:02:16 »

Já bych ti Ajko, pro jistotu, doporučila konzultaci s nějakým lékařem nebo terapeutem TČM ( tradiční čínské medicíny ), tím rozhodně nemůžeš nic pokazit - naopak - dozvíš se o svých problémech mnohem více info. - v širších souvislostech, ve větším rozsahu a hloubce, než ti je schopna podat MB ...    z131 Blob
Zaznamenáno
stefi
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #7 kdy: 20. Květen, 2011, 13:47:27 »

Nie som možno uplne najvačšejši odborník na TČM ani na MB Eek ale do oboch sa mi  už podarilo nakuknuť a našiel som v oboch veciach zaujimave veci čo sa mi pačilo ... Myslim však že čo sa tyka stravovania tak  su v nich veľke rozdiely a  teda by som to nemiešal.  Keď si sa rozhodla pre MB  tak rob MB ak nezafunguje tak skus TČM  hlavne je ist a pracovať na sebe...  Embarrassed nakoniec nezijeme preto aby sme jedli ale jeme preto aby sme žili.... Grin  teda inymi slovami  stravou si pomoct je doležite aby sme sa citili v pohode lebo bez toho nemožeme žit plnohodnotny život. Nemali by sme však na tom skončiť a posilovať svoju dušu lebo ta nas nesie do buducna...  Zdrava duša a mysel znamena zdrave telo. Tongue
Zaznamenáno

Najhoršou neodpustitelnou  povahovou vlastnosťou je ignorácia. Ak dnes sa necháme ukolenbať tak zajtra sa už nemusíme prebudiť.  Myslime na seba v buducnosti:http://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp
Kto by mohol lepšie pripraviť budúcnosť potrevín ako tý čo milujú ich čistotu?
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 28. Září, 2012, 22:26:37 »

Ahoj, já mám něco přirozeného vždy na stole - rozinky, kousek sušeného ovoce, a když chci, dám si.  Také mrkev v polévce je dobrá a sladká, i dýně dodá sladkou chuť. Nevadí mi, že sladkou chuť si dopřávám celý den po troškách, vyhovuje mi vždy si něčeho zobnout.
Někomu nemusí.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení