Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: kyselost v puse ?!  (Přečteno 13727 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
janax
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 09. Duben, 2014, 10:02:02 »

S těmi vlasy mám problémy už delší dobu, krásně husté jsem je měla tak do 12 let, pak začaly řídnout...trochu si to spojuji s aplikací prášků na štítnou žlázu. Jinak markantní padání vlasů mě postihlo až s mb, takže jsem tak na polovině předchozího množství...je to fakt k pláči, ale nechce se mi vracet k původnímu jídlu.
Ve stresu jsem většinou večer, když přiběhnu domů a mám chystat jídlo na večeři a pro sebe i na zítřek...kmitám abych to všechno stihla i s jinými domácími pracemi. Takže jím pozdě a rychle Sad
Dneska jsem si ráno chtěla dát ovesnou kaši se zeleninou, ale nemohla jsem to ani pozřít. Proto se chci vás zkušených zeptat na úpravu obilovin.
Obilí (oves, špaldu nebo ječmen i kroupy) namočím na víc jak 12 hodin a pak ve stejné vodě vařím - není to chyba? Ta voda je dost kyselá, nemůžu tu kyselost mít i z toho? Jím je takhle připravené každý den...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #16 kdy: 09. Duben, 2014, 11:51:17 »

Není to chyba. Ta kyselost co máš z tohoto podle mě není.
Slívá se z luštěnin.

Ale ono teda obecně je většina věcí kyselých.

Toto řeším dost často v rozhovorech s lidma....

Nedá se řešit jen kyselé/zasadité. To by ani makrobiotika nemusela dávat někomu smysl. Protože do kyselé hodím i obiloviny, luštěniny.

Ale musí se řešit míra kyselosti.

Je velký rozdíl, jestli jím mirně kyselé obiloviny se zásaditou zeleninou. Než někdo, kdo sní hodně kyselý bílý cukr nebo jinou běžnou stravu.

Prostě obiloviny, luštěniny jsou pořád kyselé, ale mírně. A stačí právě přidat zeleninu a mělo by to být vyvážené.
A i když bysme neměli možnost mít čerstvou zeleninu a jedli starší, která je už zase mírně kyselá, tak to pořád není taková hrůza, jak když někdo jí uplně normálně.
I na nesprávné makrobiotice jsme podle mě jen mírně překyselení.

A to se dá vykompenzovat právě třeba pohybem.

Spousta lidí to podle mě pohybem nakonec řeší, i když třeba nevědomě, a jsou často zdravější, než přejídající se makrouš.

Dřív lidi tak nehleděli na jídlo, na to, jestli jedli čerstvou zeleninu a jestli ke každému jídlu, ale měli dost pohybu a tím se podle mě drželi v zásadě. (plus taky malé porce jídla a celkově strava nebyla v extrémech)

Mě přijde logické zkloubit tyto věci dohromady. Když už jsem se třeba přejedl (byť dobře vyváženého jídla), tak jsem mírně překyselený a je dobré jít třeba na 30 minut ven hned po jídle.

Když jsem neměl čerstvou zeleninu, tak se třeba k tomu ještě nepřejíst a dobře kousat.

Pak logicky kombinace - přejezení, žádná zelenina a žádný pohyb mě hodí do kyselosti.

Ale zase třeba o hodně menší než někdo, kdo se přejí normální stravy a nemá pohyb.

Je to i o té míře.
« Poslední změna: 09. Duben, 2014, 11:55:16 od neon » Zaznamenáno
janax
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 09. Duben, 2014, 14:44:40 »

Dík za odpověď a trpělivost, už nad tím nejspíš moc bádám...no a v hlavě mám ty pochybnosti...spousta nevyjasněných otázek...jsem to ale povaha nešťastná Smiley

No co už, musím vydržet, asi je to nějaké čistění...uvidíme.
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 10. Duben, 2014, 09:28:45 »

Můžeš vyzkoušet miso polévku na snídani (wakame,zelenina,miso). Je zásaditá. Mohla by ti k snídani vyhovovat víc. (Navíc je v ní dost minerálů, což se docela hodí). Kdyžtak si k ní dej i trochu obilí. Nebo zkus snídat o něco pozdějí. Může se dávat do pořádku žaludek,atd. Pak je dobré mu dát na to čas a jenom se napít, než se to pořeší.

To obilí. Zkus střídat rýži natural+druhé obilí. Poměr obilí k rýži třeba 1:1. To druhé obilí střídat. Třeba:ječné kroupy, oves, jáhly,.. S tou pšenicí, jestli jíš občas kuskus nebo bulgur nebo pšeničné těstoviny, tak pšenici jako takovou si ani dělat nemusíš.
Někdy rýži samotnou, někdy v kombinaci se sladkou rýží, někdy si k uvařené rýži přidat žitné těstoviny.
Ta rýže líp pročišťuje.
Jinak obilí se přes noc namáčí, rýže ne, to asi víš. No a jáhly jsou zásadité.

Padání vlasů s kyselostí těla může docela souviset. Více je třeba zde.
 http://jentschura.cz/jentschura-knihy-zdravi-diky-odkyseleni-detoxikace-ocista-tela/984-zdravi-diky-odkyseleni-a-vylouceni-skodliviny.html

Tahle knížka není mb, ale je to asi nejlepší věc ohledně kyselitosti a zásaditosti těla, co jsem viděl. O těch vlasech se tam píše. Je to zajímavá kniha, má cenu si ji přečíst, i když je času málo. Jde tam o nejrůznější souvislosti.
Slabinou ale je, podle mě, pasáž věnovaná stravě a doplňkům.
Jinak autoři stojí za výrobky Meine Base a jak teda obecně doplňky moc nemusím, tak tahle sůl do koupele funguje.
Pomáhá totiž dobře odkyselit tělo přes kůži.

Už jsem ani nic psát nechtěl, ale pak jsem si řekl, že by tě to mohlo možná ještě zajímat. Tak snad jsem se moc nespletl Wink.
Zaznamenáno
janax
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 10. Duben, 2014, 12:04:53 »

Ahoj,
jsem moc ráda za každou informaci, zajímá mě to určitě! Je možné, že jsem překyselená, za ty roky před mb jsem snědla snad tunu mléčných výrobků, ovoce, mouky a cukru...to bylo moje...takže je určitě co čistit Smiley
Knížku si zkusím sehnat, ať vím co se s tím dá dělat...zatím omezím ten oves, ječmen a špaldu.
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 10. Duben, 2014, 17:15:06 »

Dělej to jak to cítíš. Wink
Hele, oves normálně střídej s tím ostatním, místo ječmene jsou ječné kroupy super, ale ječmen se samozřejmě taky dá v pohodě jíst. Myslel jsem jen omezit tu pšenici...
Jinak taky je super hato-mugi (perličkový ječmen se mu taky říká, ale ječmen to není). Já ho dávám v poměru 1:3 s rýží. Je to léčivá věc, je drahý a dobře chutná Wink.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #21 kdy: 10. Duben, 2014, 22:22:09 »

a pomaha ti doma nekdo, nebo je to spis vsechno na tobe, postarat se o sebe i o nekolik ostatnich lidi?
Zaznamenáno

janax
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 11. Duben, 2014, 12:40:25 »

Doma jsem na to sama, ale starám se "jen" o přítele Smiley ten ale jí klasicky, takže vařím dvakrát...hloupé je, že máme v bytě pouze dvouplotýnku, ta mně dost brzdí Smiley

O perličkovém ječmeni jsem už slyšela, ale zatím jsem na něj nikde nenarazila...pravda je, že do zdravé výživy se dostanu sporadicky, obilí většinou nakupuji v DM a nebo v Albertu...
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #23 kdy: 11. Duben, 2014, 14:40:45 »

A varis vzdycky ty, pro vas oba? Pritel ne?
Zaznamenáno

janax
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 11. Duben, 2014, 23:06:28 »

Vařím já, ale jako mně to vaření nevadí, dělám to ráda (on by si třeba i něco byl schopný udělat, ale já k té plotně nikoho nepustím  Wink )...jen na to není tolik času kolik bych potřebovala  Smiley
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #25 kdy: 11. Duben, 2014, 23:42:47 »

No to je docela zajivama volba slov - ja k plotne nikoho nepustim. Proc?
Zaznamenáno

janax
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 12. Duben, 2014, 22:39:05 »

Ber to trošku s nadsázkou...i když...vaření se mi při MB stalo tak trochu koníčkem...dřív mě kuchyně nezajímala, teť je to můj rajón  Wink
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #27 kdy: 16. Duben, 2014, 13:53:31 »

Jasne a neznam te, jen rikam, ze muj pocit z toho co jsi napsala je, ze jsi vystresovana, a ze mas jakoby pocit, ze "to se neda nic delat". Ale na druhou stranu trvas na tom, ze musis vzdy varit ty, pro vas oba, kazdemu neco jineho. Ja ti verim, ze to delas rada, ale i veci ktere delame radi nas muzou stresovat, kdyz to zacneme brat jako "musim" a "jinak to nejde". Pritom rikas, ze pritel by si neco uvaril. Treba by nekdy uvaril i neco tobe. Nebo by treba mohl pomoct s temi jinymi domacimi pracemi o kterych jsi psala.
« Poslední změna: 16. Duben, 2014, 13:55:06 od torquiose » Zaznamenáno

janax
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 16. Duben, 2014, 17:34:02 »

torquiose: je to zhruba jak píšeš, problém je v mé hlavě, pocitu povinnosti a z toho pramenící úzkosti...

Jinak musím říct, že kyselost v puse pomalu mizí (není už to tak silné) a jsem za to ráda. Jen u mě přetrvávají trávící potíže a s tím spojená únava a zvýšené padání vlasů (zhubla jsem mezitím 3 kila). Snažím se cvičit, ale někdy mám pocit, že už nevstanu...

Takže pokračuji v krasojízdě Smiley
Potřebovala bych dobít nějak baterky...akutně!
Zaznamenáno
Slunick
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #29 kdy: 20. Srpen, 2014, 17:00:29 »

Přeji hezký den. Četla jsem si tu články o kyselosti v ústech i mne moc trápí a teď se mi to zhoršilo. Špatně spim, padají mi vlasy a pocity na zvracení nafouklé břicho a  bílo- žlutej povlak na jazyku. Byla jsem u lékařky  a ta si myslí že je to virové proto ta nevolnost ..mne to trápí už 2 měsíce ale na zvracení mi je až teď  POSLEDNI 4 DNY + žluté šťávy  ve stolici. Byla jsem na ultr.žlučniku kaminky nemám a játra zvětšená také ne. Ještě mne čeka krev aby se vyloučil zánět slinivky. Únava a slabost mne trápí střidavě doprovází bušení srdička a vysoký krevní tlak.  Byla jsem vyš. 24h na holtru i ekg všechno v pořádku. Ta kyselost v puse je šilená teď jim jen piškoty,  ryži a žaludeční čaj s vodou. Má strava byla špatna co dům  dal a stravování v práci v jidelně..   Mb bych chtěla zkusit jestli mi pomůže vrátit energii   jinak stres mne doprovází ( trpím panickou úzkosti) teď léky neberu snažím se pracovat sama se sebou. Ještě bych dodala že jsem na tu kyselost uživala vojtěšku a z počátku zabírala tak nevím zda to mé trapení je od překyselení organismu a jak začíst nastartovat tělíčko ( co z počátku jist) aby se mi ulevilo.  LUCKA
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení