Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: kyselost v puse ?!  (Přečteno 14864 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 01. Říjen, 2010, 09:06:43 »

Ahojte,
měla bych takový dotaz.. Poslední dobou jsem měla tak nějak pocit kyselosti v puse (většinou po jídle), a tak jsem usoudila, že mám asi překyselený organismus a dala si na to včera půstík.
Jenže on se asi nějak nevyvedl či co, přes den dobrý, ale v noci mě chytaly křeče do žaludku a do střev a ráno mi bylo vyloženě blbě. Ale jakože hoooodně blbě (akorátže zvracet nebylo co), jazyk jsem měla celý opuchlý a potažený bílým povlakem až po špičku a jak jsem se před spaním těšila na snídani, tak poránu je pomyšlení na jídlo rovno skoro obrácenému žaludku Sad
I ten hrnek teplé vody jsem do sebe musela soukat naněkolikrát.
Každopádně jsem si uvařila trošičku rýže v hodně zeleninovém vývaru a hodlám posnídat. U toho vaření jsem ochutnala jedno zrníčko rýže (tak 15 minut zpět) a celý ten pocit kyselosti (asitak třikrát silnější než kdy jindy) se okamžitě vrátil.. tak já teda fakt nevím, co s tím?!?

Můžete mi někdo prosím poradit, co to znamená?
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 01. Říjen, 2010, 09:25:18 »

Paulino, umeboshku jsi zkoušela? Možná by ti pomohla....
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 01. Říjen, 2010, 17:09:16 »

tak jsem si uvařila ume-sho-kuzu a pomohlo, už mi není tak blbě. Dík, xyldo za nápad!

Každopádně ta kyselost po každém jídle nějak přetrvává... tolik umebošek denně přece sníst nemůžu!  Eek Grin
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 27. Říjen, 2010, 08:59:19 »

já si myslím, že by to mohlo být tím celkovým překyselením..
tak nejez jen umebošky, ale dej si kvašenou zeleninu..a krátce tepelně zpracovaná zelenina je také zásadotvorná, ne?
no a asi by to chtělo nějaký tělesný pohyb, aby se v tobě rozeběhly ty správné chemické reakce..
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 27. Říjen, 2010, 12:06:23 »

dík rakwi, už to přešlo.. naštěstí.
Asi to bylo fakt překyselení, víc pohybu a zaměstnání mysli jinými myšlenkami a vůbec větší aktivita než sezení před pc a přemýšlení nad možnými příčinami ... to bude nejspíš ta správná kpombinace, jojo.

Teď už zase zvesela  drunksing hehe
Zaznamenáno
janax
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 07. Duben, 2014, 11:18:50 »

Ahoj,
trápí mne kyselý pocit v puse už víc jak 14 dní, tento pocit přetrvává po celý den i noc, při jídle i mezi jídly Sad ...je to jako bych jedla citróny, přitom žáha mě nepálí. Nevíte co s tím? Jablečný ocet, umeboši nepomáhá...jsem dost unavená a trávení taky není nic moc... Díky
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 07. Duben, 2014, 11:23:02 »

Bez toho, abysme věděli co jíš a v jakém množství, v jakou dobu, celkový životní styl, tak se těžko vůbec cokoli radí.

Prostředky na překyselení typu umeboši jsou většinou jen posledním krokem, záchranou (ale proč je nezkusit).

Lepší je ovšem překyselení předcházet.
A tomu se předchází všelijak - nepřejídat se, více zeleniny, více pohybu na čerstvém vzduchu, méně sladkostí apod.
Ale to vše možná víš.
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 07. Duben, 2014, 11:51:52 »

Děláš nějakou očistnou kůru, změnila jsi nějak výrazně jídelníček nebo se ti to vyskytlo teď jenom tak? Jsi mb, vegetarián nebo normální maso, mléko, vejce, mouka, brambory atd. strávník? Wink
Musíš něco víc říct, napojit se na dálku tu umí málokdo... Wink
« Poslední změna: 07. Duben, 2014, 11:55:19 od W » Zaznamenáno
janax
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 07. Duben, 2014, 15:00:25 »

Snažím se jíst dle mb tak zhruba jeden rok, jsem bez mléka, maso max jednou týdně, občas domácí vejce, brambory minimálně...jediné co mne napadá je, že poslední dobou jsem se úplně zřekla pečiva (ne že bych se jím dříve přejídala, ale přeci jen skoro každý den jsem si krajíček chleba dopřála). Co však vůbec nezvládám je jíst poslední jídlo do 18 až 19 hod...realita je ve 20 až 21 hod Sad . Taky mě trápí padání vlasů, ale to je delší záležitost (mám sníženou funkci štítné žlázy a léky beru), přestala jsem kvůli tomu jen s HA (tak 5 měsíců)...no a zatím se to nelepší. Děkuji za Váš čas...snažím se najít maximum informací sama, ale už si nevím rady, tak proto píšu Smiley
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 07. Duben, 2014, 18:05:27 »

to je v pohodě, že píšeš Wink

tak určitě ti pomůže, když budeš večeřet o něco dřív. prostě vyzkoušej, co bude ještě pro tebe únosné. 21h je pozdě.

druhá věc, která mě napadla, že se začínáš čistit, díky změně jídelníčku lepším směrem a že z tebe prostě teď víc odchází ty kyselé věci.

no a nebo taky, že jak se tím měníš, tak ti třeba večerní jídlo začíná už víc vadit

každopádně potřebuješ něco zásaditějšího do těla dostávat. takže jak píšel Neon: zásaditou zeleninu, pickles,..míň sladit, jíst v klidu, dobře kousat..

můžeš i tak zkusit si udělat týdenní kůru. ráno nalačno vypít šálek umekuzu (dával bych lžičku kuzu a 1/2 umebošky)

jinak taky bancha čaj  je zásaditý

no a jablečný ocet bych nepoužíval
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #10 kdy: 07. Duben, 2014, 19:42:22 »

A nekdy muzeme jist sebelip, ale pokud neni dostatek pohybu (na cerstvem vzduchu), tak jsme mirne prekyseleni porad Smiley
Taky caste vetrani.

No a prekyseluje treba i stres a nebo hodne elektroniky kolem nas a asi spousta dalsiho...
Zaznamenáno
janax
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 08. Duben, 2014, 10:23:03 »

Díky všem za rady Smiley ...tak stres mám určitě, už jen sama ze sebe z těch vlasů a to nepočítám jiné vlivy z okolí, elektronika mne obklopuje celý den v práci. Zeleniny jím dost (napařené, dušené, na oleji a trochu i syrové)- podle ostatních až moc, slad jsem už poslední dobu vyměnila za extrakt stévie (ale to asi není nejlepší, takže s tím končím), jídlo jím většinou čerstvě připravené, kromě svačiny - je to zbytek oběda v termosce - ale myslím si, že je to lepší než to pečivo. Tu večeři zatím fakt nestíhám, domů přijdu až po sedmé a nevařím jen pro sebe Sad takže svoje jídlo si dělám naposled. No a cvičím každý den, ale na čerstvém vzduchu se pohybuji jen o víkendu.
Je to paradox, pořád se snažím zlepšit a ono to navenek vypadá hrozně...hlavně pro okolí Smiley , ale podle toho co jsem tu četla to tak asi bude normální...každopádně někdy jsem taky na pochybách, zda jsem na správné cestě Smiley. Ještě že jsem po změně stravy taková jakoby vyrovnaná, dřív by mne tohle mnohem víc rozhodilo...
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 08. Duben, 2014, 11:02:50 »

janax, z toho posledniho prispevku mam opravdu pocit jako ze jsi ve velkem shonu a stresu (vcas uvarit, delat vsechno presne spravne, ze zdravotnich problemu atd.). Treba je to mirne zacarovany kruh, a pomohlo by se hlavne uvolnit a pustit nejaky ten perfekcionismus k vode. Jen muj dojem.
Zaznamenáno

W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 08. Duben, 2014, 16:37:19 »

jj. souhlas
a ještě možná jedna věc
jak jsi změnila stravu a odlehčila tělu, začalo se čistit od těch starých věcí, ale taky se postupně stává citlivější na.... jídlo, které jsi jedla dřív,... ale samozřejmě taky na léky. t.j. stejné množství "léku" na tebe teď už patrně působí silněji.

já ale nemám zkušenost s léky při mb (neuznávám to, ale ani se nechci pouštět do debaty, jestli léky ano či ne), ale můžeš o tom, o možné souvislosti, o té vyšší citlivosti, pouvažovat. jestli třeba nesnížit postupně dávkování a tak.

takže tohle mě ještě napadlo k tomu, proč máš třeba teď ten pocit kyselosti
« Poslední změna: 08. Duben, 2014, 16:40:00 od W » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 08. Duben, 2014, 19:28:19 »

Ty přechody nejsou vůbec lehké. Hodně to chápu s tím vypadáváním vlasů. Moje mamka z tohoto důvodu uplně s makrobiotikou přestala. Jedla ji předpisově, půl roku, vypadala výborně, ale prostě ty vlasy ji uplně dostaly a chápu to. Nevěděla co zlepšovat, protože jedla opravdu dobře. Mohl jsem ji říkat teorie, že to je eliminační období, že to pak naroste (to jí říkala i pí Kubíková) Smiley Ale nikdo ji to samozřejmě nezaručil.. takže udělala volbu přestat.
Vlasy opravdu padat přestaly. Teoreticky by se mělo dát makrobiotiku upravit tak, aby ty vlasy tak rychle nepadaly, i za cenu pomalejšího a delšího období eliminace. Ale toto už je pro uplné experty, aby řekli co a jak.. jestli vůbec někdo takto tělu rozumí.

Ale když to vidím jaké to má pokračování... po několika letech.. je tlustá, vypadá nezdravěj než předtím.
Navíc ty vlasy byly děsně subjektivní. Nikdo nic nepoznal, ale ona to měla změřené z vlasů na hřebenu. Ale vidět to nebylo.

No a s tím stresem - hlavně se teď nestresuj, že se nemáš stresovat Smiley
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení