Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: opakovane zanety nosohltanu  (Přečteno 2639 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
hanna
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 16. Říjen, 2010, 21:53:45 »

Ahoj,

chtela jsem se zeptat, jak predejit zanetum nosohltanu a co mam v pripade zanetu delat. Jak ho mohu nejlepe vylecit pomoci prirodni lecby.

.....a stale se nemohu vzdat jogurtu...stale na ne mam chut...nemohu najit nic, co by me je adekvatne nahradilo
....snazila jsem se je asi rok nejist, ale ted uz je zase asi posledni rok jim....nevim, jestli ten zanet nosohltanu, ktery
se opakuje neni take zpusobeny mlekem.

dekuji moc a mejte se hezky

Sarka
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #1 kdy: 17. Říjen, 2010, 17:43:54 »

Ahoj,

tak to si Šárko myslím musíš sama rozmyslet, zda chceš mít klid od zánětů nebo si "pochutnávat" na mléku a jogurtech. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že mi od zahlenění a zánětů horních cest dost ulevilo, když jsem nechal mléko (a mléčné výrobky vůbec) telatům.

Pusť se směle do makrobiotiky - do nového životního stylu, nejlépe začneš na kurzu pod vedením zkušeného poradce, anebo určitě potkáš někoho, kdo Ti rád něco uvaří.. možností je spousta a je to fakt velká zábava.

Zdraví,
Ondřej
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 20. Říjen, 2010, 01:09:45 »

Hmm, ten jogurt bych taky doporucila vysadit. Ja kdyz si jednou za dlouhy cas dam neco mlecneho tak citim jak me to "zablemtne".
Na druhou stranu si zas nemyslim ze by to bylo jen jogurtem, jen si myslim ze tomu jogurt zrvona nepomuze. Jak casto se ty zanety opakuji, je to od nejake specificke doby atd?
Zaznamenáno

paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 04. Leden, 2011, 14:04:20 »

Tak ja ted jeden (mozna i dva v rade) taky chytla a to jogurt ani mliko uz hoooooooooodne dlouho nejim.

Bylo mi doporuceno delat si inhalace - proste naparovat se casto nad hrncem (hluboke nadechy pusou i nosem) s esencialnimi oleji - nejvhodnejsi je pry tymian, rozmaryn, levandule, pinie stribrna (ci jak se to jmenuje), eukalyptus, tea tree oil... Koupila jsem si Pinosol, kapla do horke vody spolu s TTO a inhalovala - zabiralo to.
Ale nebyla to jedina lecba, spis jsem ji vyuzila jako podpurne. Takze by me ty ciste prirodni postupy taky zajimaly, vite-li nekdo.
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 04. Leden, 2011, 14:42:42 »

Tak tím zrovna taky dost trpím..a když zkusím výplach přesličkou, totálně se mi zabetonuje nos a nemůžu nic..Pinosolem to rozkapu..ale v noci se vůbec nevyspím..:-(

Budu taky vděčná za zkušenosti :-)

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 04. Leden, 2011, 15:01:26 »

Opakované záněty nosohltanu máte kvůli zanešený dutinám. Čas od času se totiž i dutiny mají potřebu samy čistit nebo posílat bordýlek i jinam a jakmile to z nich klesne, tak je z toho zánět nosohltanu  Roll Eyes

A pokud se Vám to po proplachu ucpe jako Kam Wink , tak tam je binec zaručeně. Člověku , který má dutiny čisté proplach zateče a vyteče a nic ho netrápí  Wink

Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 05. Leden, 2011, 22:13:07 »

Tak to jsme rady, El, ze uz vime, z ceho to mame.  Wink
A ted jeste jak z toho ven (a posleze jak na ty ciste dutiny..).  Grin
Zaznamenáno
El
Host
0 0